BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři zažili divokou přestřelku v Litvínově, bohužel se špatným koncem

26. 8. 2023
napsal Redakce, foto: Ronald Hansel
HC VERVA Litvínov

7:5

2:1, 3:2, 2:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 11. Postl (Čech), 18. Scafari, 33. Maštalířský (Postl, Čech), 34. Scafari (Bednařík, Vishneuski), 34. Hora M. (Zachariáš), 54. Bednařík (Bystřický, Vishneuski), 60. Bednařík (Vishneuski) – 2. Teplý (Hurt), 24. Křepelka (Zvagulis), 25. Gardoň (Moravec, Vlasák A.), 44. Křepelka, 47. Kučera (Gardoň, Polák). Rozhodčí: Micka, Zeliska – Kokrment, Jurak. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:5, 7:5 .

HC VERVA Litvínov

Kubík – Hora M. (A), Prokeš, Bystřický, Werner, Vyhlídal, Zachariáš, Hocelík – Dohnal, Čech (C), Peroutka – Maštalířský, Scafari, Vishneuski – Tůma, Špaček, Bednařík – O. Postl, Ducháček.

BK Mladá Boleslav

Forst (od 34. Hora D.) – Sypecký, Vlasák A., Křepelka, Průšek, Němec, Hrouda (A), Moravec (C) – Hruška, Polák, Hurt – Dobner, Gardoň, Teplý – Vlasák M., Zvagulis, Šachl – Kučera, Vojáček, Malínek (A)

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka jako první tým v organizaci nastoupila do nové sezony: v době kdy se rozbíhalo Odpoledne s Bruslaři totiž válčila v Litvínově. V zápase obratů nakonec neuspěla, ačkoliv dvakrát dokázala překlopit nepříznivý stav zpět na svoji stranu. K tomuto počinu byla blízko také ve třetí třetině, kdy Jan Kučera vyrovnával na 5:5, rozhodnutí však padlo na druhé straně. O první body tak Bruslaři budou usilovat v pondělí, kdy od 17:00 hostí královéhradecký Mountfield.

akřka dvouhodinová štreka se na mladoboleslavské juniorce ze začátku utkání vůbec nepodepisovala, ba naopak. Úvodní trefu sezony totiž Bruslaři dokázali zaznamenat hned z první šance. Je třeba říct, že Josef Teplý měl po dobré práci Hurta a obrovské chybě domácího beka již jednoduchou pozici, avšak nezaváhal - 0:1. Středočeši vedli do času 10:56, kdy Ondřej Postl dokázal využít přečíslení dvou proti jednomu střelou mezi Forstovy betony. Zdálo se, že vyrovnané skóre vydrží až do přestávky, jenže krátce po začátku 18. minuty na trestnou lavici v rozmezí čtyř sekund zamířili dva Bruslaři a Litvínovští trestali. Na 2:1 upravoval Antonín Scafari, kterému se po nepovedené přihrávce krosem vrátil kotouč zpět na hůl a přesouvající se Forst tak neměl šanci vrátit se zpět na bližší tyč.

Po návratu z kabin si Bruslaři zkusili první přesilovku v sezoně a vyšla jim na výbornou. Zvagulis zavezl kotouč do pásma po pravé straně a poté nabil na modrou, kam si sjel Karel Křepelka, jenž po mohutném nápřahu vyrovnal. To ale nebylo všechno. Za necelé dvě minuty totiž Matěj Gardoň sáhl do Moravcova nahození a lehkou tečí usměrnil puk za Kubíkova záda - 2:3. A aby obratů v zápase nebylo málo, vložili se do situace také žlutočerní. V čase 32:54 totiž z mezikruží skóroval Matěj Maštalířský, za 21 sekund po další skrumáži před brankou využil situace Antonín Scafari a k dovršení neštěstí pro hosty přišel ještě třetí direkt. To když se po dalších 12 vteřinách ujala rána Matěje Hory z modré čáry - 5:3. Nepovedená pasáž stála Forsta místo v brance, mezi tři tyče se tak postavil mladoboleslavský Hora, který už třetinu dochytal bez inkasování.

Po druhé změně stran se Bruslař opět nadechli a znovu u toho byl Karel Křepelka, který si na modré čáře srovnal mířidla a když viděl, že ho nikdo z domácích neatakuje, zakončil zápěstím na první tyčku. Domácí nutně museli zneklidnět v čase 47:00, kdy Jan Kučera svým prvním gólem za Bruslaře vyrovnával na 5:5. Stalo se tak po rychlé akci Gardoně a Poláka, jenž poslal žabičkou puk před branku, kde si jej Kučera dokázal ze vzduchu stáhnout a uklidit jej za překvapeného Kubíka. Dalšímu obratu ve skóre ale domácí Verva zabránila, když 6 minut před koncem Jakub Bednařík před brankou sebral volný puk a poslal jej za Horu. Definitivní pojistku přidal do prázdné branky znovu Jakub Bednařík v době, kdy běžela poslední minuta, a tak bylo rozhodnuto.

Ohlasy trenérů

HC VERVA Litvínov:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.