BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci do čtvrtfinále vstoupili prohrou, Lislerův gól přišel pozdě

17. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner
HC Energie Karlovy Vary

3:1

0:0, 1:0, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 29. Záhejský (Galnor), 44. Záhejský, 60. Galnor – 59. Lisler (Hlinský, Steklý). Rozhodčí: Battěk, Šmika – Kučera, Baxa. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 135. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl (A), Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Wardas, Galnor, Váňa, Slavík, Záhejský, Dyk

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček (A), Hlinský (A), Kovář – Konobelj, Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Vojáček, Kristek, Šindelář (C), Lisler, Kurka

M l. B o l. – V pátek 17. března se na ledě KV Arény rozjela čtvrtfinálová série mezi domácí Energií a Bruslaři. Oba celky se v nadstavbě dvakrát potkaly a jejich bilance byla na zápasy vyrovnaná - 1:1. Stejně tak vypadal i první zápas čtvrtfinále, ve kterém se Karlovarští ujali vedení ve 29. minutě. Střelec Záhejský navíc ve třetím dějství přidal druhou trefu a Bruslaři museli dotahovat. Snížit se v 59. minutě podařilo Lislerovi, na další korekci už hosté neměli čas, za to Energie první bod série pojistila gólem do prázdné. Druhé utkání se v KV Aréně hraje hned zítra od 13:00.

Oba týmy své osmifinálové série zvládly v nejkratším možném čase a od neděle tak měly dostatek času na to, aby přeskupily své síly a připravily se na čtvrtfinále. Opatrný úvod ukončil Vojtěch Váňa, jehož průnik ze středního pásma skončil až před Vystrčilem, jenž mu musel vystavit stopku betonem. Při boleslavské přesilovce zase Ebenstreit musel likvidovat golfák z hole Šilhavého, také on byl úspěšnější než proti němu stojící střelec. Početní převahy Bruslaři nevyužili, podobně se v závěru první dvacetiminutovky dařilo i domácí Energii. Při odchodu do kabin proto na kostce svítil bezbrankové skóre.

Ve 25. minutě Bruslaře nastartovala další ubráněná přesilovka soupeře, který poté díky Wardasovi nabídl stejnou šanci i zelenobílým. Početní převahu hosté nejenže nevyužili, ale dokonce sami inkasovali. To zařídil přesnou střelou pod horní tyčku Vít Záhejský. Skóre čtvrtfinálové série tak otevřel ten nejpovolanější - nejproduktivnější hráč celé dorostenecké extraligy - 1:0. Bruslaři přidali a několikrát Energii uzavřeli před Ebenstreitem, jenž ale předváděl jeden zákrok za druhým. Ve 36. minutě během několika vteřin zasáhl v leže, poté vytěsnil dorážku Steklého a nakonec i bez hokejky zastavil třetí střelu. Hlavně díky němu si Karlovarští do šaten odnášeli hubený náskok.

Bruslaři se trápili především v přesilovkách, když z šesti nabídnutých v zápase nevyužili ani jednu. Ve 44. minutě navíc ujel Vít Záhejský, jehož jen za cenu trestného střílení háčkem zastavil Hlinský. Domácí forvard si svoje sólo zopakoval a po úspěšné exekuci samostatného nájezdu upravil na 2:0. Po ubráněném oslabení se karlovarský útočník dostal do dalšího úniku, ten ale skončil na Vystrčilově betonu. Středočeši se do tlaku dostávali, nadále je však trápil pozorný Ebenstreit. Kýžený gól dali v 59. minutě, když při hře s odkrytými zády skóroval Oskar Lisler, ale víc už naši dorostenci nestihli. Pouhých 23 sekund před koncem navíc potřetí inkasovali z hole Jakuba Galnora, jenž pohodlně dopravil puk do odkryté klece - 3:1.

Ohlasy trenérů

HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Andrys: Bylo to trochu nervózní utkání z obou stran. Hodně upracované, takové playoffové, jaké by mělo být. Nám se podařilo rozhodnout v oslabení, kdy to Vít Záhejský poslal do víka. Poté jsme dali branku z trestného střílení. Ke konci to hoesté zdramatizovali, tam to bylo hodně těžké. Nicméně Jakub Galnor jim to tam poslal do prázdné. My jsme rádi za jeden bod a zítra se začíná znovu od nuly.
BK Mladá Boleslav:
Jan Hanzlík: Trochu těžce se zápas hodnotí. Ty tři góly jsme si bohužel dali sami. Karlovarští měli dobrou disciplínu, hráli dobře na puku. My jsme si vytvořili ve druhé třetině tři čtyři šance, gól jsme ale nedali. Paradoxně jsme prohráli zápas ve své přesilovce.