Dorostenci inkasovali v poslední minutě, v odvetě musí jeden gól stahovat

6. 4. 2023
HC Sparta Praha

2:1

0:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 37. Hrubý (Marton), 60. Netušil – 51. Steklý (Kristek). Rozhodčí: Kostourek, Glanc – Gregar, Tuháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 197. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Kogler (Tvrzník) – Malínek, Marton "A", Cichoň, Hašek, Mack, Janský, Dufek – Adamec, Marek, Nestrašil, Novotný, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček "C", Hrubý, Topol

Vystrčil (Císař) – Macháček, Kovář, Křivánek, Kubíček "A", Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Král, Beran, Konobelj, Šindelář "C", Teplý

M l. B o l. – Dorostenci ve čtvrtek rozehráli sérii o třetí místo na ledě pražské Sparty. Domácí se dostali do vedení, které ale v 51. minutě umazal Vojtěch Steklý. Remízový stav 1:1 málem vydržel až do třetí sirény, jenže po faulu Bruslařů dostali Pražané šanci odskočit a využili ji, když se v čase 59:25 trefil Netušil. Odveta je na programu v sobotu od 13:00 ve ŠKOENERGO Aréně. Dorazte mladé Bruslaře podpořit a pomoci jim tak v boji o bronzové medaile.

Poté, co se v Holešovicích v posledních dnech utkávaly juniorské týmy, přišel na řadu také souboj dorostenců. O vítězi série hrané na dvě utkání rozhodne součet skóre, ani jedno z mužstev tak nechtělo zbytečně inkasovat. To se podepsalo i na úvodních minutách, ty byly velmi opatrné. Až v 7. minutě mohla jít do vedení Sparta, domácí však přečíslení dvou proti jednomu vůbec nezakončili. Bruslaři zase soupeře sevřeli před jeho brankou, aby pak připravenou střelou netrefili branku. Pražané poté promrhali dvouminutovou přesilovku, a tak úvodní část skončila bez střeleckého úspěchu na obou stranách.

Ve druhém dějství měl dvě slibné šance hostující Teplý. První akci zakončoval z levého kruhu, trefil však jen Koglerovu vyrážečku. Napodruhé dostal boleslavský útočník puk před branku od Kurky, jenže se mu jej nepodařilo zasáhnout. Poté ještě Bruslaři mohli skórovat při přesilovce, to se jim však nepodařilo a po návratu vyloučeného Haška udeřila Sparta. Do samostatného úniku vyrazil David Hrubý, jenž si Vystrčila vymíchal a v pádu dokázal zakončit - 1:0. Pražané následně špatně střídali, dvouminutové oslabení však ustáli a do kabin si odnesli jednobrankové vedení.

Hned v úvodu třetí třetiny nastřelili Sparťané tyči, následnou protiakci Bruslařů zneškodnil Kogler. Bruslaři začali získávat herní převahu a v 51. minutě ji využili k vyrovnání. Po vyhraném vhazování Kristek přistrčil kotouč na Vojtěcha Steklého, který nad levým kruhem zamířil a trefil se přesně do bližšího vinglu. Boleslavští mohli dokonce vést, ale v krátkém časovém sledu nedokázali využít tři velmi dobré šance. Nejprve sparťanské obraně ujel Steklý, ten však trefil jen střed branky. Následovalo přečíslení tři na jednoho, dalším skvělým zákrokem se zaskvěl Kogler. Když už byl domácí brankář překonán, zaskočila za něj tyč. Zdálo se, že se oba celky do Mladé Boleslavi přesunou po remíze 1:1, jenže Sparta v poslední minutě využila přesilovku. Po střele z modré čáry se před brankou strhla mela, ve které se nejlépe zorientoval František Netušil.