BK MLADÁ BOLESLAV

Gólová třetina! Dorostenci přetlačili rivala z Liberce

23. 9. 2023
napsal Vojtěch Červený, foto: Jan Běhounek
BK Mladá Boleslav

4:0

0:0, 0:0, 4:0

Bílí Tygři Liberec

Statistiky

Branky a nahrávky: 42. Kurka (Hanyš, Beran), 55. Kurka (Hanyš, Beran), 59. Doležel (Kristek, Matějka), 60. Kurka (Beran, Hanyš). Rozhodčí: Zedníková – Boček, Zahradníček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 0:0, 4:0.

BK Mladá Boleslav

Sklenička (F. Kovář) – K. Macháček, R. Šilhavý, Hora, D. Kovář, T. Čermák, Doležel – Kurka, V. Beran, Hanyš – I. Maxin, F. Matějka, Kristek – Vasiak, Churáček, K. Hájek – Ždanov.

Bílí Tygři Liberec

Charvát (Hrášek) – Ehrenberger, Kachlíř, Vaněček, Seidl, D. Fiala, Stromský – Šťástka, Krajdl, M. Kučera – Pekr, Bajer, M. Kratochvíl I – Choma,

M l. B o l. – Dorostenci se během sobotního odpoledne utkali se sokem z Liberce. Dvě třetiny se díky oběma maskovaným mužům ani jedné straně nedařilo vstřelit branku. Vsítit branku, povedlo se to až Adamovi Kůrkovi, jehož branka na 1:0 se stala vítěznou. Tři body z duelu proti Liberci tak zůstávají ve ŠKO-ENERGO Aréně a Bruslaři se tak dále tlačí na první místo extraligové tabulky dorostenců.

Úvod první třetiny byl spíše oťukávací, ale i přesto se do slibné šance dostal Adam Kurka, jehož zakončení dokázal lapit Sebastian Charvát. O pár minut později se do šance dostali i hosté, a to když Matěj Doležel chyboval před vlastní brankou a velmi zavařil svému brankáři.

V druhé třetině bylo k vidění mnoho zajímavých šancí. V první z nich se objevili Liberečtí, když se jeden z jejich hráčů sám zjevil před brankou domácího Skleničky. O dvě minuty později už to byl tým Bruslařů v čele s Petrem Hanyšem, jenž se objevil po pohledné přihrávce sám před brankou, tváři v tvář brankáři Charvátovi však neuspěl. V další akci se opět objevil Petr Hanyš, který po přihrávce z rohu před branku nedokázal zakončit. V podobné šanci se na druhé straně objevil i jeden ze Severočechů, ale stejně jako Charvát, tak i domácí Sklenička nenechal soupeře skórovat. Na konci druhé části ještě zahrozili ve vlastním oslabení hráči Liberce, ve vlastním oslabení se dostali do akce dva na nikoho, avšak Sklenička předvedl famózní zákrok, jímž udržel bezbrankový stav.

Skóre se měnilo až ve 3. části, hezkou přihrávku Petra Hanyše zužitkoval Adam Kurka, který zakončil do poloodkryté branky. O 4 minuty později mohl Adam stejný hráč přidat svou druhou dnešní branku, po samostatném úniku si vymíchal Charváta, ten však stylem Dominika Haška dokázal brance zabránit. Přesto však Adam Kurka navýšil, když se mu povedlo dobře zorientovat ve skrumáži hokejek. Utkání rozhodl svoji hezkou střelou od modré Matěj Doležel, jehož dobrá střela z modré vymetla pavučiny v síti Charváta. Poslední slovo řekl potřetí Adam Kurka, v samostatném úniku byl tentokrát proti Charvátovi úspěšný.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:

Martin Škaloud, hlavní trenér

„Myslím, že bylo k vidění velmi kvalitní utkání s obrovským nasazením obou dvou týmu. Myslím si, že jsme i zaslouženě ten zápas zvládli a dotáhli do vítězného konce. I když tam byly pasáže, v kterých byl Liberec nebezpečný, zejména za stavu 0:0, v těch situacích nás podržel dnes velmi dobře chytající Marek Sklenička.“
Bílí Tygři Liberec:

Milan Plodek, hlavní trenér

„Dnes to bylo parádní, mně se to líbilo, kluci hráli dobře vlastně 50 minut. Myslím si, že zápas se rozhodl za nás ve druhé třetině, kdy jsme měli spoustu vyložených šancí, které Boleslav měla také, ale my jsme jeli sami na branku, a to jsme nevyužili. Nastoupili jsme do třetí třetiny, tam nás Boleslav přetlačila. Říkám, 50 minut dobrých a pak tu koncovku už jsme nezvládli.“