BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci smetli Plzeň, Kurka nastřílel pět gólů

14. 9. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Juniorský hokej
BK Mladá Boleslav

10:1

3:0, 2:1, 5:0

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Hanyš (V. Beran, Kurka), 5. Kristek (F. Matějka, Vasiak), 18. Zhdanov (V. Beran, Hanyš), 27. K. Hájek (Maxin), 29. Kurka (Hora, D. Kovář), 45. Kurka (V. Beran, Hanyš), 49. Kurka (V. Beran), 51. Churáček (K. Hájek, O. Hrouda), 52. Kurka (V. Beran, Hanyš), 57. Kurka (Hanyš, V. Beran) – 23. Bělík (Fehér, Chasák). Rozhodčí: Valda – Gabriel, Hnilička. Vyloučení: 7:4, navíc Maxin (MBL) 5+OK za napadení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 44:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 10:1.

BK Mladá Boleslav

F. Kovář (Sklenička) – R. Šilhavý, Kříž, Hora, D. Kovář, T. Čermák, Doležel – Kurka, V. Beran (A), Hanyš (A) – Vasiak, F. Matějka, Kristek (C) – O. Hrouda, Churáček, K. Hájek – Maxin, Zhdanov

HC ŠKODA PLZEŇ

Poustka (Šátava) – Kocek (C), Kamas, Šulan, Reisnecker, M. Mašek, M. Černý (A) – Slačík, Úbl, Klatovský (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Chasák, Křepel

M l. B o l. – Mladoboleslavští mládežníci ve 3. kole Extraligy dorostu přivítali hokejisty Plzně. Západočechy již v první části počastovali třemi vstřelenými góly a na jeden inkasovaný ve druhé periodě dokázali rychle odpovědět. Rezignovaní hosté nakonec v poslední periodě obdrželi ještě 5 branek, domácí dorostenci tak vyhráli poměrem 10:1. V dalším kole je čeká utkání na ledě pražské Sparty.

Hned po 5 sekundách utkání dostala Škodovka příležitost otevřít skóre při přesilovce po faulu Berana, jenže hosté ještě nebyli plně v zápase a branku Františka Kováře výrazněji neohrozili. A tak se ve 4. minutě o slovo přihlásili Bruslaři. Rychlý průnik do pásma po levé straně Beran vyšperkoval pasem před branku, kam si sjel Petr Hanyš a nikým neatakován otevřel skóre utkání. Za další dvě minuty navíc udeřil kapitán Jakub Kristek poté, co ho na pravé straně našla krosová přihrávka Matějky - 2:0.

Západočeši ještě před změnou stran nevyužili druhou přesilovku a v 18. minutě toho museli litovat ještě o něco víc. To když Oleksandr Zhdanov z předbrankového prostoru uklízel za Poustkova záda touš po pasu Berana zpoza plzeňské klece. Hned po přestávce se opakoval start prvního dějství, znovu se vylučovalo na domácí straně, jenže tentokrát už se hostům nabídnutou převahu podařilo zužitkovat. V čase 22:05 se o to postaral plzeňský útočník Šimon Bělík.

Středočeši se však po inkasovaném gólu nesložili a ještě před koncem první poloviny základní hrací doby odpověděli. Nejprve ve 27. minutě Maxin chytře uvolnil Kryštofa Hájka, který si pokryl puk před obráncem a opakovanou střelou překonal Poustku. O necelé dvě minutky později odbil pátou Adam Kurka, jehož pokus z pravé strany propadl plzeňskému brankáři u bližší tyčky.

Adam Kurka byl při chuti a ve třetí části se mezi 44. a 48. minutou prosadil hned dvakrát, následně přidal v 50. minutě další trefu domácích David Churáček, který využil nedůrazu plzeňské defenzivy. Poté si ale znovu vzal slovo Adam Kurka, jemuž tři vstřelené góly evidentně nestačily. Mladoboleslavský útočník totiž v závěru utkání proměnil v gól dvě přesilovky domácí družiny a dodal tak výsledku finální podobu - 10:1.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Dneska se to bude hodnotit dobře. Mám obrovskou radost, že hráči byli schopni plnit naše pokyny. Jsem rád, že díky tomu viděli, že tudy vede cesta k úspěchu. V neposlední řadě jsem také rád, že se nám na rozdíl od utkání v Litvínově dařilo v koncovce.
HC ŠKODA PLZEŇ:
Michal Straka: Z naší strany špatné, domácí byli jasně lepší takticky i co do bruslení. Mrzí mě zranění našeho hráče ze závěru utkání, kdy ho jeden z domácích dohrál. Vypadá to na otřes mozku. Když to vezmu za nás, tak jsme si o to koledovali. Vyhráli jsme jedenáct zápasů v řadě a už jsme na takový výprask čekali. Kluci se zase potřebují trochu posadit na zadek a začít makat, bylo to potřeba. Domácí ale po zásluze vyhráli.