BK MLADÁ BOLESLAV

Napínavá bitva, Bruslaři si výhrou zajistili čtvrté místo v extraligové tabulce

15. 12. 2023
napsal Vojtěch Červený
Banes Motor České Budějovice

3:5

0:0, 1:3, 2:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Nedorost (F. Blažek), 54. Hečko (Trefil), 56. Trefil (Lev) – 25. K. Hájek, 36. Václavík (D. Kovář, Churáček), 37. I. Maxin (K. Macháček, T. Čermák), 51. Fink (I. Maxin, Vasiak), 60. Hanyš (Vasiak, K. Macháček). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tuháček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.

Banes Motor České Budějovice

Ji. Novák (Jelínek) – Švec, D. Matějka, M. Schmied, J. Jaroš, Nedorost, F. Blažek (A) – Trefil, Lev (C), Hečko – Chaloupka, Muška, Hanzák – Čečetka, Fleischman, Šíma – Kysilka

BK Mladá Boleslav

F. Kovář (Balák) – R. Šilhavý, D. Kovář (A), K. Hájek, T. Čermák, K. Macháček – Kristek (C), V. Beran (A), Kurka – I. Maxin, Fink, Václavík – Hanyš, F. Matějka, Vasiak – Ždanov, Churáček, O. Hrouda

M l. B o l. – Během poslední kola základní části zavítali Bruslaři na jih Čech, kde se utkali o čtvrté místo s tamním celkem HC Motor České Budějovice. Ačkoliv inkasovali jako první, tak se do zápasu dokázali vrátit a předvést od začátku do konce velmi bojovný výkon, jež jim zajistil lepší umístění ve vyšší nadstavbě Play-Off. Nyní je před návratem zpět do zápasového cyklu čeká krátký odpočinek.

První třetina byla z obou stran velmi umírněná, v jediné akci se však i přesto ocitli Bruslaři, Jakub Kristek napřáhl na levém kruhu, ale s jeho střelou si brankář jihočeský brankář Jiří Novák dokázal poradit. Skóre se měnilo až krátce po začátku druhé třetiny, Filip Blažek přihrával Václavu Nedorostovi, jenž přesně umístil střelu do levého rohu branky Františka Kováře. Z vedení se Českobudějovičtí neradovali dlouho, na pravém kruhu se k puku dostal Kryštof Hájek, jeho svižná střela zápěstím zaplula až za záda bezmocného Jiřího Nováka.

Během 33. minuty byl domácí Matyáš Schmeid vyloučen za zdržování hry, Středočeši si sice přesilovou hrou nepomohli, skóre se jim podařilo překlopit na svou stranu až zhruba minutu po vypršení přesilové hry. Po přihrávce od Davida Churáčka a Davida Kováře si vybruslil na střed Štěpán Václavík a svým bekhendem překlopil skóre na stranu Mladoboleslavských. Pro domácí bylo ještě hůře, za 43 sekund se podařilo Imrichu Maxinovi šikovně tečovat pokus od modré čáry jeho spoluhráče Karla Macháčka a rozdíl ve skóre se náhle zvýšil o dvě branky. Na další branku se čekalo až do třetí třetiny, držení českobudějovického Jakuba Lva potrestal ranou od modré čáry Oliver Fink, jehož rána zaplula za záda brankáře Českých Budějovic.

Domácí rozhodně nechtěli soupeři odevzdat bez boje tři body a šest minut před závěrečnou sirénou se podařilo nadvakrát dostrčit puk do sítě Martinu Hečkovi. Po trefě Martina Hečka nastala výměna v brankovišti Mladé Boleslavi, do hry nastoupil Matěj Balák. Ten se v brance rozhodně nenudil a během jedné z prvních akcií ihned kapituloval, stalo se tak po střele Marka Trefila, jež napřáhl z vrcholku levého kruhu, jeho ránu sice hostující brankář dokázal vytěsnit, nicméně pouze nad sebe a následný padající kotouč zaplul smolně až za jeho záda. Hokejisté z jihu Čech do posledních chvil bojovali o dělbu bodů, jejich naděje zmařil až v úvodu 60. minuty Petr Hanyš, jež se prosadil do odkryté branky a rozhodl, že si Bruslaři z Českých Budějovic odvezou tři cenné body do extraligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Banes Motor České Budějovice:
David Vrbata: Vzhledem k tomu, že jsme měli marodku, dostali dnes šanci hráči z deváté třídy. I přes prohru jsme neodehráli špatné utkání. Můžou nás mrzet neproměněné šance v závěru utkání a špatně zahrané power play.
BK Mladá Boleslav:
Hostující tým neposkytl ohlasy trenéra.