BK MLADÁ BOLESLAV

Krutý konec. Junioři na Spartě prohráli 2:3 a do finále se tak nepodívají

10. 4. 2023
napsal Jitka Čechová
HC Sparta Praha

3:2

0:0, 2:1, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 35. Hauser (Böhm, Šindelek), 37. Krupička (Hauser, Hrabík), 43. Ducháč (Pavlák, Hamršmíd) – 23. Polák (Malínek), 53. Polák (Křepelka, Čech). Rozhodčí: Skopal, Mejzlík – Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:8, navíc Böhm (SPA), Malínek a Gardoň (oba MBL) OT do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 498. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC Sparta Praha

Artsatbanov – Pavlák, Šindelek, Tůma, Červenka "A", Ducháč "C", Böhm, Bartoň – Holeček, Mácha, Hauser, Novák, Hrabík, Senčák "A", Vitouch, Krupička, Höll, Theimer, Hamršmíd, Hrabovetskyi

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – Moravec "C", Němec, Křepelka, Rajgl, Hrouda "A", Vlasák, Čech – Vimmer, Malínek, Gardoň, Moyseyev, Půček "A", Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl, Lisler, Vyroubal

P r a h a - Semifinálové boje mladoboleslavským juniorům končí v šestém zápase, ve kterém v pražských Holešovicích prohráli těsně 2:3. V utkání přitom vedli, domácí ale postupně překlopili vedení na svou stranu. V závěru se mladí Bruslaři pokoušeli vyrovnat při hře bez brankáře, avšak bez úspěchu. Čeká je tak souboj o třetí místo a to buď s Třincem anebo Jihlavou, neboť druhá semifinálová série za vyrovnaného stavu 3:3 na zápasy stále běží.

Šesté semifinále odstartovalo v Holešovicích oboustrannou aktivitou, ale oba brankáři si s prvními pokusy na obou stranách poradili. Ve čtvrté minutě musel Artsatbanov zlikvidovat Křepelkův únik, načež šli sparťané do čtyř a museli bránit přesilovku Středočechů. Oslabení však zvládli, krátce po něm dokonce skórovali, ale rozhodčí okamžitě rozpažil kvůli postavení hráče v brankovišti.

Stuchlík se však nenechal zahanbit, když v dalších dvou minutách svůj tým několikrát podržel v prvním oslabení. Ve druhé polovině aktivní hra neustoupila ani na jedné straně, necelých pět stovek diváků už se ale výraznější gólové šance nedočkalo.

Vstup do druhé části byl v podstatě totožný, Artsatbanov i Stuchlík byli ovšem pozorní. Na konci třetí minuty ale Bruslaři zužitkovali svůj tlak, při němž Sparta neuhlídala Vojtěcha Poláka, jehož střela skončila v brance. Vzápětí mohlo být hůř po Hauserově vyloučení, ale nejprve jeden ze sparťanů zahrozil z úniku a už po necelé minutě fauloval pro změnu Malínek.

Ve zkrácené přesilovce byl Hauserův pokus sražen do ochranné sítě, zatímco Tůma pálil jen do Stuchlíka. Sparta byla v dalších minutách aktivnější, leč hosté statečně bojovali a čekali na chybičky. Ta však přišla na jejich straně, jenže Höll při úniku dvou na jednoho odkrytou branku přestřelil. Střelecké trápení pokračovalo i po Hamršmídově nepřesné střele z kruhu, navíc vzápětí jeden z hostů ujel sám na branku, a přestože po faulu kotouč přece jen přešel čáru, gól neplatil, jelikož sudí přerušil hru a nařídil trestné střílení.

Polák v něm proti Artsatbanovi neuspěl, načež Němec zbytečně fauloval a Petr Hauser střelou mezi betony bleskově vyrovnal. Posléze byl boleslavský Moravec po zbytečném faulu vyloučen, což potrestal tečující Jan Krupička. Tlak sparťanů už gól nepřinesl, přesto pro ně byl obrat viditelnou vzpruhou.

Mladá Boleslav se rozhodně nevzdávala, jenže komplikaci přinesl už začátek třetí minuty, ve kterém dostal nabito Filip Ducháč a přesnou trefou od modré navýšil vedení. Sparta následně dostala další přesilovku, jenž Vitouch, Pavlák ani Šindelek neuspěli. V polovině třetiny sudí signalizovali domácí vyloučení, ale při přerušení se nechal vyprovokovat Moravec a hrálo se ve čtyřech.

Středočeši byli aktivnější a dva tresty během 25 vteřin nakonec zapříčinily, že se domácí ocitli ve třech proti pěti. Ačkoliv jejich defenziva bojovala a jistý Artsatbanov odolával, Vojtěch Polák po povedeném tlaku vrátil svůj tým do hry. Bruslaři rozhodně nedali kůži lacino, ale střela Gardoně letěla jen mimo branku. V závěru mohl rozhodnout Hauser, jenže tváří v tvář Stuchlíkovi selhal.

Soupeř ještě v závěru sáhl po hře bez brankáře, zavřel domácí v pásmu a zejména Křepelka sparťanského gólmana řádně prověřil. Hosté se však gólu nedočkali.