První přípravné utkání Bruslaři prohráli

napsal Jitka Čechová, foto: Marek Sekáč
Bílí Tygři Liberec

4:0

0:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Flynn (Budík), 26. Pérez (Faško-Rudáš), 31. Petrovický (Rychlovský, Flynn), 41. Flynn. Rozhodčí: Hribik, Veselý – Kajínek, Pohůnek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

Hrenák (Král) – Budík, Dvořák, Kolmann, Petrovický, Šedivý, Aubrecht – Klíma, Pérez, Faško-Rudáš – Flynn, Najman (C), Rychlovský (A) – Dlouhý, Šír (A), Mucha – Pekař, Plos, Gajda

Stuchlík (Růžička) – Jeřábek, Čech, Bernad (C), Štibingr, Moravec, Křepelka, Němec – Šmerha (A), Fořt, Suchý (A) – Gardoň, Hradec, Malínek – Vlasák, Závora, Stránský – Simon, Půček, Polák

M l. B o l. – K prvnímu přípravnému utkání vyjeli Bruslaři po týdnu přípravy na ledě a to v na první pohled "testovací sestavě", kdy chtěli trenéři některé hráče zkrátka a dobře především vidět. První třetina byla bezbrankové, v dalších dvou strhl Liberec vítězství na svou stranu.

Úvodní perioda úplně prvního zápasu sezony dopadla podle očekávání. Ve hře bylo plno nepřesností a svoje chyby oba týmy hasily prohřešky proti pravidlům. Ani čtyři různé přesilové hry ale bezbrankový stav nenarušily. Největší šance vzešla ze spolupráce Najmana a Faško-Rudáše, avšak druhý jmenovaný nedokázal zakončit do poloprázdné klece. Na druhé straně vyslal nebezpečnou střelu Hradec, Hrenák ji ale po menších peripetiích schoval v lapačce. Po dvaceti minutách tak svítil na kostce stav 0:0.

Jako den a noc. Druhá třetina už byla hodna atraktivnímu hokejovému utkání a to především díky vyššímu tempu a z toho vyplývajících branek. Bohužel pro Bruslaře na straně Liberce. Při power play pět na tři skóre otevřel ranou bez přípravy z kruhu Oscar Flynn. Minutu na to navýšil už na 2:0 Jaromír Pérez, když se zjevil úplně sám před Stuchlíkem. Na toho navázal další mladý hráč, Rayen Petrovický, jenž svižnou pozemní střelou překonal boleslavského brankáře – 3:0.

A ani v závěrečném segmentu Tygři z nastoleného tempa nepolevovali, zatímco Boleslavští se po gólu natahovali marně. Už devět vteřin po konci druhé přestávky si druhý zářez připsal Oscar Flynn, který dorazil odraženou střelu do sítě Středočechů. Od tohoto momentu se ale hra zase uklidnila a další branky se už solidně zaplněné ochozy diváků nedočkaly.