BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci vyhráli vysoko nad Kladnem, navíc s nulou vzadu

7. 10. 2023
napsal Karel Schamberger
Rytíři Kladno

0:5

0:1, 0:3, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 15. I. Maxin (T. Čermák, Kříž), 27. Kurka (Hanyš, D. Kovář), 37. Churáček (K. Hájek, T. Čermák), 40. F. Matějka (Kristek), 59. Kristek (Vasiak, F. Matějka). Rozhodčí: Ovsík – Karda, Šimek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Střely na branku: 13:34. Průběh utkání: 0:5.

Rytíři Kladno

D. Šrámek – Hausner, Borkovec, Müller, Krása (A), Dörfl, Háž, Štefík – Klempíř, Rambousek, Pytlík (C) – Pěch, Kulich, V. Trojna – D. Beran (A), B. Novák, Valuš – T. Kozák.

BK Mladá Boleslav

F. Kovář – Hora, T. Čermák, R. Šilhavý, Kříž, D. Kovář (A), K. Macháček, Doležel – Kurka, V. Beran (A), Hanyš – Vasiak, F. Matějka, Kristek (C) – O. Hrouda, Churáček, I. Maxin – K. Hájek.

M l a d a B o l e s l a v - Desáté kolo zvládli mladoboleslavští dorostenci na výbornou. Po vysoké čtvrteční výhře nad Motorem nadělili gólový příděl také Kladnu, proti kterému nastoupili už v prvním kole na domácím ledu. Tentokrát v ČEZ Aréně zvládli dorostenci zvítězit po brankách Maxina, Matějky, Churáčka, Kurky a Kristka 5:0.

Bitva dorostenců o Středočeský kraj na ledě Kladna začala poněkud klidně, protože jsme si na první branku utkání museli celkem dlouho počkat. Rozhodčí Ovsík nečekal na první dvouminutový trest příliš dlouho, protože už v čase 3:17 vyloučil hostujícího Matěje Doležala za držení. Boleslav první oslabení v zápase zvládla, ale za necelých deset minut musela čelit dalšímu po faulu Vojtěcha Hory. Toto oslabení hosté zvládli také. Možná právě toto jim do žil vlilo adrenalin a 36 vteřin po skončení oslabení Boleslav poprvé v zápase skórovala a ujala se vedení. Mladá Boleslav otevřela skóre v čase 14:46, kdy Imrich Maxin skvěle zužitkoval asistenci od Tomáše Čermáka a Filipa Kříže.

Druhá perioda byla nejgólovějším dějstvím zápasu. Boleslav po pomalejší první třetině, z hlediska četnosti branek, přitopila pod kotel a to neslo své ovoce. První gólovou situaci ve druhé periodě si svěřenci Martina Škalouda vypracovali v čase 26:53, kdy skóroval Adam Kurka po asistencích Hanyše s Kovářem a vstřelil tak již jeho patnáctou branku v sezoně. Těsně po půl hodině pobytu na ledové ploše přišlo premiérové vyloučení také pro hráče Kladna. Rozhodčí Ovsík vyloučil David Dörfla za krosček. Boleslav sice nedokázala využít přesilovou hru, ale nakonec se však Mladá Boleslav opět prosadila jen chvilku po srovnání počtu hráčů na ledové ploše. David Churáček vstřelil třetí branku pro svůj tým s asistencí od Kryštofa Hájka a Tomáše Čermáka. Stav byl 3:0 pro Mladou Boleslav. Necelé tři minuty dělily další branku Mladé Boleslavi, po které šla do vedení 4:0. Branku vstřelil Filip Matějka s asistencí od Jakuba Kristka.

Závěrečné dějství se spíše dohrávalo, protože výsledek vypadal pro Mladou Boleslav hodně slibně. Šanci na navýšení skóre dostali svěřenci Martina Škalouda v čase 48:23, kdy byl vyloučen kladenský Richard Háž za hákování. Hlavní sudí Ovsík tímto vyloučením srovnal celkový počet dvouminutových trestů na 2:2. Ani tato přesilovka však nebyla využita. Poslední slovo v zápase si vzal v čase 58:20 mladoboleslavský Jakub Kristek, který po přihrávkách Sviatoslava Vasiaka a Filipa Matějky skóroval na 5:0. Tímto výsledkem utkání také skončilo.

Ohlasy trenérů

Rytíři Kladno:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.