BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci zvládli náročný zápas s Litvínovem a drží kontakt se špičkou

12. 10. 2023
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

5:2

1:2, 2:0, 2:0

HC VERVA Litvínov

Statistiky

Branky a nahrávky: 7. Kurka (Hanyš), 30. Kurka (Doležel, V. Beran), 36. Kurka (TS), 48. I. Maxin (R. Šilhavý, Churáček), 57. O. Hrouda (Sklenička) – 6. Petružálek (Kurnat, L. Dostál), 17. Koky (Raichl).. Rozhodčí: Raška – Janíček, Brož. Vyloučení: 4:4, navíc Hora (MBL) 5+do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 59. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

BK Mladá Boleslav

Sklenička – Hora, T. Čermák, R. Šilhavý, Kříž, D. Kovář, Doležel – Kurka, V. Beran (A), Hanyš – Vasiak, Kristek (C), Ždanov – O. Hrouda, Churáček, I. Maxin – K. Hájek, Václavík.

HC VERVA Litvínov

Trejbal – Břenda, Schlosser, Žák, Uhlík, Babka, Bozseník – Raichl (A), Koky (C), Cvikl – Trefný, D. Sedláček, Kurnat – Bednařík, Petružálek, M. Peroutka – L. Dostál, Vondráček.

M l. B o l. – Oplatit porážku z druhého kola se chystali na ledě Velké haly ŠKOENERGO Areny boleslavští dorostenci proti houževnatému Litvínovu. Hosté zprvu vedli, ale v zápase, kde nechyběly tvrdé a ostré střety, postupně Bruslaři přetavili vývoj ve svůj prospěch. Přečkali na rozmezí druhé a třetí třetiny dvojnásobné oslabení a trpělivou a zodpovědnou hrou dovedli zápas k vítězství. Tím pádem jsou stále v těsném závěsu za druhou Slavií, zatímco mezi Boleslaví a čtvrtým Litvínovem vznikl sedmibodový propad.

Start zápasu byl vyrovnaný a oba celky pravidelně zasypávaly gólmany střelami. Jako první se ujala ta od Jakuba Petružálka, který vyškolil Bruslaře v produktivitě, když předtím Kristek svou loženku neproměnil. Z vedení se soupeř neradoval dlouho, neboť o minutu a půl později Boleslav srovnala na 1:1 zásluhou Adama Kurky, jemuž se povedlo z předbrankového prostoru překonat do té doby bezchybného Trejbala. V následujících momentech se oba celky soustředily na nedělání chyb, ale časem také na zákeřnosti. David Hora kolenem vyřadil ze hry Václava Raichla a šel ven do konce utkání. Pětiminutovou přesilovou hru hosté zvládli a vrátili si vedení po výstřelu Jindřicha Koky. Severočeši však byli nedisciplinovaní při střídání a ještě před uplynutím boleslavského trestu byli sami vyloučeni.

Trest se hráčům Vervy přenesl do druhé třetiny, ale mrzet je to nemuselo, ač měli při jednom ze závaru namále. Bruslaři zlepšili svou hru a Tobias Trejbal musel vytáhnout výtečný zákrok proti Vasiakovu brejku a v brankovišti se činil i Marek Sklenička, jenž podržel svůj tým proti Raichlově vpádu. Právě Marek Sklenička svým poněkud lehkomyslným vyjetím z brány pro puk umožnil úspěšnou protiakci svých spoluhráčů, kterým se povedlo podruhé srovnat, opět díky Adamovi Kurkovi. Stejný hráč o pět minut později jel samostatný nájezd nařízený za faul na Hroudu, který se dostal do brejku. A Adam Kurka díky ohromné ráně tuto penaltu proměnil a zařídil, že Boleslav se poprvé v zápase dostala do vedení. Bruslaři si však s koncem třetiny situaci sami zkomplikovali dvěma krátce po sobě jdoucími vyloučeními, což znamenalo dvojnásobnou přesilovou hru pro Litvínov.

Tato přesilovka se přenesla z větší části do posledního dějství a Bruslařům se povedlo zcela eliminovat pokusy soupeře o útok. A to byl zřejmě klíčový okamžik. Litvínov už přes veškerou žádné góly nepřidal ani poté a po vstřelení čtvrtého gólu Mladé Boleslavi, o který se postaral Imrich Maxin, když se spoluhráči rozmontoval obranu soupeře a nedal marně se natahujícímu gólmanovi šanci, jejich hra připomínala křeč a veškeré jejich útoky Boleslav snadno eliminovala. Pět minut před koncem však Bruslaři opět faulovali a Litvínov zkusil přesilovku šesti proti čtyřem. Při ní naději vykřesat nedokázali. Brankář Marek Sklenička si v jeden moment opět vyjel za bránu riskantně pro puk a povedlo se mu napálit ho směrem k rozjetému Ondřeji Hroudovi, jenž pečetil vítězství do prázdné litvínovské brány.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Vážím si dnešního vítězství, protože jsme hráli s velmi kvalitním soupeřem, který předvedl organizovaný výkon a potvrdil své dobré postavení v tabulce. Nebylo to pro nás vůbec jednoduché. Musím kluky pochválit za trpělivost, kterou jsme si dokráčeli pro ty konečné tři body. Nicméně v zápase se na naší straně objevila i nekázeň, která nekoresponduje s tímhle klubem a musíme se na příští zápasy takových prohřešků vyvarovat. Klíčové bylo ubráněné oslabení tři proti pěti, kdy jsme vedli o gól. Před námi bylo ještě dvacet minut, ale smekám před všemi hráči, kteří v tom oslabení byli. Zvládli to takticky velmi dobře a ukázali tam osobní odvahu.
HC VERVA Litvínov:
Martin Nosek: Zápas rozhodla koncovka, která nám tady nevyšla. Nevím, co k tomu víc říct. Máme tři zraněné hráče, kteří asi v sobotu nebudou hrát.