BK MLADÁ BOLESLAV

Dorost v Praze vedl, Sparta obrat dokonala v nájezdech

28. 1. 2023
napsal Tomáš Taybner
HC Sparta Praha

3:2sn

0:0, 0:1, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 45. Poláček (Mack, Hrubý), 57. Hlinka (Bjakov), rozh. náj. Netušil – 25. Steklý (Šilhavý), 42. Vojáček (Steklý). Rozhodčí: Zavřel, Zedníková – Serbus, Stacho. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: doplníme později. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Sparta Praha

Tvrzník (Kogler) – Malínek, Marton (A), Bjakov, Cichoň, Mack, Janský, Dufek – Adamec, Marek, Žemlička (A), Netušil, Hlinka, Poláček (C), Trachta, Hrubý, Bolocan

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Macháček, Křivánek (A), Fišer, Tetiva, Kubíček (A), Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Beran Šindelář (C), Teplý

M l. B o l. – Dorostenci přijeli na Spartu s cílem konečně bodovat, což se jim podařilo. Po gólech Steklého a Vojáčka vedli Bruslaři už 2:0, ale Pražené se do zápasu dokázali vrátit. Za stavu 2:2 utkání dospělo do prodloužení, nakonec se ale rozhodovalo v nájezdech. Bonusový bod si vybojovali domácí hráči, přisoudil jim ho útočník Netušil.

Sparta chtěla na svého soupeře nastoupit aktivně a to se jí od začátku dařilo. Vystrčil se tak mohl brzy dostat do tempa postupně předvést zákrok betonem, vyrážečkou a v neposlední řadě i lapačkou. Poté, co jeden z domácích hráčů nastřelil tyčku, byli blízko ke gólu také hosté. V 7. minutě Tvrzník horko těžko vytáhl střelu Steklého z levého kruhu. K vidění byla i hra ve čtyřech, která obvykle přináší větší množství šancí, to se však pro tentokrát nepotvrdilo. Ve zbytku první dvacetiminutovky se zápas změnil spíše v boj bez lepších střeleckých příležitostí.

Ve 24. minutě putoval za katr domácí Bolocan a Bruslaři jeho prohřešek potrestali. Nešlo přitom o nějakou kombinaci v pásmu, nýbrž o rychlý protiútok poté, co se Sparta osvobodila. Akci rozjel obránce Šilhavý a gólovou tečku celému kontru dodal Vojtěch Steklý. Domácí hráči odpověděli aktivní pasáží, ze které se zrodily pokusy Marka a Netušila, jenž zakončoval přečíslení. Všechny střely Sparty ale skončily na připraveném Vystrčilovi. Jeho největší zákrok přišel ve 38. minutě, kdy vychytal přečíslení dvou na jednoho, během kterého mladoboleslavský gólman doslova obral o gól jednoho z domácích útočníků.

V čase 41:48 Bruslaři odskočili do dvoubrankového trháku, když Matěj Vojáček proměnil v gól přihrávku Steklého. Sparta opět přidali a za tři minuty snížil kapitán Petr Poláček, jemuž se podařilo vsítit psychologicky důležitou trefu. O vyrovnání se domácí tým pokoušel hned v následujících minutách, postupně ale začal otevírat obranu a toho mohl využít opět Steklý. Jeho střela z pravého kruhu však skončila na betonech Tvrzníka. V 57. minutě přišlo to, čeho se hosté z Mladé Boleslavi nejvíce obávali - vyrovnání. Celé to začalo střelou Bjakova, kterou Vystrčil neudržel a na brankovišti s dorážkou uspěl důrazný Tomáš Hlinka. Na sklonku základní hrací doby si Sparta zkomplikovala situaci faulem, Cichoňovo vyloučení však domácí hráče nijak nepoznamenalo.

A to ani v prodloužení, kde Pražané bez větších potíží přečkali oslabení tří proti čtyřem. Tvrzníka ohrozil jen Kristek, jehož střela z velké vzdálenosti se stala kořistí vyrážečky domácího gólmana. Rozhodnout tak musely nájezdy.

Sparta začala jako první a Hrubý proměnil, ve druhé sérii však uspěl Vojáček. Druhý bod vybojovali domácí hráči, když v pátém rozjezdu skóroval František Netušil, na jehož trefu už Šindelář nenašel odpověď.