BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaře v Karlových Varech připravila o body zpackaná první třetina

14. 2. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Jakub Knap
HC Energie Karlovy Vary

4:1

4:0, 0:0, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 1. Bartejs, 4. Jiskra (Procházka, Mikyska), 5. Kružík (Redlich, Stříteský), 11. Havlín (Jiskra, Kružík) – 57. Jánošík (Pavlík, Stránský). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Brejcha, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 265. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 8:18. Hity: 2:3. Vhazování: 43:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC Energie Karlovy Vary

Frodl – Bartejs, Huttula, McFadden, Stříteský, Mikyska, Havlín, Dlapa – Jiskra, Černoch (C), Procházka – Rachůnek (A), Gríger, Beránek (A) – Kangasniemi, Hladonik, Koffer – Redlich, Kofroň, Kružík

BK Mladá Boleslav

Růžička (5. Hora) – Pyrochta (A), Bernad, Jánošík (C), Pavlík, Čech, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši (A) – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Malát, Hradec – Pitule, Stránský, Malínek

K . V a r y – Při utkání v lázeňském městě Karlovy Vary rozhodoval samotný úvod zápasu. K jeho úvodu jakoby se Bruslaři vůbec nedostavili, už před koncem 5. minuty totiž v KV Aréně prohrávali 0:3 a velmi brzy sahali ke změně v brankovišti. S debutantem v brance pak gólovou smršť postupně zastavili, směrem dopředu to ale skřípalo. Nakonec se jim podařilo snížit v 57. minutě, to už ale bylo příliš pozdě. Ze západu Čech se tak mladoboleslavští hokejisté vracejí s prázdnou.

Bruslaři se na ledě KV Arény nestihli ani rozkoukat a už prohrávali. Od úvodního vhazování uběhlo pouhých 9 sekund do té chvíle, než Tomáš Bartejs od modré nahodil puk na branku a ten po ledě proklouzal za Růžičkova záda – 1:0. A to nebylo všechno. Za další tři minuty totiž Procházka od pravého mantinelu poslal puk do mezikruží, kde jej tečoval Vít Jiskra a herní předmět se pak převalil přes boleslavského brankáře. Už za dalších 65 vteřin se navíc u modré napřáhl Daniel Kružík a jeho rána už vyhnala Růžičku z branky. Mezi tři tyče se tak postavil junior Hora, který se svého premiérového startu dočkal o dost dříve, než sám čekal.

Bruslaři se pak přeci jen trochu sebrali, směrem dopředu ale nadále hrozila především Energie. V 11. minutě už hladoví Západočeši znovu dokázali udeřit. Čtyřbrankový náskok přineslo nenápadné nahození Tomáše Havlína, které Horovi propadlo, a tak byli domácí opět na koni – 4:0. Vzápětí se jim ještě podařilo bez větších potíží přestát první početní převahu Středočechů a v posledních minutách prvního dějství také druhou přesilovou hru. Bruslaři nakonec byli rádi, že se Horovi pravým betonem povedlo zastavit zakončení Beránka, který ujel při vlastním oslabení.

V úvodu druhé části se musel předvést také Frodl. Nejprve úspěšně kryl pokus Krivošíka z levého kruhu, následně se u pravé tyčky nenechal překvapit hbitým manévrem Lintuniemiho. Ve 30. minutě po pravé straně prošel Malát, jenže Frodla neprostřelil. Z následné protiakce Jiskra připravil velkou příležitost pro Procházku, toho ale betonem vychytal Hora. Ten se pak zapotil, když při první přesilovce Energie předvedl několik dalších zákroků. Následovala dobrá pasáž Bruslařů, z takřka dvouminutového zámku v útočném pásmu ale nakonec nevzešlo žádné ohrožení pro Frodla. K tomu napomohla rovněž obětavost karlovarské pětice.

Energie se do tempa pro třetí třetinu dostala rychleji než Bruslaři, k čemuž jim napomohl zbytek přesilovky, který si domácí přenesli přes přestávku. V následujících minutách měli Karlovarští na svědomí několik náznaků nebezpečné šance. Hora nejprve dokázal vykrýt ránu Kangasniemiho, když pár minut nato finský šikula připravoval tutovku Hladonikovi, na poslední chvíli holí zasáhl bránící Pavlík. V 52. minutě chyboval jeden z boleslavských beků a Hora musel zasahovat proti Rachůnkově bekhendové fintě. Krátce na to si pro něj další práci připravil z pravé strany najíždějící Kružík. Bruslařům se nakonec v samotném závěru utkání podařilo alespoň korigovat stav do přijatelnější podoby. Stalo se tak v 57. minutě, když Pavlík přihrávkou po modré nabil Adamu Jánošíkovi a ten z jedničky zamířil přesně na vzdálenější vingl. Mladoboleslavský kapitán svým prvním gólem a bodem v sezoně napsal tečku za středečním valentýnským duelem.


Ohlasy trenérů

HC Energie Karlovy Vary:

Václav Eismann: Pohyb, pokora, pracovitost. To byly atributy, které drželo naše mužstvo pevně v rukách. Nám se povedl vstup do utkání. Soupeř zatlačil ve druhé třetině, nám se to podařilo ustát a odvedli jsme utkání zaslouženě do vítězného konce. Do kabiny patří pochvala hráčům.

BK Mladá Boleslav:
Richard Král: My jsme k zápasu přistoupili jak k nějakému valentýnskému přáteláčku. Byli jsme bez pohybu a bez koncentrace. Víceméně za deset minut bylo hotovo a po zápase. Pak už se to celé jen dohrávalo.