O výsledku zápasu s Motorem rozhodla produktivita, Bruslaři prohráli 2:5

1. 10. 2023

2:5

0:1, 0:2, 2:2

Banes Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 50. Pyrochta (Aaltonen), 60. Fořt (Aaltonen) – 5. Kubík (Harris), 21. Přikryl (Doudera), 32. Ordoš (Doudera, Hovorka), 46. Koláček (Chlubna), 51. Beránek (Přikryl, Gulaš). Rozhodčí: Šír, Pilný – Frodl, Špůr. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 587. Střely na branku: 34:24. Zblokované střely: 15:9. Hity: 4:4. Vhazování: 36:25. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.

Novotný – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (A), Štibingr, Čech, Pláněk, Bernad – Aaltonen, Järvinen, Skalický – Söderlund, Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Dvořáček, Suchý, Stránský (C)

Hrachovina – Gulaši, Pýcha, Doudera (A), Hovorka, Štencel, Vráblík – Ordoš, Harris, Kubík – Beránek, Přikryl, Gulaš (C) – Toman, Pech (A), Valský – Chlubna, Vopelka, Koláček

M l. B o l. – Mladoboleslavští v domácím prostředí ideálně nezachytili start utkání, v 5. minutě prohrávali po brance Kubíka. Po návratu ze šaten navíc přidal druhou trefu Přikryl a ještě do přestávky už Motor vedl 3:0. Ve třetí části sice Bruslaři dokázali přidat alespoň čestné úspěchy zásluhou Pyrochty a Fořta, sami ale dvakrát inkasovali a na body tak nedosáhli.

Bruslaři byli v prvních minutách aktivní. Po závaru ve 4. minutě ze slibné pozice pálil mladoboleslavský Pyrochta, naneštěstí pro domácí barvy ale branku přestřelil. A tak se skóre měnilo na druhé straně, když rychlý protiútok hostů z levého kruhu přesně zakončil Adam Kubík - 0:1. Českobudějovický kanonýr se trefil přesně do levého vinglu a zapsal tak pátý gól v probíhající sezoně.

Vyrovnání viselo ve vzduchu ve 13. minutě, kdy se Fořt prodral až před branku, kde však nevyzrál na Hrachovinu. Z následného tlaku Bruslařů ještě vyplynula rána Čecha i na ní si ale smlsnul hostující brankář. Mladoboleslavští si poté měli střihnout čtyřiminutovou přesilovku po nedovoleném zákroku na Šmerhu, tlak si ale nevytvořili a o dvě minuty se sami připravili vlastním faulem. Krátce před koncem první části ještě hrozil Šmerha, z levého kruhu ale střelou na vzdálenější šibenici minul.

Nástup do druhé periody vyšel hostům náramně: už po 59 sekundách totiž náskok Motoru navýšil Filip Přikryl po rychlém kontru z levé strany - 0:2. Od Českých Budějovic to bylo na nějakou dobu vše, zato domácí přidali. Blízko ke korekci stavu byl Malát. Ten se před brankou dostal k teči Osburnovy střely, kterou pro amerického obránce připravil Lantoši.

Ve 31. minutě se v nadějné pozici objevil Harris, který ještě branku minul. Ne však Jan Ordoš, který se o minutu později zjevil volný přímo před Novotným a s obrovskou příležitostí naložil výborně, kotouč poslal do pravé šibenice. Bruslaři poté před odchodem do šaten několikrát dokázali vytvořit před Hrachovinou zámek, síť ale rozvlnit nedokázali.

To Budějovičtí síť rozvlnit dokázali, když se ve 46. minutě z velkého úhlu prosadil Josef Koláček. Hostující útočník se pálil z kraje levého kruhu a Novotnému kotouč propadl do sítě - 0:4. Za další dvě minuty nejprve Lantoši u levé tyčky oslovil Čecha, jehož tutovku skvělým zákrokem hokejkou zastavil Hrachovina. Slovenský útočník v témže střídání ještě krátkým pasem k pravé tyči hledal Järvinenovu hůl, ale ani tentokrát z toho gól nebyl.

Domácí publikum dostalo dávku radosti až v 50. minutě, kdy Aaltonen parádním pasem oslovil Filip Pyrochtu a ten se z pravého kruhu nemýlil. Jenže už za minutu opět udeřili hráči ve žlutém. Přikryl vybídl přihrávkou Martina Beránka, jenž u levé tyčky neměl problém zakončit do odkryté klece - 1:5. Bruslaři si ve zbylém čase vytvořili hned několik slibných pozic, ujal se jen pokus před brankou důrazného Tomáše Fořta.

Jiří Kalous: Musím prvně pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství, protože od nás to dnes nebyl dobrý výkon. Soupeř nás přehrával v činnostech, které rozhodují o úspěchu. Ať už to byla koncovka, souboje nebo pohyb na hřišti. Dnes se nám ten zápas nepovedl a soupeř zaslouženě vyhrál.

Banes Motor České Budějovice:
Ladislav Čihák: Předvedli jsme důstojný výkon. Konečně nám tam napadaly branky, využily jsme šance a každou třetinu jsme dali gól. Jsem za ty body rád, protože tady se těžko vyhrává. Klukům do kabiny patří dík za to, že to zvládli. Po celých šedesát minut jsme hráli dobře, neměli jsme žádné výpadky, což je důležité. Jsme šťastní za tři body.