BK MLADÁ BOLESLAV

Druhá bitva s Litvínovem vyzněla lépe pro boleslavskou juniorku

16. 9. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

3:2

1:0, 1:1, 1:1

HC VERVA Litvínov

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Hruška (Gardoň, Hurt), 37. Vítek (Patzelt, Hurt), 58. Hrouda (Gardoň) – 22. Višněvskij (Zachariáš, Bednařík), 59. Peroutka (Dej, Bednařík). Rozhodčí: Zavřel, Barek – Hájková, Jiruška. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 127. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

BK Mladá Boleslav

Forst (D. Hora) – A. Vlasák, Š. Němec, Průšek, Sypecký (A), Hrouda (C), Patzelt – Teplý, Hradec, Kučera – Gardoň, Malínek (A), Hurt – M. Vojáček, Hruška, Vítek – Dobner, Šachl.

HC VERVA Litvínov

Stránský (Kubík) – M. Hora (A), Prokeš, Zachariáš, Vaverčák, Bystřický, Kladivo, Soušek – Dej (C), D. Čech (A), O. Postl – Bednařík, Višněvskij, L. Tůma – Špaček, Peroutka, D. Horský – Dohnal, Ducháček.

M l. B o l. – Junioři se v sobotu 16. září podruhé v základní části utkali s Litvínovem. Do vedení je dostala trefa Hrušky, ale hosté dokázali srovnat krok. Za stavu 2:1 pro domácí pak trefil prázdnou klec Hrouda a jeho gól se nakonec ukázal být vítězným, protože Severočeši při závěrečném tlaku ještě dokázali snížit. Bruslaři tak natáhli vítěznou šňůru na 7 utkání, v tabulce se udrželi na prvním místě a nadále drží domácí neporazitelnost.

Bruslaře na startu utkání do tempa dostalo brzké vyloučení litvínovského obránce Vaverčáka. Ačkoliv se domácí hráči v přesilovce neprosadili, po jejím skončení už se jim to podařilo. V čase 5:19 otevřel skóre Jakub Hruška. Ten po přistrčení z Gardoňovy hole zůstal nepokrytý v prostoru před brankou a měl tak čas na to, aby srovnal mířidla a následně rozvlnil síť - 1:0. Stav se mohl měnit také v 16. minutě, kdy nahození z modré čáry proskákalo těsně kolem pravé tyčky litvínovské svatyně, kam by se už brankář Stránský dostával velmi těžko - chyběly centimetry.

Ke korekci skóre tak došlo až po návratu ze šaten. Litvínovští druhou část načali nejlépe, jak mohli. Střílená přihrávka Zachariáše do předbrankového prostoru změnila směr a puk se odrazil na pravý kruh, přímo do jízdy pro Alexandra Višněvskijho a ten se nemýlil - 1:1. Mohlo být ještě hůř, kdyby Forst v oslabení nedokázal vychytat hostujícího kapitána Deje.

Bruslaři se do tempa postupně dostali po několika faulech hostů a momentum přetavili až v rozdílový gól na 2:1. Ten zařídil Jakub Vítek po zmatku před Stránským, jemuž se nepodařilo udržet ve výstroji ránu Patzelta z modré. Domácí útočník se z hráčů bojujících před litvínovskou klecí zorientoval vůbec nejlépe a poslal svůj tým opět do vedení. To mohl po startu třetí části navýšit Teplý, kterého do samostatné akce vyslal Vlasák. Litvínovský brankář ale dokázal zasáhnout a své zaváhání tak napravil.

Vyrovnání měl na hokejce Čech, jenž dostal nabito do slotu po přihrávce zpoza domácí branky. Opět se ale ukázal koncentrovaný Forst, který předvedl parádní zásah lapačkou. Litvínovští byli nadále aktivnější směrem dopředu, ale nedařilo se jim dostávat se do nebezpečných pozic. Bruslaři si poté sami zavařili v 57. minutě, kdy špatně střídali. Vojáček, kterého domácí střídačka poslala odpykat dvouminutový trest, za katrem doufal, že se do hry vrátí po vypršení plné délky trestu.

Nakonec se ale mohl radovat. To když kapitán Jakub Hrouda přes celé kluziště trefil odkrytou klec, ze které její strážce Stránský odjel teprve před několika vteřinami - 3:1. Verva nesložila zbraně a při další powerplay udeřila zásluhou Jana Peroutky. Litvínovský útočník na drama zadělal střelou z levé strany. Naštěstí pro domácí už toho hosté více nestihli, naopak mohli být rádi, že Bruslaři ze svých pokusů o góly přes celé kluziště neuspěli ani jednou.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Kolner: Byl to pro nás těžký zápas. Litvínovští nás překvapili, nebyli vůbec ustrašení a chtěli vyhrát. Takže to bylo velmi těžké, nám se navíc dneska vysloveně nedařilo. I proto jsme rádi, že se nám přesto podařilo ukázat sílu a utkání urvat na svoji stranu. Hodně k tomu přispěl brankář Forst, který nás dnes několikrát podržel.
HC VERVA Litvínov:
Martin Tvrzník: Zápas to byl dobrý. V první části byli domácí lepší, měli asi o něco více ze hry, ale od druhé třetiny jsme do toho šlápli. Odehráli jsme slušný zápas, o to víc nás mrzí, že se nám nepodařilo dosáhnout na body. Z obou dvou stran to bylo rychlé utkání, takže za nás fajn. Jen je škoda, že se vracíme s nulou.