BK MLADÁ BOLESLAV

Tři branky v rozmezí tří minut, klíč k vítězství dorostenců

14. 11. 2023
napsal Vojtěch Červený
HC Slavia Praha

2:3

0:0, 0:3, 2:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 43. Kucharčík (Pšenička, Šámal), 54. Tichý (Švancar, Huk) – 26. Churáček (Vasiak, K. Hájek), 27. Kristek, 28. I. Maxin (Kristek). Rozhodčí: Turhobr – Hošťálek, Uhlík. Vyloučení: 2:7, navíc Oh (SLA) 5+OK za vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 3:2.

HC Slavia Praha

Höhlig (F. Poletín) – Skyba, Pšenička (A), Lorenz (A), Labuzík, D. Marek, Oh – Šámal, Kucharčík, Matějovský (C) – Tittl, Huk, Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Egart

BK Mladá Boleslav

F. Kovář (Sklenička) – Hora, K. Macháček, T. Čermák, Doležel, D. Kovář (A), Kříž – Kurka, Fink, Hanyš (A) – I. Maxin, F. Matějka, Kristek (C) – Vasiak, Churáček, K. Hájek – O. Hrouda, Ždanov

M l. B o l. – Během úterního večera na zimní stadion v Edenu zavítali mladoboleslavští dorostenci, kteří se Slávií padli koncem září na vlastním ledě v poměru 4:1. Nyní byla situace však úplně jiná, díky třem rychlým brankám během druhé třetiny naši mladíci ovládli utkání a ve zbytku utkání už svůj náskok jen kontrolovali. Po vítězství 3:2 tak Bruslaři v přímém souboji o druhé místo tabulky kromě zisku tří bodů dokázali získat rovněž jednu příčku, Slavia má však ještě jeden zápas k dobru. Další utkání nyní dorostence čeká ve čtvrtek na vlastním ledě proti českobudějovickému Motoru.

Utkání pro Bruslaře nezačalo nejlépe, ve velkých šancích se v první periodě objevil domácí Filip Tittl. V úvodu se k němu do předbrankového prostoru dostala slibná přihrávka, kterou však nedokázal trefit ideálně. Do další šance se propracoval v závěru první části, puk převzal do jízdy a už směřoval na branku mladoboleslavského brankáře Františka Kováře, puk mu však v závěrečné fázi uskočil a přesně zakončit nedokázal.

Ve druhé třetině už začala mladoboleslavská jízda, nejprve dostal od Sviatoslava Vasiaka na střed skvělý puk David Churáček, se zakončením na vzdálenější tyč neměl sebemenší problém, a Höhlig tak poprvé v zápase inkasoval. O 53 sekund později přišla pro Pražany další rána, chyby v rozehře využil kapitán Jakub Kristek, jež si sjel mezi kruhy a prostřelil Höhliga podruhé. Jakub Kristek své jméno do statistik zapsal i další střídání, když nahrával na pravý kruh Imrichu Maxinovi, ten povedou střelou navýšil rozdíl ve skóre už na tři branky. Své vedení mohli Středočeši o sedm minut později navýšit ještě o jednu branku, když Ždanov ujížděl sám na Höhliga, avšak jeho střela skončila v ochranné síti. Defenzíva Slávie se zapotila i při další příležitosti Mladé Boleslavi, Hanyš měl po přihrávce Finka na holi čtvrtou branku, ale skvělým zákrokem mu Höhlig zabránil ve vstřelení branky.

Ve třetí třetině Slávie výrazně zvýšila svou aktivitu, k větší příležitosti se dostali hned v úvodu, před Kovářem se utvořila skrumáž a puk se octl ve velmi příhodné pozici pro Pražany, avšak ani jeden z nich se nedokázal nejrychleji zorientovat a zakončit do prostoru mezi tři tyče. První branku Slávistů bylo možné sledovat až o necelou minutu později, Matouš Jan Kuchařčík chtěl vyslat krosovou přihrávku na levý kruh, avšak naneštěstí pro Bruslaře se puk odrazil od brusle mladoboleslavského obránce Filipa Kříže přímo do branky Františka Kováře. Ve 46. minutě přišel smolný moment, Kyung Yeol Oh narzil tvrdě na mantinel Sviatoslava Vasiaka, jenž se po delší době s pomocí svých spoluhráčů zvedl a zamířil na střídačku, Oh za tuto situaci vyfasoval trest do konce utkání a Mladoboleslavským se naskytla možnost pětiminutové přesilovky. Tu Bruslaři nesehráli příliš dobře, protože se během ní dostal soupeř do tří velkých šancí, nejprve ujížděl Kuchařčík Kováře, ale trefil pouze vracejícího se bránícího hráče. O poznání větší šanci měl o dvě minuty později Švancar, ale proti němu se svoji holí činil Kovář. Největší šance hráčů Slávie přišla až v závěru přesilové hry hostů z Mladé Boleslavi, k Tichému se dostal kotouč a měl na holi vstřelení kontaktní branky, ale Kovář parádním zákrok podržel svůj tým. Kontaktní branky se Pražané dočkali až o tři minuty později, Švančarovu nebezpečnou střelu vyrazil Kovář pouze před sebe, kde stál zaparkovaný Tobiáš Tichý, tomu se podařilo nejlépe zorientovat a poté i bez větších obtíží zasunout puk do branky. Dramatizovat závěr se v posledních minutách pokoušela ofenzíva Slávie, Mladoboleslavští si však jejich příležitosti ohlídali a z Prahy si tak odváží důležité tři body za výhru v základní hrací části.

Ohlasy trenérů

HC Slavia Praha:
Ladislav Slížek: Čekali jsme těžší utkání, což se potvrdilo. Během pauzy jsme trénovali v nějakých 10 nebo 12 lidech. Chyběli nám v utkání věci, které už máme zautomatizované. Pozitivní je to, že jsme se nevzdali ve třetí třetině a že jsme to nějakým způsobem zdramatizovali, za což bych klukům chtěl poděkovat. Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme prohráli. Nechci říct, že to bylo očekávané, ale tím, jak jsme trénovali, se ten výkon dal očekávat, ale nechci to tímhle omlouvat. Myslím si, že v příštích zápasech už to bude jenom a jenom lepší. Určitě nepřesnosti byly i kvůli tomu, že to byl náš první zápas po pauze. Před pauzou nám utkání odložila Sparta, takže z nějakých 16 dnů volna bylo najednou 22 a naposledy jsme hráli 22. října. Kluci se nám pak rozutekli po repre, někteří byli zranění a někteří šli na Kobru, takže jsme trénovali v 10 lidech, takže tam určitě nepřesnosti byly, ale věřím, že bude líp. Třetí třetina už byla celkem fajn a bylo fajn, že jsme se nevzdali a že jsme bojovali až do konce a Boleslav vyhrála zaslouženě.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.