BK MLADÁ BOLESLAV

Třetí derby dorostenci nevyhráli, rozhodovalo se až v samostatných nájezdech

7. 12. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

3:4sn

2:1, 1:1, 0:1 – 0:0

Bílí Tygři Liberec

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. F. Matějka (V. Beran, D. Kovář), 12. Kristek (Vasiak), 30. Kristek (I. Maxin, Vasiak) – 2. D. Hrouda (Kachlíř), 28. Seidl (Krajdl, Šejc), 52. Šťástka (Kinter, Pekr), rozh. náj. Krajdl. Rozhodčí: Raška – Maštalíř, Kettner. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

BK Mladá Boleslav

Kovář F. – Kovář D., Doležel, Čermák, Hájek, Macháček, Šilhavý – Kurka, Beran (A), Kristek (C) –Hrouda O., Fink, Maxin I. – Vasiak, Matějka, Hanyš (A) – Václavík, Ždanov

Bílí Tygři Liberec

Charvát – Ehrenberger (A), Hrouda D., Vaněček, Kachlíř, Seidl – Rozsíval, Šťástka (C), Bajer – Kučera, Krajdl, Šejc – Pekr, Kratochvíl, Kinter

M l. B o l. – Třetí sezonní derby v dorostenecké kategorii hostila ŠKOENERGO Aréna. Tygři do něj vlétli ve velkém stylu, ale Bruslaři dokázali skóre ještě v prvním dějství otočit. Ve druhé části oba celky přidaly po jedné trefě a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 3:2. Liberci se podařilo srovnat a zápas nakonec musel až do nájezdů, kde ve prospěch Severočechů rozhodl Krajdl. Mladoboleslavský náskok na poslední postupové příčce se tak snížil o jeden bod a nyní činí bodů sedm. Před námi jsou ještě tři kola, takže i přes dnešní porážku to naši dorostenci stále mají ve vlastních rukách.

Tygři měli na ledě ŠKOENERGO Arény velmi dobrý nástup. Ačkoliv jejich útok hned několikrát zmařila ofsajdová čára, nakonec se hosté přeci jen dostali k brance a otevřeli skóre. Stalo se tak ještě v úvodní dvouminutovce. V čase 1:56 ujel Kachlířovi kotouč v mezikruží a na čárkách se k němu dostal David Hrouda. Liberecký obránce zamířil a trefil přesně do pravé šibenice - 0:1.

Bruslaři se postupně rozjezdili a v 8. minutě vyrovnali. Přesilovku po technickém přestupku Vaněčka využil Filip Matějka. Ten vypálil z modré čáry a kotouč se po odrazu od tyčky ocitl v síti za Charvát. Dvě minuty nato byl vyloučen Maxin a Tygři místo odskočení do náskoku paradoxně sami inkasovali. Díky nedůrazu v liberecké obraně se k puku po vyražené střele Vasiaka dostal kapitán Jakub Kristek a po přikopnutí jej uklidil do odkryté klece - 2:1.

Zatímco v první části měli skvělý nástup hosté, v té druhé je Bruslaři válcovali. Ze zámků v blízkém okolí Charvátovy branky nakonec nic nevzešlo. Naopak se Tygrům v závěru 30. minuty podařilo srovnat stav. Postupné osmělování Severočechů vyvrcholilo gólem Jakuba Seidla, jemuž se podařilo zakončit i přesto, že měl na zádech mladoboleslavského hráče.

Už po necelých dvou minutách se ale Bajer při osekávání s domácím hráčem nechal vyprovokovat a jeho poslední úder už se rozhodčím nelíbil. Právě tento kiks vyšel hosty draho, protože Jakub Kristek po nenápadném nahození z modré vrátil Bruslařům vedení - 3:2. Vzápětí byl ještě vyloučen Šejc, kterého na trestné doplnil Šťástka po ostrém zákroku na Kristka. Tygři ale oslabení ve třech přečkali a do třetí periody si udrželi naději na zvrat.

Ve třetí části se Bruslaři dlouho snažili bránit těsný náskok a dlouho se jim to dařilo. Tygři se ale vyrovnání dočkali. Snad jediné okénko v domácí obraně vzniklo na sklonku 52. minuty, když Kinter žabičkou oslovil Marka Šťástku a ten byl na pravém kruhu dobře rozjetý. Liberecký kapitán se díky tomu dostal až před branku a po forhendové kličce dokázal puk podél tyčky procpat za Kováře. Za stavu 3:3 se proto šlo až do nájezdů, prodloužení se totiž proměnilo v šachy, v nichž až na jedno zakončení nebylo k vidění zhola nic.

V nájezdech nejprve uspěl domácí Kurka střelou mezi betony. Hned jako další se rozjel Kachlíř a také on proměnil. Na další trefu se čekalo do páté série a ta nakonec přišla z hole hostujícího Dominika Krajdla. Právě on Liberci přisoudil druhý bod a s ním i šanci na postup do pětky. Bruslaři nyní na Tygry mají sedmibodový náskok, do konce zbývají ještě tři kola. Rozhodnout se však může už v sobotu.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Jsem zklamaný z našeho výkonu ve třetí třetině. Hráče jsme nabádali k neustále aktivitě, která nás dovedla k zaslouženému vedení po dvou třetinách. Otěže jsme ale přepustili soupeři a nakonec jsme mohli byt rádi, že jsme utkání dostali alespoň do prodloužení. Teď nám chybí dva body, které budeme chtít získat hned v sobotu v Karlových Varech, abychom nemuseli čekat na zaváhaní Liberce.
Bílí Tygři Liberec:
Richard Lobo: Z naší strany povedené utkání. Podařilo se nám navázat na poslední zápasy, ve kterých jsme hráli dobrý hokej zepředu i zezadu. Jsme rádi, že se nám podařilo v závěru srovnat a nakonec vyhrát nájezdy. Klukům dneska patří pochvala a je potřeba takovým stylem pokračovat dál.