BK MLADÁ BOLESLAV

Odvetu v Liberci sice prohráli, ale nevadí. Naši deváťáci jsou zlatí!

17. 4. 2023
napsal Jitka Čechová, Jonáš Majtyka, foto: Jan Běhounek
Bílí Tygři Liberec

3:2

0:0, 1:1, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Bělohorský (Šejc), 41. Bělohorský (TS), 59. Kučera (Pekr, Šejc) – 28. Hora (Hanyš, Vasiak), 43. Kříž (Churáček). Rozhodčí: Mareš, Kaňkovský - Grundler, Ječný. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 397. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Bílí Tygři Liberec

Charvát (Hrášek) – Baksalary, Šafařovský, Fiala, Sanejstr, Vaněček, Zeman, Tureček – Šmucr, Hrabčák, Svoboda, Pekr, Kučera, Mairich, Kříž, Choma, Šejc, Bělohorský

BK Mladá Boleslav

Sklenička (Příhoda) – Stádník, Mokrý, Verbeshchuk, Nedorost, Postl, Kříž, Hora – Vasiak, Churáček, Václavík, Flodrman, Hanyš, Novotný, Jareš, Hrouda, Matějka, Zhdanov

L i b e r e c – Domácí výhra 4:2 nad Libercem zajistila našim deváťákům vítězství v soutěži 9. tříd a to vzdor tomu, že v odvetném utkání na tamějším ledě prohráli 2:3. Poměr branek 6:5 totiž hovoří ve prospěch Bruslařů a ti si tak na krk pověsili zlaté medaile!

Po nevyužitých přesilovkách v první třetině padla první branka až na začátku té druhé, když po Šejcově přihrávce poslal Liberec do vedení Šimon Bělohorský. Mladá Boleslav ovšem zareagovala jen o několik chvil později a po brance Vojtěcha Hory se šlo do závěrečného dějství za nerozhodného stavu.

Tygři tak stále museli vstřelit minimálně dva góly. Krok za srovnáním celkového stavu finále udělal opět Šimon Bělohorský, který na 2:1 zvýšil hned v první minutě po návratu z kabin. Jenže Bruslaři vyrovnali i podruhé zásluhou Filipa Kříže a Severočeši museli vrhnout všechny síly do útoku.

V 59. minutě vykřesal po obrovském tlaku naději Matěj Kučera, další gól už ale nepadl. Mladoboleslavští mladíci si tak na krk pověsili zlaté medaile!