Důležité vítězství za dva body, celovečerní drama s Kladnem dospělo až do nájezdů

12. 1. 2024

4:3sn

1:1, 2:2, 0:0 – 0:0

Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 20. Lantoši (Fořt, Pyrochta), 25. Skalický (Pyrochta, Gewiese), 34. Pitule (Čech, Pavlík), rozhodující nájezd Fořt – 7. Tralmaks (TS), 30. Smoleňák (Melka), 37. Tralmaks (Ticháček). Rozhodčí: Šír, Stano – Lederer, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 067. Střely na branku: 46:33. Zblokované střely: 14:12. Hity: 5:2. Vhazování: 31:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3 – 4:3.

Růžička – Pyrochta (A), Gewiese, Čech, Pavlík, Jánošík (C), Bernad, Lintuniemi – Skalický, Fořt, Lantoši (A) – Malát, Roman, Rohlík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Zvagulis, Pitule, Závora

Bow – Ticháček, Hejda, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Tralmaks, Klepiš, Jágr – Kusý, Pytlík, Sideroff – Smoleňák (C), Melka (A), Procházka – Jarůšek, Babka, Bláha

M l. B o l. – V rámci 35. kola Tipsport extraligy byl k vidění veledůležitý souboj mezi Bruslaři a kladenskými Rytíři. První dvě periody nabídly velkou střeleckou převahu domácích a hned několik zvratů. Tím posledním byl gól Rytířů ze 47. minuty, který určil stav 3:3 a právě za tohoto skóre se došlo až do samostatných nájezdů. Dovednostní soutěž rozhodl Tomáš Fořt v páté sérii a Bruslařům tak vystřelil druhý bonusový bod.

Bruslaři mohli svému konkurentovi brzy uštědřit tvrdou ránu, už na sklonku 3. minuty totiž kotouč skákal před brankou Bowa a Skalickému v ten moment chyběly centimetry k tomu, aby puk zametl do sítě. Bruslaři si následně při první přesilovce vytvořili několik nebezpečných šancí, gól ale nedali. Záhy toho litovali, protože po tlaku v útočném pásmu Klepiš dokázal uvolnit Tralmakse a ten byl Pyrochtou seknut. Verdikt rozhodčích byl jasný - trestné střílení. K jeho exekuci se postavil sám Lotyš Eduards Tralmaks a byl úspěšný. Před kladenskou klecí to znovu hořelo při druhé přesilovce, u pravé tyčky byli aktivní Skalický s Romanem a znovu scházelo málo. Nakonec se na Bruslaře usmálo štěstí až při třetí přesilovce a dvacáté střele v první periody - z vrcholku kruhů rozvlnil síť Róbert Lantoši – 1:1.

Na startu druhé periody Bruslaři pokračovali v palbě na bránu Rytířů a zadařilo se jim. Po krátkém tlaku Gewiese krosovou přihrávkou našel Pyrochtu, který pohotově ťukl do kotouče a připravil střeleckou pozici pro Pavola Skalického. Hosté se pak postupně dostávali do zápasu, k čemuž jim napomohla také přesilová hra. V čase 29:47 pak Radek Smoleňák prokázal svůj pověstný důraz na brankovišti a bylo vyrovnáno – 2:2. Vyrovnaný stav platil necelé čtyři minuty, než Čechovo nahození tečoval do sítě projíždějící Tomáš Pitule. To samé platilo i o vedení Bruslařů, protože střelec třetí domácí branky byl záhy vyloučen a přesilovku Kladna dokázal zužitkovat Eduards Tralmaks – 3:3. Rytíři se mohli v závěru dokonce dostat do vedení, Růžička ale špičkou betonu dokázal zastavit nebezpečnou šanci Smoleňáka.

Třetí část už byla o poznání opatrnější, Bruslaři ale přeci jen měli několik dobrých šancí. Blízko ke gólu se ocitl Čech, jenž před brankou zkoušel usměrnit Malátovu střílenou přihrávku. Sám Malát měl ještě v témže střídání dostatek prostoru pro střelu z pravého kruhu, tu ale Bow dokázal vytáhnout mimo tři tyče vyrážečkou. Také kladenští hráči ale hrozili, třeba když se až před Růžičku procpal Ticháček a jednoruč se pokoušel zakončit mezi jeho betony. Poté už se už se oba celky soustředily především na obranu a za stavu 3:3 tak utkání dospělo do nastaveného času.

V něm si sám dobrou šanci vypracoval Rohlík, Bowa ale z levého kruhu nepropálil. Na opačné straně svůj um předvedl také Růžička, když u levé tyčky betonem zastavil Kusého, který se právě obtočil kolem mladoboleslavské klece. Ještě jednu dobrou příležitost měl na holi Skalický, z bezprostřední blízkosti ale minul, a tak dramatický večer ve ŠKOENERGO Aréně pokračoval dál.

V nájezdech hned v první sérii uspěl žolík Lintuniemi, který jinak v zápase odehrál jen jedno střídání. Ve čtvrté sérii pak srovnal skóre Sideroff, ale jako poslední se však v páté sérii rozjel Tomáš Fořt a ten našel skulinku mezi betony Bowa. Mladoboleslavský útočník tak rozhodl o vítězství domácích i majiteli bonusového bodu.

David Havíř: Skvělá atmosféra a výborní diváci. Hráči podali maximální výkon. Byli jsme o fous lepší, ale neproměnili jsme naše šance. Za body jsme rádi a pokračujeme dál. Kladno má dva zápasy k dobru, my ale nic nevzdáváme a bojujeme dál až do konce.

Rytíři Kladno:
Otakar Vejvoda: První třetinu jsme mohli vyhrát, asi by to ale nebylo spravedlivé. Boleslav měla čtyři dobré šance a kdyby vedla 3:1, vůbec bychom se nemohli divit. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, vyrovnali jsme a možná jsme byli aktivnější než Boleslav. Třetí třetina neříkám, že by byla opatrná, my jsme se snažili dát gól a rozhodnout. Byla to nejvyrovnanější třetina ze všech. V prodloužení měla více ze hry Boleslav a pak byly penalty.