BK MLADÁ BOLESLAV

Povedená první třetina zajistila dorostencům body

21. 10. 2023
napsal Vojtěch Červený
HC Tábor

3:4

0:3, 1:0, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 38. Strachota (Suchan, S. Pánek), 41. Suchan, 52. V. Svoboda (S. Pánek, Slívko) – 1. V. Beran (Hanyš, Kurka), 4. V. Beran (Hanyš), 20. I. Maxin (Vasiak, Hora), 49. V. Beran. Rozhodčí: Michal Jílek – Tomáš Kučera, Ondřej Tuháček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Tábor

A. Spálenka (Brož) – Pufr, Rob. Mohyla, Bačo, Špaček, V. Mašek, J. Šťastný – Suchan, S. Pánek, Strachota – Slívko, Hlavín, V. Svoboda – Šustík, Slabý, Pícha – Rizák, Kostka.

BK Mladá Boleslav

F. Kovář (Sklenička) – R. Šilhavý, T. Čermák, D. Kovář, Hora, Doležel, K. Macháček – Hanyš, V. Beran, Kurka – I. Maxin, Kristek, Vasiak – K. Hájek, Churáček, O. Hrouda – Fink, Ždanov.

M l. B o l. – Během sobotního poledne měli Bruslaři chuť navázat na předchozí zápas s pražskou Spartou, kde brali tři body po sedmigólové demolici, kterou v Praze předvedli. Dnes se postavili proti předposlednímu Táboru, jenž se však bil do poslední chvíle, převážně díky třem brankám v první třetině a následnému hattricku Vojtěch Berana zakončenému v třetí třetině se podařilo Bruslařům zvítězit a odvézt si z jihu Čech tři body.

Vstup do utkání patřil Bruslařům, kteří se již po 21 sekundách hry dokázali prosadit, Adam Kůrka poslal do rohu puk na Petra Hanyše, jenž se s ničím nepáral a poslal před branku puk, který doputoval až k Vojtěch Beranovi, tomu se z bezprostřední blízkosti podařilo poslat puk za bezmocného brankáře Spálenku. O tři minuty to byl tým Středočechů, jemuž se podařilo přidat i druhou branku utkání, postarala se o to opět první formace. Petr Hanyš si sjel po levém mantinelu a poslal puk znovu na Vojtěcha Berana, od jeho nohy se kotouč odrazil příhodně odrazil do branky a samotný autor branky se tak mohl radovat z dnešní druhé trefy. Krátce po vhazování zkusil nebezpečně vystřelit Imrich Maxin, ale Spálenka si s jeho střelou poradil. Imrich Maxin si tak musel na gólovou radost počkat do závěru první třetiny, kdy se mu společně s Ondřejem Hroudou podařilo využít závaru před Spálenkou a doklepnout kotouč do za jeho záda.

Druhá třetina nám přinesla velkou spoustu vyloučení, z toho čtyři na straně Tábora a jedno na straně Mladé Boleslavi. I přes značně vyšší počet přesilových her se nakonec z využité přesilové trefy radovali pouze hráči Tábora, Sebastian Pánek po vhazování příhodně postrčil puk na Adam Suchana, jemuž se podařilo s Jiřím Strachotou ujet do přečíslení dva na jednoho, Adam Suchan posunul puk na Jiřího Strachotu, který svým pohledným individuálním zakončením snížil na 3:1.

Na rozdíl od první třetiny to byli tentokrát Jihočeši, kteří zažili skvělý vstup do třetiny. Byl to Adam Suchan, asistent u první branky Tábora, jemuž se podařilo zužitkovat špatné rozehrávky a ujet do samostatného úniku, jež přesně zakončil a nedal jedinou šanci Kovářovi zakročit. Bruslaři se ale nesložili zbraně, svoji třetí trefu přidal Vojtěch Beran, jehož pohotové napadání obránce na modré se setkalo s úspěchem a umožnilo mu ujet do samostatného úniku, který i sám zakončil a zkompletoval tak hattrick. Ale ani Tábor nechtěl soupeři bez boje darovat body, nádhernou individuální parádu vytáhl v závěru Václav Svoboda, který si najel na střed kluziště, stáhl si kotouč a prostřelil Kováře. V závěru tlak soupeře Bruslaři ustáli a vezou tak do Mladé Boleslavi tři body.


Ohlasy trenérů

HC Tábor:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.