Dorostu nevyšla třetí třetina, vedení se po obratu ujímá Plzeň

27. 3. 2023
HC ŠKODA PLZEŇ

3:2

1:2, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 20. Skok (Pittr, Matějka), 46. Slačík (Titlbach), 52. Titlbach (Benák, Jiříček) – 9. Hurt (Steklý), 10. Šindelář (Lev). Rozhodčí: Zubzanda, Hlinka – Kokrment, Baxa. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Mařík (Pavlis) – Skala (A), Jiříček, Prošek, Kocek, Tolar, Černý, Skok – Slačík, Titlbach, Benák, Makovec (A), Pittr (C), Matějka, Fábera, Klatovský, Úbl.

Vystrčil (Císař) – Šilhavý, Kubíček (A), Průšek, Hlinský (A), Macháček, Kovář, Křivánek – Vojáček, Šindelář (C), Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek.

M l. B o l. – Dorostenci se po rozhodujícím pátém zápase čtvrtfinále v Karlových Varech znovu vrátili do západní části Čech. V Plzni dnes ustáli drtivý nástup domácí Škodovky, poté udeřili dvakrát během necelé půlminuty zásluhou Hurta a Šindeláře. Západočeši poté postupně stahovali až v 52. minutě dokonal obrat Titlbach. Těsný náskok už Indiáni nepustili a ujímají se vedení v sérii, již zítra se ve stejném čase bude hrát druhý zápas.

Úvodní okamžiky zápasu i celé série patřily Škodovce, která hned od prvních minut bušila na boleslavská vrata. Nejaktivnější byli zejména útočníci Titlbach s Benákem. Také plzeňská obrana ale musela být ve střehu a varování pro ni připravil Vojáček, jehož únik zakončený střelou mezi Maříkovy betony ještě úspěch neslavil. V 9. minutě se ale k odražené střele v mezikruží dostal Jan Hurt a hosté z města automobilů vedli. Uběhlo 28 sekund a už to byla o dva góly. To když po pasu Lva od levé tyče přesně zakončoval kapitán David Šindelář - 2:0 pro Bruslaře.

Domácí tým se do hry vrátil díky své aktivitě, kterou hráči v zeleném hasili jen za cenu faulů. Dvouminutový trest Trefila ještě Bruslaři dokázali ubránit, prohřešek Hlinského už ale ne. Necelou minutku před odchodem do kabin stanovil skóre první periody exboleslavský Jan Skok, jemuž ideálně sedl golfák z modré čáry.

Ve druhé části si Škodovka zahrála další dvě přesilovky, dobře postavená boleslavská obrana ale v souhře s Vystrčilem obstála a těsný náskok do třetí části ubránila. Na jejím začátku navíc Bruslaři mohli odskočit, když si dvouminutový trest odpykával domácí Skok, ale také zelení neuspěli. Za to je ve 46. minutě potrestal David Slačík, jenž po přihrávce Titlbacha od pravé tyče zametal puk do prázdné klece a vrátil tak zpět vyloučeného Lva - 2:2.

V čase 51:24 hákoval soupeře Kurka a Škodovka si znovu vyzkoušela hru v početní převaze. Trenérský štáb domácích nic neponechal náhodě, taktický plán na přesilovku probral během oddechového času a podařilo se. Už za 24 sekund totiž po spolupráci s Jiříčkem a Benákem skóroval Adam Titlbach, jehož rána z mezikruží mířila přesně k levé tyči - 3:2.

Bruslaři ještě v posledních minutách dostali šanci srovnat, to by ale museli využít nabídnutou přesilovku. To se jim však nepodařilo, stejně jako závěrečný tlak bez brankáře. Po těsné porážce se tak vedení v sérii ujímá západočeský soupeř, což Bruslaři mimochodem znají už z čtvrtfinále.

HC ŠKODA PLZEŇ:
Jiří Hanzlík: Do zápasu jsme vstoupili dobře, hokejově jsme Boleslav přehrávali, nicméně dle mého jsme získali dojem, že budeme hrát jen hokej a žádná hrubá práce není potřeba. A najednou jsme z našeho hokeje dostali dvě branky a čtyřicet minut hry jsme prohrávali, přestože jsme měli šance. Naše koncovka byla nekvalitní, nemělo to parametry, i když to byly vyložené šance. Byli jsme ale trpělivý a nakonec se nám povedlo utkání otočit.
Jan Hanzlík: My jsme v šatně kluky pochválili, odehráli jsme dobré utkání. Zápas rozhodly přesilové hry soupeře, ve kterých jsme inkasovali všechny tři góly. Nic se neděje, Plzeň nyní vede v sérii pouze 1:0 a my se zítra určitě pokusíme vyhrát, abychom přijeli domů za stavu 1:1. Přestože jsme dali dva góly, tak jsme spíše byli zalezlí, pak se hra nicméně vyrovnala.