napsal Zdena Bobková
HC Oceláři Třinec

3:2p

2:1, 0:1, 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 8. Šilar (Jobánek), 19. Moškoř (Jobánek, Šilař), 64. Spěváček (Buják) – 1. Moravec (Půček, Hradec), 29. Hradec (Moravec). Rozhodčí: Held, Kubičík – Rožánek, Axman. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2pp.

Král – Kremnický, Andrle, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Sikora, Hlávka, Šilař, Jobánek

Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, Vlasák A., Hlinský – Vlasák M., Vimmer, Hradec, Gardoň, Moyseyev, Půček, Polák, Hruška, Vítek, Šachl, Král, Vyroubal

T ř i n e c – Černý víkend. Asi tak bychom mohli stručně definovat moravskéslezské tažení mladoboleslavské juniorky na víkendové štaci ve Vítkovicích a Třinci. Oba duely byly velmi důležité, jelikož jak Vítkovice, tak Oceláři se nacházeli v tabulce nebezpečně blízko. A právě výhry s Boleslaví jim pomohli se před ní dostat. Sobotní duel začal pro Bruslaře dobře, do vedení je dostal Moravec už po půlminutě hry. Třinečtí ale zvládli v průběhu první třetiny vývoj zápasu otočit. Boleslav vyrovnávala v polovině hrací doby a dále už gól nepadl. Zápas dospěl do prodloužení, které minutu před jeho koncem utnul Spěváček, který přiřkl bonusový bod domácím. Boleslav se tak po víkendu propadla na třetí místo. Stále ale ztrácí bod na první Vítkovice a má oproti oběma moravskoslezským soupeřům dva zápasy k dobru.

Utkání se pro Bruslaře vyvíjelo dobře, domácí inkasovali už z první střely na branku. Uběhlo pouhých 31 vteřin, než se střelou od modré čáry prosadil Tomáš Moravec. Ještě v první třetině se ale Třinci podařilo skóre otočit. Miroslav Holinka sice ve velké šanci na začátku třetí minuty neuspěl, Tomáš Šilar už svou příležitost v polovině osmé minuty proměnit dokázal. V přečíslení ho po chybě hostů ideálně našel Jonáš Jobánek.

Do vedení se Třinec dostal na konci první třetiny. O gól do šatny se postaral Jan Moškoř a zase v tom měl prsty Jobánek, který dostal puk do brankoviště a Moškoř ho pak dorazil za záda mladoboleslavského brankáře.

Na další gól více než stovka diváků v hale čekala do poloviny utkání a radovali se hosté. Na modré čáře znovu napřáhl Moravec a tuto ránu navíc těsně před domácím gólmanem lehce tečoval mimo jeho dosah Vojtěch Hradec.

Nadále se hrál spíše opatrný hokej, ani jeden z týmů nedokázal využít množství přesilovek, a tak o vítězi šlágru rozhodlo až prodloužení. Oceláři v něm měli jasně navrch, prakticky svému soupeři nepůjčili puk a dlouhý tlak nakonec po hezké akci pečetil vítězným gólem Vojtěch Spěváček.

HC Oceláři Třinec:
Lukáš Zörkler, BK Mladá Boleslav: Podařilo se nám dát rychlý gól. Bohužel brzy jsme po vlastní chybě inkasovali a ve zbytku první třetiny to z naší strany nebylo dobré. O přestávce jsme trochu proházeli sestavu a výkon se trochu zlepšil. Z přesilovky pět na čtyři, která trvala tři a půl minuty jsme vystřelili pouze jednou na bránu. Měli jsme i přesilovku pět na tři, ale z té jsme si taky nebyli schopni pomoct. To už je z naší strany ohraná písnička, na tom musíme zapracovat. Vezeme z tripu jeden bod. Musíme teď dobře potrénovat a přivézt nějaké body příští týden ze Zlína a Olomouce.