BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci prohráli pod Krušnými horami, skolila je první třetina

23. 11. 2023
napsal Vojtěch Červený
HC VERVA Litvínov

4:0

3:0, 0:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Winkelhöfer (Žák), 9. Winkelhöfer (M. Peroutka), 15. Raichl, 52. Winkelhöfer (Raichl, Bednařík). Rozhodčí: Hlinka – Kokrment, Bertlík. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 4:0.

HC VERVA Litvínov

Trejbal – Břenda, Žák, Uhlík, Š. Postl, Winkelhöfer, Babka – L. Dostál, M. Peroutka, Raichl – Koky, Trefný, Kurnat – Cvikl, Bednařík, Petružálek

BK Mladá Boleslav

Sklenička – Hora, Kovář D., Čermák, Doležel, Kříž – Vasiak, Kristek, Maxin – Kurka, Matějka, Hanyš – Hrouda, Churáček, Fink – Hájek, Ždanov, Václavík

M l. B o l. – Bruslaři přijeli na led Litvínova s jasným cílem - odčinit sobotní prohru s posledním Kladnem a zlomit dva zápasy trvající sérii proher. Sedmý Litvínov ale předvedl snovou první třetinu během níž si vybudoval bezpečný náskok, jež v průběhu zápasu už jen kontroloval. V zápase se blýskl litvínovský útočník Jakub Winkelhöfer, jež zaznamenal během zápasu hattrick. Další zápas čeká mladoboleslavské hokejisty v sobotu na vlastním ledě proti třetí Plzni.

Začátek zápasu napověděl o dalším průběhu zápasu, Bruslaři do něj nevstoupili ideálně a Litvínovští šli již zhruba po třech minutách do jednobrankového vedení po střele během samostatného úniku, do něhož se dostal Jakub Winkelhöfer po přihrávce od jeho spoluhráče Marka Žáka. Ještě hůře mohlo být pro Středočechy po faulu Oleksandra Zhdanova, litvínovský Jindřich Koky vypracoval slibnou pozici pro svého spoluhráče, jeho střela byla ve finální fázi zblokována do ochranné sítě jedním z bránících hráčů.

Přesný zásah však dostal ve stejném početní výhodě Západočechů stejně přišel a tentokrát znovu od Jakuba Winkelhöfera, který vyslal ránu bez přípravy a propálil brankáře Skleničku. Za necelou minutu mohli Bruslaři přidat kontaktní branku, ale David Churáček slibnou pozici nevyužil. Kontaktní branka Mladoboleslavských přišla během vyloučení Jakuba Winkelhöfera, svým důrazem dotlačili kotouč do sítě, ale sudí branku nemohli uznat, kotouč se jim ztratil z dohledu.

Další branka padla za necelé čtyři minuty, ale tentokrát opět do sítě Středočechů, Václav Raichl se efektivně zbavil obránce a ranou na přední tyč zvýšil už na 3:0. I přes jednoznačné skóre se hokejisté Mladé Boleslavi nevzdali, po chybě litvínovské obrany se ocitl jeden z hráčů před brankou Trejbala, orazítkoval však pouze pouze tyč branky.

Do druhé třetiny opět vstoupil lépe domácí celek, střelecký pokus lapil Sklenička. Šance přišla i na druhé straně, v zakončení se nacházel Filip Matějka, podařilo se mu jen orazítkovat vyrážečku brankáře Trejbala. Do třetí třetiny mohli lépe vstoupit a snížit Mladoboleslavští, od vyrovnání rozhodně neměli daleko, Jakub Kristek se dostal před branku, ale v závěrečné fázi nedokázal trefit puk, o minutu později zaváhal i jeho kolega Imrich Maxin, jež se dostal k odraženému puku před volnou částí branky, prosadit se nedokázal.

Po vyloučení mladoboleslavského Filipa Kříže měl velikou možnost domácí Jan Trefný, ale volný kotouč minul. Kdo se ale nemýlil byl jeho spoluhráč Jakub Winkelhöfer, který svoji pohotovou střelou po přihrávce od autora třetí litvínovské branky zkompletoval hattrick a uzavřel na konečných 4:0.

Ohlasy trenérů

HC VERVA Litvínov:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.
BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud, hlavní trenér (24.11.2023): Je pro mě nepochopitelné, že po dvou prohrách v řadě nás soupeř v první třetině opět předčí v nasazení, agresivitě i bruslení. Dá se říct, že právě celá první třetina rozhodla o dalším vývoji utkání. Zároveň pro mě zůstává velkou záhadou, jak Extraligu dorostu mohou pískat ti rozhodčí, kteří pískali toto utkání. Za mě absolutně nemají dostatečné kvality potřebné pro tuto soutěž.24.11.2023