BK MLADÁ BOLESLAV

Skvělý vstup do sezony! Dorostenci Bruslařů vstřelili osm branek

7. 9. 2023
napsal Vojtěch Červený
BK Mladá Boleslav

8:2

1:0, 2:1, 5:1

Rytíři Kladno

Statistiky

Branky a nahrávky: 18. Hanyš (V. Beran, K. Macháček), 25. Doležel (V. Beran, Kurka), 40. Kristek (Vasiak), 42. R. Šilhavý (Kristek, Vasiak), 47. Kurka (Hanyš, Hora), 49. Hájek (Hora, Kovář), 51. Vasiak, 53. Kurka (V. Beran) – 36. D. Beran, 58. Klempíř (Pytlík, Pěch). Rozhodčí: Mareš – Maštalíř, Brož. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2.

BK Mladá Boleslav

Sklenička (Kovář) – Doležel, R. Šilhavý, Kříž, Čermák, Kovář, Hora, K. Macháček – Churáček, Hrouda, Kristek (C) – Matějka, Vasiak, Hanyš (A) – Kurka, Trefil, Hájek – V. Beran (A)

Rytíři Kladno

Voráček (D. Šrámek) – Štefík, Háž, Borkovec, Müller, Krása (A), D. Beran (A), Špacír – Trojna, Pytlík (C), Kulich – Rambousek, Topol, Valuš – Pěch, Klempíř, Kozák – Novák

M l. B o l. - Úspěšného startu do sezóny se těší mladoboleslavský dorost, jemuž se i díky osmi vstřeleným brankám podařilo umístit po prvním kole DHL extraligy dorostenců na prvním místě. Dorostenci tak navázali na úspěšnou přípravu, v níž skolili devět z dvanácti soupeřů. Další utkání naše mládežníky čeká již v sobotu, kdy se představí na ledě Litvínova.

Pro oba týmy to byl ostrý start do letošní sezóny DHL extraligy dorostenců. Bylo znát, že mladí Bruslaři mají za sebou již několik přípravných utkání, v nichž dosáhli výborných výsledků. O první branku v utkání se postaral Petr Hanyš, reprezentant do 16 let, který po pohledné přihrávce od Berana neměl problém zakončit do poloprázdné klece.

Během 25. minuty následovalo vyloučení na straně kladenských Rytířů. Díky nabídnuté přesilové hře skóre navýšil Matěj Doležel. Za 11 minut se hostujícím Rytířům povedlo náskok stáhnout na rozdíl jedné branky, když puk dorazil do sítě Denis Beran. V samém závěru druhé třetiny sebral pro Bruslaře dvoubrankový náskok zpět po nádherné individuální akci Jakub Kristek, který si obhodil kladenského obránce, poté naznačením střely položil brankáře Voráčka a přesně zavěsil nad jeho levý beton.

Třetí třetina přinesla gólový festival domácích a rozhodla o tom, že 3 body z prvního kola zůstanou ve ŠKOENERGO aréně. K vidění byly dvě velmi podobné branky, postarali se o ně Rostislav Šilhavý a Adam Kůrka, když si domácí borci při obou situacích sjeli mezi kruhy, odkud prostřelili nechytatelně vše, co jim stálo v cestě. Další branku poté přidal Kryštof Hájek, jenž se obtočil kolem branky a poslal puk k pravé tyčce. Na gólové listině se objevil i Sviatoslav Vasiak, jemuž se puk odrazil mezi kruhy, ten se s ničím nepáral a přesnou ranou poslal puk do sítě soupeře. Poslední slovo za tým Bruslařů řekl Adam Kůrka, když z rohu nahodil puk do brankoviště, a ten se vlivem odrazu od brankáře Voráčka dostal do kladenské branky. Skóre se poté podařilo jen vizuálně upravit Adamu Klempířovi, jenž hezky zakončil svůj samostatný únik.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud, hlavní trenér: Myslím si, že jsme odehráli velmi slušný zápas, minimálně směrem do ofenzívy. Směrem do defenzívy jsme byli nezodpovědní a z toho proměnily dva góly soupeře, které byly naprosto zbytečné. Jinak za utkání můžeme hráče pochválit, ale už teď slyšeli, že zítřkem se musíme začít připravovat na sobotní utkání v Litvínově.
Rytíři Kladno:
Radek Hlavatý, hlavní trenér: Pro spoustu hráčů to byl vlastně první extraligový zápas. V první třetině byla vidět nervozita, byli jsme ustrašení, Boleslav nás jednoznačně přehrávala a přestřílela. Výborný výkon podal náš brankář, který nás držel ve hře. Ve druhé třetině se hra trochu začínala opticky srovnávat, dokázali jsme snížit na 2:1, ale bohužel ke konci třetiny jsme udělali chybu, která vedla k vedení 3:1. Na začátku třetí třetiny jsme šli do špatného vyloučení, kdy Boleslav odskočila na 4:1, pak se naše hra úplně rozpadla a Boleslav nás jednoznačně přehrála. Gratuluji k výhře!