BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci odstartovali nadstavbu vítězně, Porubu porazili o dva góly

25. 11. 2022
napsal Redakce
HC RT Torax Poruba

2:4

1:1, 0:1, 1:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: .10. Jevtěchov (Skorochod, Koida), 60. Hansel (Sobol) – 19. Steklý (Lev), 32. Kubíček (Šindelář, Kristek), 42. Kurka (Průšek), 57. Vojáček (Konobelj) Rozhodčí: Kroček - Rychlý, Kaprál. Vyloučení:3:6 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

HC RT Torax Poruba

Sobol S. – Dragon, Stasjuk, Jeřábek, Veselý, Michalík, Bodnar, Pavlíček – Zachariasz, Sobol P., Jevtěchov, Indrst, Koida, Hansel, Vehovský, Skorochod, Hlaváč.

BK Mladá Boleslav

Císař – Kovář, Křivánek, Hlinský, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král, Beran, Konobelj, Šindelář

O s t r a v a - Vstup do nadstavbové části vyšel mladoboleslavskému dorostu na výbornou. Přestože jako první udeřili hráči Poruby, Bruslařský klub se ještě v téže třetině do zápasu vrátil a postupem času si vytvořil tříbrankový náskok. V závěru sice domácí snížili, ale to už výhru Mladé Boleslavi neovlivnilo. Středočeši si tak z Moravy vezou vítězství 4:2 a do tabulky o pořadí v play off si připisují tři body.

První gól přišel v 10. minutě, když se přesně mezi tři tyče trefil Oleksij Jevtěchov. Potom hrála Poruba ve čtyřech, hosté však nabídnutou přesilovku nevyužili. K početní výhodě se dostala parta Davida Moravce, ani tentokrát se ale skóre nehnulo. Změna přišla při rovnoměrném počtu hráčů, když na 1:1 srovnal Vojtěch Steklý.

V druhé periodě se převážně vylučovalo. Ani jedna přesilová hra ale využita nebyla. Hodně blízko ke skórování měla parta v zelených dresech, protože dvě vteřiny po uplynutí trestu Bodnara otočil stav střetnutí Richard Kubíček. Do šaten tak hosté mířili s jednobrankovým vedením.

V třetí periodě byl k vidění gól docela brzy. Uběhla přibližně minuta a půl, když Mladou Boleslav poslal do dvoubrankového vedení Adam Kurka. Další branky přišly až v samotném závěru. Nejprve navýšil hostující vedení Matěj Vojáček. Úplnou tečku ale za zápasem předvedla Poruba. Skóre už pouze kosmeticky dokázal opravit Tomáš Hansel.

Středočeši tak z Poruby vezou vítězství 4:2 a připisují si tři body.

×
Odehrané v 17:45 | JUN
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav