BK MLADÁ BOLESLAV

První zápas patřil Kometě, která rozhodla v přesilovkách

8. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner
HC Kometa Brno

4:2

0:0, 3:1, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 32. Holík (Horký), 38. Pospíšil (Zbořil), 40. Kundrátek (Holík, Strömberg), 45. Flek (Strömberg, Pospíšil) – 31. Šťastný (R. Jeřábek, Lantoši), 44. Lunter (Fořt). Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 8:7, navíc Ščotka (KOM) a Klíma (MBL) 5 min. za bitku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6142. Střely na branku: 25:39. Zblokované střely: 9:13. Hity: 7:4. Vhazování: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Kometa Brno

Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši (A) – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Šalé – Vincour, Zembol, Koblížek

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Stuchlík) – Pýcha, Lintuniemi, Jánošík (A), Pláněk, R. Jeřábek, Bernad, Štich – Malát, O. Roman, Lantoši – Söderlund, Fořt, Šťastný – Lunter, O. Najman (A), Kel. Klíma – Dvořáček, Bičevskis, J. Stránský (C)

M l. B o l. – Úvodní zápas předkola ve Winning Group Aréně od svého začátku potvrzoval, že první vítězství v sérii bude důležité. Oba celky proto nechtěly chybovat a místo větších střeleckých příležitostí tak byly k vidění spíše hity a šarvátky. Na gól se v jihomoravské metropoli čekalo do 31. minuty, kdy skóre otevřel Šťastný. Kometa ale ještě do přestávky dokázala odpovědět třemi góly. Hned v úvodu třetí periody snížil Lunter, blesková odpověď Fleka ale Bruslaře definitivně umlčela. O vyrovnání série tak budou naši hokejisté usilovat ve čtvrtek 9. března od 18:00, kdy je na programu druhé utkání předkola.

Po opatrném úvodu z obou stran se Bruslaři dostali do přesilovky po faulu Hollanda ve 3. minutě. V početní převaze nebezpečně pálil Pýcha a k dorážce se ještě tlačil Stránský, Furch první ošemetnou situaci ustál. Také Kometa si poté vyzkoušela přesilovou hru, v hned dvakrát pálil obránce Kundrátek. Napoprvé sestřelil Šticha, druhou ranou do téměř odkryté klece zastavil Krošelj vyrážečkou. V 11. minutě obešel Horký bránícího Lintuniemiho a z levé strany zkoušel zakončovat bekhendem, Krošelj byl znovu připraven. Poté ubylo šancí a utkání se změnilo spíše v urputnou fyzickou bitvu s velkým množstvím osobních soubojů, oba celky v první dvacetiminutovce vyprodukovaly 19 střel, neujala se však ani jedna.

Brněnští borci se na startu prostředního dějství snažili tlačit v útočné třetině, po přehnané aktivitě Pospíšila se ale záhy dostali do oslabení. Bruslaři v přesilovce mačkali domácí hráče před Furchovou klecí a Lantoši nastřelil její levou tyč, Kometa ale první velký závar série přečkala. Ve 29. minutě se po zbytečném faulu Pospíšila v útočném pásmu Kometa znovu dostala pod tlak a po vypršení přesilovky inkasovala. Úvodní gól série střelou z pravého kruhu zařídil David Šťastný, jenž zamířil přesně na bližší šibenici. Brno dokázalo odpovědět hned záhy díky chybě v mladoboleslavské rozehrávce, po které se až před Krošelje dostal Petr Holík a jeho bekhendové zakončení skončilo v síti. Obrat ve skóre před odchodem do kabin zařídil Kristián Pospíšil přesilovkovou ranou z pravého kruhu, která na své cestě do branky změnila směr o tělo obránce Jeřábka - 2:1. Třetí úder Bruslařům při další početní převaze zasadil obránce Tomáš Kundrátek.

Do třetího dějství Bruslaři vstoupili s jasným cílem brzy skórovat a díky dobrému bruslení si vybojovali přesilovku, při které Lantoši podruhé v zápase nastřelil brankovou konstrukci za Furchem. O několik okamžiků později vypálil Pláněk, jehož ránu Furch neudržel a po neúspěšných dorážkách Fořta se ujala až ta bekhendová z hole Mária Luntera - 3:2. Bruslařům to ale nebylo nic platné, Kometa totiž znovu bleskově odpověděla. Po necelé minutě totiž Krošelj neudržel Strömbergovu střelu z mezikruží a Jakub Flek puk pohodlně dotlačil za brankovou čáru. Domácí celek se po uvedeném momentu uklidnil, Bruslaři ale přesto nepřestávali tlačit a při hře v plném počtu byli o poznání lepším týmem. V 53. minutě domácí hráči špatně střídali a Bruslařům se naskytlo přečíslení tří na jednoho, Pláňkovu hůl ale v rozhodném momentu dokázal přizvednout jeden z hráčů v modrobílém dresu. Ve zbytku třetí periody už poté lítaly jen pěsti. Poslední útočnou akci předvedl v 60. minutě Lantoši, jenž prokličkoval mezi domácí čtveřicí a dojel si s pukem až před Furcha, toho ale nepřekonal.

Ohlasy trenérů

HC Kometa Brno:
Patrik Martinec: Na to, že to byl první zápas předkola, tak jsme měli možnost vidět líbivý hokej, na který lidi budou chodit. Přesně takhle se to v play-off hraje, byla tam spousta emocí, výborné výkony jednotlivců, krásné góly a samozřejmě i rvačky, které k tomu patří. Přišla i parádní návštěva a já si myslím, že na takový hokej lidé budou chodit.
BK Mladá Boleslav:
Jiří Kalous: Viděli jsme hezké utkání, které mělo grády přesně tak, jak by tomu v play-off mělo být. Bylo to hodně bruslivé, velké množství osobních soubojů. Vydali jsme ze sebe maximum, bohužel ten výsledek pro nás není dobrý, protože jsme prohráli. Výkon ale nebyl špatný, soupeři jsme vzdorovali. Když budeme takhle pokračovat dál, budeme v dalších zápasech mít šanci, abychom ten výsledek dokázali obrátit v náš prospěch.