napsal Tomáš Taybner, foto: Jan Běhounek
Bílí Tygři Liberec

3:4

2:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 5. Grebeníček, 16. Bajer (Stromský), 39. Šťástka (Ehrenberger, Bajer) – 20. Kurka (Hanyš, Kříž), 34. Hanyš (Macháček), 44. Hanyš (Beran, Kovář D.), 58. Kurka (Beran, Hanyš). Rozhodčí: Mareš – Juránek, Janíček. Vyloučení: 5:5, navíc Seidl (LIB) 5+OK za zásah do oblasti hlavy/krku. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 62. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

Charvát – Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Stromský, Seidl, Zeman – Hrouda D., Krajdl, Pekr – Grebeníček, Šťástka (C), Bajer – Kinter, Šejc, Choma

Sklenička – Čermák, Šilhavý, Kovář D., Kříž, Macháček, Doležel – Kurka, Beran, Hanyš – Fink, Kristek (C), Maxin I. – Hrouda O., Churáček, Hájek – Vasiak

M l. B o l. – Zatímco junioři své derby odehrají ve čtvrtek a A-tým Liberec hostí až v pátek, dorostenci už mají svůj velký zápas za sebou. Bruslaři sice po dvou třetinách ve Svijanské aréně prohrávali, jenže se nevzdali a v posledním dějství předvedli velký obrat. Nejprve se podruhé v zápase prosadil Petr Hanyš, aby následně v 58. minutě rozhodl Adam Kurka. Dorostenci tak z Liberce vezou tři body po vítězství 4:3.

Bruslaři na startu utkání ve Svijanské aréně přestáli domácí přesilovku a následně chtěli otevřít skóre při vlastní početní převaze, stal se však přesný opak. Štěpán Grebeníček na modré čáře vypíchl kotouč Kovářovi, mladoboleslavského beka přebruslil a poté přesnou střelou z úniku daroval Tygrům vedení. Svůj náskok Liberečtí ještě vylepšili v 16. minutě, když Matěj Bajer tečoval nahození Stromského, Sklenička kotouč vyrazil před sebe a domácí útočník se ještě dostal k dorážce - 2:0.

Ačkoliv Bruslaři v první části směrem dopředu neměli tolik příležitostí, nakonec se jim přeci jen podařilo snížit. O to se přesně v čase 19:09 postaral nejlepší střelec soutěže, Adam Kurka. Mladoboleslavský kanonýr se protáhl do útočného pásma po pravé straně, navedl si kotouč do kruhu pro vhazování, z něj vyslal ránu na vzdálenější šibenici a trefil se přesně - 1:2.

Vyrovnání měl na holi Beran, jenž se ve 29. minutě při oslabení zjevil až před Charvátem. K tomu, aby domácího strážce překonal chyběly centimetry. Bruslaři si tak museli počkat až do 34. minuty. V ní Petr Hanyš na modré čáře obral Zemana a vyrazil do rychlého kontru, který zakončil přesnou střelou mezi Charvátovy betony po rychlé stahovačce na pravém kruhu - 2:2.

Při přesilovce domácích pak ujel Kristek, jenž však při samostatné akci ztroskotal na Charvátovi. Tygři sice nestihli využít početní převahu, vadit jim to ale nemuselo, protože Marek Šťástka se dokázal prosadit hned jednu vteřinu po návratu vyloučeného Finka. Domácí kapitán přesně pálil z levé strany, kotouč se k němu dostal poté, co zavážejícímu Ehrenbergerovi za modrou čárou utekl z čepele - 3:2.

Třetí periodu pozdrželi domácí hráči pozdním nástupem, za což byli potrestáni dvouminutovým trestem. Při přesilovce mohl opět srovnat Šilhavý, Charvát ho ale po rychlém přesunu dokázal vychytat. Ve 44. minutě ale liberecký Seidl vyfasoval pětiminutový flastr za zásah do oblasti hlavy nebo krku a Bruslaři nabídnuté šance využili. Beran z levé strany adresoval milimetrovou přihrávku do předbrankového prostoru, kde kotouč dokázal usměrnit do sítě Petr Hanyš.

Obrat mohl dokonat mladoboleslavský Hrouda, který se prokličkoval do dobré střelecké pozice, v pádu však trefil jen břevno domácí klece. V čase 57:15 už se ale zelenočerní mohli radovat. Beran provedl puk přes modrou čáru a žabičkou oslovil Adama Kurku a ten svou střelou z levého kruhu rozhodl. Mladoboleslavští tak po obratu ve třetí třetině slaví zisk tří bodu a do statistik zapisují druhé úspěšně zvládnuté derby v sezoně.

Bílí Tygři Liberec:
Milan Plodek: Zápas jsme si zkomplikovali zbytečným faulem za pět minut plus do konce zápasu. To jsou momenty, které nás sráží. Kluky musím jinak pochválit za dobrý výkon. Bohužel ale nesbíráme body.
Martin Škaloud: V první třetině jsme soupeři darovali dvě branky a pozici v utkání jsme si tak značně zkomplikovali. Naštěstí jsme do přestávky dokázali vstřelit krásnou branku a tím se dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. Velmi dobrý vstup do druhé třetiny vygradoval ve vyrovnávací branku. Bohužel jsme neproměnili další šance a Liberec se v závěru třetiny vrátil zpět do vedení. V poslední části jsme prokázali velmi dobrý charakter a zaslouženě otočili utkání v náš prospěch. Ačkoliv byla v utkání řada nepřesností, bojovnost a hlad po vítězství byl od nás příkladný. Musím pochválit všechny hráče. Dokázali jsme si napravit reputaci po nepovedeném výkonu v Táboře. Pouze mě mrzí řada nevyužitých přesilovek. V blížící se repre pauze na tom budeme muset zapracovat.