napsal Vojtěch Červený
HC Sparta Praha

1:8

0:3, 0:0, 1:5

Branky a nahrávky: 54. F. Novák (Nestrašil, M. Bolocan) – 3. Kristek (Zhdanov), 5. F. Matějka (Kristek), 15. V. Beran (D. Kovář), 46. O. Hrouda (Doležel, Churáček), 49. Kurka (Doležel, Maxin), 51. Vasiak (Kristek, F. Matějka), 56. K. Hájek (O. Hrouda, Churáček), 60. Doležel (O. Hrouda). Rozhodčí: Hrdlička – Figer, Kubas. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8.

Tvrzník (Hanousek) – Malínek (C), Burda, Cichoň, Hoznourek, T. Bolocan, Dufek (A) – Nestrašil (A), D. Novotný, F. Novák – M. Bolocan, Prikhodko, Trachta (A) – Hlinka, B. Adamec, Volodin – Žukovskij, Hrubý

Sklenička (F. Kovář) – R. Šilhavý, Kříž, Hora, D. Kovář, T. Čermák, Doležel – Kurka, V. Beran (A), Hanyš (A) – Vasiak, F. Matějka, Kristek (C) – O. Hrouda, Churáček, K. Hájek – Maxin, Zhdanov

M l. B o l. – Ve čtvrtém kole dorostenecké extraligy se mohli hostující fanoušci radovat z gólového festivalu, hokejistům z města automobilů se podařilo vsítit hned osm branek. Díky výhrám proti Kladnu, Plzni a nyní Spartě se drží hned za Karlovými Vary na druhém místě v extraligové tabulce. Další utkání mladoboleslavský dorost odehraje ve čtvrtek, kdy na domácím ledě hostí jihočeský Tábor, start je naplánován na 18:00.

Od první minuty to byl právě tým Bruslařů, který byl více vidět, jejich tlak se projevil i ve skóre a to již v třetí minutě, když po nenápadné střele poprvé navýšil skóre kapitán Jakub Kristek. A byl to právě Jakub Kristek, jenž dopomohl k o minutu a půl k dalšímu navýšení vedení, jeho nádherný pas doputoval až na hůl Filipa Matějky, ten na nic nečekal a svoji ranou vymetl pavouky v síti. Rozradostnit hostující fanoušky dokázal David Kovář tím, že vynikajícím způsobem chytil na modré čáře kotouč a okamžitě ho poslal směrem k brance, kde osamocen čekal Vojtěch Beran, který se tváří v tvář brankáři Tvrzníkovi nemýlil.

Na další přesný zásah si Bruslaři museli počkat až do třetí části, avšak o to hezčí branku se povedlo vsítit Ondřeji Hroudovi, jenž překonal vše, co mu stálo v cestě. O pár minut později byla k vidění i pohledná akce Adama Kůrky, který se proháčkoval na střed mezi kruhy a zakončil přesně mezi tři tyče. Chyby v domácí obraně využil střelou z první také Sviatoslav Vasiak, jehož branka znamenala navýšení stavu na 6:0. Prosadit se dokázali i Pražané, konkrétně Filip Novák, který vystřelil z rohu. Na tento pokus ještě Marek Sklenička zareagovat dokázal, ale na následnou dorážku po objetí branky byl krátký. Pět minut před koncem základní hrací doby vzal šestigólový rozdíl ve skóre zpět Kryštof Hájek, jemuž se kotouč po střele Hroudy příhodně odrazil před zcela odkrytou brankou na hůl. Sedm sekund před koncem vizuálně upravil střelou od modré skóre Matěj Doležel.

HC Sparta Praha:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.
BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Ve finále se mi utkání bude hodnotit dobře, jelikož vítězství 8:1 na Spartě potěší asi vždycky. Zápas ale z naší strany nebyl bezproblémový, naše hra se mi v určitých pasážích nelíbila, změnila to až třetí třetina, kde jsme odskočili o čtyři pět gólů. Potom již náš výkon dopředu vypadal velmi slušně.