Dorost na Spartě ve třetí části dotáhl ztrátu, nakonec padl gólem z 60. minuty

napsal Tomáš Taybner, foto: Karel Švec
HC Sparta Praha

4:3

0:1, 3:0, 1:2

Branky a nahrávky: 21. F. Novák (Nestrašil, Prichodko), 30. Nestrašil (F. Novák, Prichodko), 40. Nestrašil (Novotný, F. Novák), 60. Nestrašil (F. Novák) – 17. Kurka (Kristek, Václavík), 48. Kurka (Kristek, K. Macháček), 50. Hora (Vasiak, I. Maxin). Rozhodčí: Hrdlička – Karda, Teršíp. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Tvrzník – Hoznourek,Burda, Barták, Já. Novák, Cichoň (C), Kincl, T. Bolocan – F. Novák, Hlinka, Volodin – Prichodko, Novotný, Nestrašil (A) – Adamec, Hrubý, M. Bolocan – Trachta.

Sklenička – D. Kovář (A), Doležel, Macháček, Hájek, Hora, Šilhavý, Piskač – Kurka, Kristek (C), Václavík – Vasiak, Matějka, Maxin – Hrouda, Ždanov, Pejša

M l. B o l. – Marodkou sužovaný kádr dorostu vyrazil k utkání do Sportovní haly Fortuna v Holešovicích. Hubený náskok Bruslařů z první části Sparta v té druhé dokázala umazat a odskočit do dvoubrankového vedení. Mladoboleslavští se ale nevzdali a dokázali srovnat. Nakonec však odjíždějí s prázdnou, protože v 60. minutě dokázal domácí Nestrašil svým třetím gólem v utkání rozhodnout ve prospěch domácích barev.

Dorostenci na Spartě museli velmi brzy čelit šanci domácího mužstva. Do té se dostal Hlinka, který přímo před Skleničkou na několik pokusů dorážel střelu Trachty, na boleslavského strážce ale recept nenašel. Následně ještě Bruslaři přečkali dvě minuty v oslabení, aby poté v 17. minutě otevřel skóre Adam Kurka. Mladoboleslavský střelec si navedl puk z pravé strany na osu a volný prostor využil po přesnou ránu do pravého vinglu - 0:1.

Vstup do prostřední periody ale naši mládežníci nezachytili. Už po 31 sekundách se Sparta dostala do přečíslení a po přihrávce Nestrašila srovnával na 1:1 domácí Filip Novák. Následně mohl obrátit stav Hrubý, jenž však z úniku nedokázal překonat Skleničku. To se povedlo až krátce na to Václavu Nestrašilovi, jehož nenápadná střela po ledě se schovala za projíždějící hráče a doklouzala do branky. K dovršení neštěstí pro Bruslaře ještě 15 vteřin před koncem druhé periody Václav Nestrašil přidal třetí trefu Sparty. Tentokrát se Pražané opět dostali do přečíslení, které právě Nestrašil po předložení od Novotného proměnil v gól - 3:1.

Středočeši se ani za tohoto stavu nevzdali a ve 48. minutě byli zpět na dostřel. Po zmatcích u sparťanské klece si Adam Kurka odcouval s pukem k levému kruhu, aby následně další přesnou střelou snížil na 2:3. Poté byl vyloučen první střelec domácích Novák a mladoboleslavští hráči už za 13 vteřin srovnali. V čase 49:57 si Vojtěch Hora v mezikruží našel střílený pas Vasiaka a bekhendem kotouč usměrnil pod horní tyčku - 3:3.

Štěstí se ale nakonec k Bruslařům otočilo zády. Stalo se tak v čase 59:13, kdy nejprve hostující obraně unikl Filip Novák, jehož nájezd ještě Sklenička dokázal zmařit. Volný puk se ale dostal na levý kruh, odkud jej Václav Nestrašil dopravil za rozhozeného brankáře Boleslavi. Domácí útočník tak zkompletoval hattrick a svému týmu tím přinesl tři body.

HC Sparta Praha:
Jan Hlaváč: Utkání to bylo velmi vyrovnané. První třetina nebyla úplně podle našich představ. Ve druhé už jsme se mnohem zlepšili nejen v pohybu a nastříleli jsem tři branky, v té poslední se sice soupeři dostali zpět do zápasu, ale díky tomu šťastnému gólu na 4:3 si můžeme za vítězství vzít body.
Martin Škaloud: Jsem zklamaný. Myslím si, že jsme po celé utkání byli lepším týmem. Bohužel z výrazné převahy jsme si nedokázali vytvořit dostatečný počet gólových šancí a ty, které jsme měli, jsme využít nedokázali. Soupeř byl daleko produktivnější, z minima vytěžil maximum. Bohužel opět rozhodla nedůslednost v naší defenzivní činnosti. Abych nebyl jen negativní, vážím si toho, že i přes řadu absencí jsme se dokázali vrátit do utkání, v kterém jsme prohrávali o dva góly. Zároveň bych chtěl pochválit oba deváťáky v naší sestavě, kdy zejména Dan Pejša odehrál dobré utkání.