Sérii porážek dorost ukončil v zápase s Pardubicemi

18. 2. 2023

5:1

2:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Vojáček (Hlinský), 7. Kurka (Hurt), 27. Kurka (Beran), 29. Teplý, 60. Kubíček – 37. Kučera (Pražan, Kaštánek). Rozhodčí: Zedníková – Štofa, Serbus. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 99. Střely na branku: 46:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Vystrčil (Císař) – Průšek, Fišer, Šilhavý, Kubíček "A", Hlinský "A", Kovář – Teplý, Šindelář "C", Beran, Steklý, Hurt, Kurka, Kristek, Hájek, Trefil, Lev, Vojáček

Antoš (Tuláček) – Řivnáč, Vápeník, Řehořek, Kaštánek "C", Šmerda, Křečan – Vaško, Kantor, Krčál, Lempach, Novák, Pražan, Andruščenko, Bartoň, Kučera "A"

M l. B o l. – V rámci 18. kola nadstavby Extraligy dorostu hostili naši dorostenci hokejisty Dynama. Bruslaři vykročili za přerušením nelichotivé série deseti proher v řadě dobře, do vedení šli už v 6. minutě. Postupem času domácí přidali další tři trefy a kráčeli za vítězstvím. Pardubice ještě před druhou přestávkou snížili gólem Kučery, na víc už se ale nezmohly, navíc v závěru inkasovali z hole Kubíčka. Bruslaři po závěrečné siréně slavili tříbodové vítězství, na které budou chtít navázat již ve čtvrtek, kdy hostí Slavii.

Mladoboleslavští dorostenci se do utkání proti Pardubicím hlavou i duchem dostali velmi brzy poté, co se v 5. minutě během 20 sekund dostali do dvojnásobné přesilovky. Nabídnutou šanci Bruslaři využili už za necelou minutku, když vyraženou střelu Hlinského uklízel do branky Matěj Vojáček. Ještě v téže minutě v oslabení ujel do úniku Pražan, jemuž se však nepodařilo překonat spolehlivého Vystrčila. Za to byli hosté velmi brzy potrestáni, když na 2:0 zvýšil Adam Kurka. Mladoboleslavský útočník se dostal k zakončení na hranici pravého kruhu a hostující brankář Antoš tak podruhé inkasoval takřka ze stejného místa. Dynamo mělo šanci korigovat stav při početní převaze, Vystrčil a jeho spoluhráči ale nastálou situaci ustáli.

Podobně se profilovala i druhá přesilovka Pardubic ve druhé části, navíc hostům prchl Šindelář, takže je musel zachraňovat až gólman Antoš a jeho vyrážečka. Ve 27. minutě Beran ve středním pásmu rozjel Adama Kurku, jenž se dostal až před klec Dynama a zakončil střelou na vyrážečku - 3:0. Utekly dvě minuty a Bruslaři udeřili počtvrté. Nepřesnou přihrávku hostů sebral ve středním pásmu Josef Teplý, který nabral rychlost, překročil modrou čáru a z levé strany vypálil nechytatelnou ránu k vzdálenější tyči. Dynamu se podařilo snížit v době, kdy to domácí hráči čekali nejméně - při vlastním oslabení. Celou akci Pardubic založil kapitán Kaštánek. Ten místo vyhození našel rozjetého Pražana, jenž poté předložil puk na druhou tyčku pro zakončujícího Dominika Kučeru.

Dynamo o další změnu ve skóre usilovalo při další početní převaze ve třetí části, znovu ale těžko hledalo recept na pohotového Vystrčila. Ve 46. minutě se do obrovské šance dostal Novák, na kterého Vystrčil zůstal sám, přesto si s jeho akcí poradil. Na druhé straně se před Antoše natlačil Steklý a dostal se i do zakončení, pardubický gólman však dokázal zasáhnout a s dorážkou mu pomohla levá tyčka. V 57. minutě zůstal před brankou volný Kristek, na ohrožení Antoše byl však příliš blízko. Pardubice přesto chtěly zkusit zdramatizovat závěr zápasu a odvolaly brankáře. Hostům se ale nepodařilo udržet pásmo, a tak do prázdné klece pečetil boleslavské vítězství obránce Richard Kubíček. Bylo co slavit, protože naposledy vyhráli 6. ledna nad Vítkovicemi.

Jan Hanzlík: Konečně jsme začali dávat góly. Jediné, co bych klukům vytknul je, že nehrajeme celých šedesát minut. Vždycky tam máme pár výpadků, třeba ve druhé třetině, kdy nám při naší přesilovce hosté dvakrát ujeli a zase jsme dostali gól. Ve třetí třetině pak nedisciplinovanost, kterou zbytečně dostáváme soupeře do hry, ale dneska to vyšlo. Zaplať pánbůh, konečně výhra, snad se od toho kluci odrazí a budeme v této hře pokračovat.
HC Dynamo Pardubice:
Jiří Fibiger: Dostali jsme gól ve třech, dostali jsme gól ve čtyřech, takže jsme díky těm vyloučením na začátku brzy prohrávali o dva góly. Pak jsme se začali ve výkonu zlepšovat. Druhá a třetí třetina nebyla z naší strany špatná, bohužel už jsme se nevyrovnali. Na konci jsme to chtěli zkusit, ale dostali jsme gól do prázdné branky. Domácí byli dnes hlavně bruslařsky o úroveň lepší.