BK MLADÁ BOLESLAV

Trefy Vlasáků rozhodly o dalším vítězství juniorky v Karlových Varech

9. 9. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Nikola Křížová
HC Energie Karlovy Vary

3:4

1:0, 1:2, 1:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 18. Adámek (Anton, Vogel), 23. Šilhan (Váňa V., Krajčík), 51. Krajčík (Adámek) – 30. Vlasák M. (Hradec), 40. Vlasák M. (Kučera, Sypecký), 46. Vlasák M. (Čech, Hradec), 57. Vlasák A. (Hrouda) Rozhodčí: Svoboda, Hacaperka – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Pavlovic) – Anton, Beran, Zolnaj (A), Kubíček, Krajčík, Vogel, Postl, Dorot (C) – Zeman, Steklý, Šmajda, Šilhan, Váňa M., Šlechta (A), Handl, Váňa V., Galnor, Pastor, Adámek

BK Mladá Boleslav

Hora (Forst) – Čech (A), Vlasák A., Hrouda (C), Průšek, Němec, Sypecký (A) – Vojáček, Teplý, Šachl, Vítek, Hruška, Hurt, Dobner, Hradec, Kučera, Vlasák M.

M l. B o l. – Juniorka do Karlových Varů vyrazila v okleštěné sestavě, přivezla si s sebou ale velký elán a výbušnost. Nepříznivý stav 2:0 pro domácí obrátil v prospěch zelenobílých Marek Vlasák, aby v čase 56:13 rozhodl další Vlasák, tentokrát však obránce Adam. Středočeši berou další tři body a nadále zůstávají na druhém místě za vedoucím Libercem. Další zápas odehrají ve čtvrtek, kdy ve ŠKOENERGO Aréně hostí České Budějovice.

Bruslaři v lázeňském městě nastoupili bez kapitána Tomáše Moravce a Vojtěcha Malínka, chyběl také Matěj Gardoň či Kristers Zvagulis, kterého budou muset trenéři na nějakou dobu ze svých plánů vyškrtnout. Středočeši o sobě dali vážněji vědět na konci své první přesilovky, když z modré nebezpečně pálil Sypecký.

Při přesilovce domácích zase z nebezpečné pozice na levém kruhu zakončoval Šmajda, střela mu ale ideálně nesedla a Hora díky dobrému přesunu neměl větší problém se zákrokem. V 18. minutě už ale Bruslaři kapitulovali. To když se Matyáš Adámek z levé strany natlačil až před branku a přímo před Horou bekhendem dokázal puk procedit za Horova záda. Mohlo ale být hůř, kdyby další průnik agilního Adámka za cenu faulu nepřibrzdil Němec, na jehož práci ještě navázal zákrokem Hora.

Po návratu z kabin Karlovarští sice nevyužili zbytek přesilovky, po jejím konci se však dokázali podruhé prosadit. Vojtěch Váňa přihrávkou ze středního pásma rozjel Davida Šilhana, který překonal Horu i přesto, že na něj zezadu důrazně dotíral Průšek - 2:0. Korigovat stav mohl hned vzápětí Marek Vlasák poté, co zůstal sám před Ebenstreitem. Jeho teč i následnou dorážku však domácí strážce pokryl.

Snížení se Bruslaři dočkali ještě před polovinou základní hrací doby, když odvážný průnik Hradce skončil gólem Marka Vlasáka. Ten od svého spoluhráče dostal přihrávku do předbrankového prostoru a nezaváhal. Další změnu skóre chtěli hosté z města automobilů provést při přesilové hře, jenže tu se jim zužitkovat nepovedlo.

Pod kotel mohl zase trošičku přiložit exboleslavský Steklý, jemuž se naštěstí pro Bruslaře v souboji tváří v tvář Horovi nezadařilo. Na druhé straně zase zůstal před Ebenstreitem nepokrytý Šachl, jehož gólovku Galnor utnul jen za cenu dvouminutového trestu. Středočeši v přesilovce pálili o sto šest, ale Karlovarští díky velké obětavosti přežili. Ne však ve 40. minutě, kdy před brankou po střele Kučery zůstal nepokrytý Marek Vlasák, který díky svému důrazu srovnal 2:2.

Ve 46. minutě střelec zápasu Marek Vlasák využil přesilovku Bruslařů střelou z pozice nad levým kruhem Marek Vlasák. Karlovarští ale ještě stihli odpovědět, když na konci 51. minuty opět vyrovnal obránce Filip Krajčík. Poslední slovo však měli svěřenci Marka Melenovského: tři body jim v čase 56:13 vystřelil Adam Vlasák, jehož střelu z modré Ebenstreitovi zaclonili hráči projíždějící před brankou.

Ohlasy trenérů

HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt, hlavní trenér:Jsme zklamaní z utkání, které jsme měli rozehrané na vítězství. Srazili nás chyby v defenzivě. Bohužel jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.
BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský, hlavní trenér: Z naší strany se zápas nevyvíjel úplně ideálně. Nohy nám nešly, jak jsme si představovali a pořád jsme tahali za kratší provaz. Nakonec jsme to ale zvládli a ukázali jsme obrovskou sílu.