BK MLADÁ BOLESLAV

Dorost sezonu zakončil remízou a na celkovém čtvrtém místě

8. 4. 2023
napsal Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

1:1

0:0, 1:0, 0:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 33. Šindelář (Lev, Šilhavý) – 56. Netušil (Marton). Rozhodčí: Zavřel, Domský – Maštalíř, Brož. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 209. Střely na branku: 59:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček "A", Hlinský "A", Kovář – Teplý, Šindelář "C", Beran, Král, Steklý, Hurt, Vojáček, Lev, Kristek, Trefil, Kurka

HC Sparta Praha

Kogler (Tvrzník) – Janský, Marton "A", Dufek, Mack, Hašek, Cichoň, Malínek – Hlinka, Jakab, Netušil, Novotný, Nestrašil, Topol, Adamec, Poláček "C", Hrubý, Marek

M l. B o l. – Bruslaři se hned od prvních momentů zápasu snažili smazat ztrátu z prvního utkání, což se jim nakonec podařilo až ve 33. minutě. Na gól kapitána Šindeláře už ale nikdo z mladoboleslavských hráčů nenavázal, ačkoliv měli domácí borci po většinu hrací doby převahu. V 56. minutě se však stalo to, co nikdo nechtěl. Do rychlého kontru ujel hostující Netušil, jehož vyrovnávací trefa stačila Spartě k tomu, aby mohla oslavit zisk bronzových medailí. Naši dorostenci tak uzmuli "bramborové čtvrté místo", i přesto se rozhodně nemají za co stydět.

Hned první perioda jasně ukazovala nastavení obou celků. Zatímco domácí Bruslaři, kteří potřebovali smazat jednogólové manko, tlačili a často kombinovali v pásmu, Sparta vsadila spíše na defenzivu. Boleslavští hráči se tak museli probíjet přes dobře zajištěnou obrannou linii na modré čáře, což se jim hlavně v prvních deseti minutách dařilo. Po přesilovce Sparty měl dobrou šanci autor rozdílového gólu v sérii, útočník Hrubý však průnik za domácí obranu nezakončil přesně. Také Bruslaři si poté vyzkoušeli přesilovku, ale ani oni se v ní neprosadili, první třetina tak zůstala bezbranková.

Prostřední část vypadala velmi podobně, jediný rozdíl byl v tom, že si Bruslaři začali tvořit nebezpečnější šance. Ve 24. minutě našel Král volného Lva, který měl u pravé tyčky před sebou už jen brankáře Koglera. Ten se však dokázal velmi rychle přesunout a prostor u své tyčky zacpat. Tlak Bruslařů sílil a nakonec vyvrcholil vstřelením úvodního gólu. Po ostřelování Koglerovy klece se tečovaný pokus Šilhavého odrazil na levý kruh, kde stál připravený David Šindelář - 1:0. Sparta potom musela přidat, vždyť se tímto momentem série vyrovnala. Nakonec byli ale Pražané rádi, že tento stav do druhé sirény vydržel. Své si hosté protrpěli po faulu Hrubého, kdy na jejich klec létala jedna rána za druhou.

Také do třetí části Bruslaři nastoupili ve velkém stylu a byli aktivnější, k čemuž jim pomáhaly přesilovky, které si svým pohybem vysloužili. Ve 47. minutě velkou šanci při přečíslení připravil Kristek, jenže Steklého u pravé tyčky zastavil Kogler. Přímo před brankou Sparty se pak k volnému puku dostal Kurka, jemuž se jej ale před prázdnou klecí nepodařilo dorazit. Vrchol přišel na sklonku 55. minuty, kdy si Steklý ze vzduchu stáhl zablokovanou přihrávku a z levé strany se snažil zakončit. Kogler se proti němu vytáhl dvojitým zákrokem, ke kterému použil pravý beton. Z následné protiakce udeřila Sparta. Do úniku se dostal František Netušil, jehož střelu ještě Vystrčil pokryl, jenže puk zůstal ležet u levé tyče a důrazný útočník jej do sítě bleskově vrátil - 1:1. Bruslaři v posledních minutách zkusili hru bez brankáře, dokonce měli i přesilovku, na další gól už ale nedosáhli.

Jízda našich dorostenců tak končí porážkou v zápase o bronz, přesto si dovolujeme naše mladé borce pochválit za sezónu, která byla místy strastiplná, přesto nakonec Bruslaři do posledních sil bojovali o úspěch. Nakonec je z toho celkové 4. místo, což rozhodně není ostuda ale právě naopak.


Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Jan Hanzlík: Dneska dobrý zápas. Bohužel obě poslední série byly o tom, že byl soupeř efektivnější. My jsme tu dneska Spartu mačkali, po dvou třetinách to mělo být 4:1 a byl by konec. Ten hokejový bůh se od nás odklonil, nakonec jsme pak ještě dostali gól. Musím klukům poděkovat za sérii i celé play-off, hráli výborně. Bota nás tlačila v zakončení a trošku i v přesilovkách, celkově to ale hodnotím kladně. Pro kluky z ní plynou pozitiva.
HC Sparta Praha:
František Ptáček: Snažili jsme se kluky připravit na to, aby se nekoukali na to, že v sérii vedeme. Nějakým způsobem to na začátku vycházelo, ale pak se to změnilo. Myslím si, že ve druhé třetině nás tam domácí tlačili, byli aktivnější, naštěstí z toho vytěžili jen jednu branku. Na samotném konci při nás stálo štěstí a hlavně opora v brance, Max Kogler.