BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři vyhráli i podruhé, prodloužení rozsekl Čech

22. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner
HC ŠKODA PLZEŇ

1:2p

0:1, 1:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 28. Kaiser (Korčák, Kreuzman) – 5. Malínek (Křepelka, Rajgl), 68. Čech Rozhodčí: Kosnar, Červenka – Štěpánek, Dědek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC ŠKODA PLZEŇ

Vondraš (Bočan) – Skok, Kubíček, Hodinář, Eichler, Buzek, Houdek – Kučera, M. Soukup, Dvořák, Pešek, Korčák, Kreuzman, Kaiser, Mazanec, Hořejší, Řehoř, Borák, Dáňa, D. Soukup

BK Mladá Boleslav

Stuchlík (Forst) – Sypecký, Vochvest, Hrouda, Čech, Křepelka, Němec, Moravec, Rajgl – Hruška, Polák, Půček, Lisler, Malínek, Šachl, Zvagulis, Vítek, Vimmer, Vyroubal, Hradec

M l. B o l. - Po necelých 24 hodinách se v plzeňské LOGSPEEDCZ Aréně rozběhl druhý zápas čtvrtfinálové série. Domácí Plzeň po včerejší prohře nezačala ideálně ani dnes, Bruslaři šli do vedení v 5. minutě díky Malínkovi. V prostředním dějství ale Plzeň vyrovnala a za stavu 1:1 dospěl zápas do prodloužení. Tam rozhodl Čech, do Mladé Boleslavi se tak série přesune za stavu 2:0 pro Bruslaře. Třetí zápas ve ŠKOENERGO Aréně startuje v sobotu od 13:00.

Start utkání se v západočeské metropoli opozdil. Na vině byla nepřítomnost zdravotnice, pro kterou se začínalo zhruba o půl hodinky později. Tempo hry tím utrpělo, což ale Bruslařům nevadilo. Do vedení se dostali už v průběhu 5. minuty. Nepřehlednou situaci na plzeňském brankovišti nejlepším možným způsobem vyřešil Vojtěch Malínek, jenž si kotouč našel a uklidil jej do sítě. Odpovědět mohl Kreuzman, jenž v 9. minutě pálil do téměř odkryté klece, bleskově se přesunující Stuchlík ale svému týmu udržel náskok. Zbylé minuty přinesly jen boleslavskou přesilovku, ta ale zůstala nevyužita a do kabin se šlo za příznivého stavu pro Bruslaře.

Hned v úvodní minutě druhé části z levého kruhu vypálil Hodinář, jehož rána přepadla Stuchlíkovi přes lapačku a kotouč skončil na tyči. Při přesilovce domácích stejnou část branky nastřelil Pešek. Plzeň vysokou úspěšnost využitých početních převah nepotvrdila, to ale v čase 27:04 zajímalo málo koho. Domácí se totiž dokázali vyrovnat ve skóre, když rychlou protiakci modrobílých přesně zakončil Daniel Kaiser. Aktivnější Škodovka mohla dokonce vést, to by ale Kučera musel se svými dorážkami z brankoviště naložit lépe, proti nim se opět zaskvěl Stuchlíkův brankářský um.

Dobrou šanci na zvrat měli domácí hráči i v zárodku třetiny třetí, když se po krosové přihrávce z levého kruhu dostal ke střele z první útočník Dvořák, jeho vzájemný souboj se Stuchlíkem lépe vyšel jedničce Bruslařů. Indiáni pak nevyužili nabídnutou přesilovku a hra se pak uklidnila. Oba celky se soustředily hlavně na defenzivu, nikdo nechtěl důležitý druhý zápas prohrát. Velké nasazení, ale žádné šance, to byl zbytek třetí periody až do jejího konce.

Následovalo tak prodloužení, kde se Plzeňští dopustili dvou faulů, za což pykali. O tom, že Bruslaři domů odvezou dva mečboly, rozhodl obránce Aleš Čech

Ohlasy trenérů

HC ŠKODA PLZEŇ:
Martin Pouska: Nám se opět nepodařil vstup do utkání, znovu jsem jako první inkasovali. Soupeř výborně brání střední pásmo a s tím máme malinko problémy, nicméně se nám podařilo vyrovnat. Jenže špatně jsme zvládli prodloužení, kde jsme šli do tří a to rozhodlo.
BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Vyrovnaný zápas z obou stran, velice bojovný. Nám velice dobře zachytal gólman, když nás Plzeň zmáčkla, ale na druhou stranu i my ji dokázali zamknout. Nakonec rozhodlo zápas, že my jsme udrželi nervy a oni faulovali.