Vítězná vlna juniorky nekončí. Bruslaři si poradili i s Hradcem Králové

napsal Tomáš Taybner, foto: Martin Voltr
Mountfield HK

1:5

0:2, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 32. Novotný A. (Černý, Hora T.) – 10. Hrouda (Hruška, Vojáček), 11. Šachl (Dobner, Strnad), 29. Strnad (Vítek, Vlasák A.), 48. Hruška (Vítek), 60. Vojáček. Rozhodčí: Bejček, Pastier – Kotlík, Gregar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

Tuček (Mrázek) – Havlíček, Fiala, Pavelka, Černý, Bezpalec, Hrbek, Samek – Beneš Ma., Hora T. (A), Novotný A. – Dommers, Beneš Mi., Prášek – Vencl, Matašovský (C), Aschenbrenner V. – Hrdlička, Zámečník, Novotný M. (A)

Hora D. (Forst) – Vlasák A., Němec, Sypecký, Moravec (C), Hrouda (A), Průšek, Kubíček – Hurt, Malínek (A), Gardoň – Strnad, Kučera, Teplý – Vítek, Hruška, Vojáček – Dobner, Šachl

M l. B o l. – Zatímco A-tým do Hradce Králové vyrazí až zítra, junioři zde prapor Bruslařů hájili již ve čtvrtek. Na ledě Mountfieldu se během prvního dějství dostali do dvoubrankového vedení, které v prostřední periodě zúžil Adam Novotný. Trefa nováčka Lukáše Strnada z 29. minuty ale domácí hráče definitivně zlomila a Bruslaři si už ve třetí části dokráčeli pro tři body. V tabulce tak nadále drží první místo, které budou hájit již tuto sobotu, kdy doma hostí Plzeň.

Bruslaři pod Bílou věží bezprostředně po startu utkání čelili královéhradecké přesilovce, bez větších obtíží se však ubránili. Když poté v 8. minutě chybovali ve vlastním pásmu, tutovku domácího Hrdličky zlikvidoval pozorný David Hora. A tak mohli udeřit hosté. V čase 9:47 se do střelecké listiny zapsal Jakub Hrouda, jehož střelu si za záda vlastního strážce srazil obránce Hrbek. Uběhlo 31 sekund na ukazateli se rozsvítil stav 0:2. To když po Dobnerova přihrávka od mantinelu v mezikruží našla Petra Šachla a ten přesně zamířil. Záhy poté mohl zkorigovat skóre Michal Beneš, jenže trefil jen spojnici mladoboleslavské svatyně.

Po návratu ze šaten nebyl Gardoň daleko od toho, aby vedení boleslavských barev navýšil. Proti jeho blafáku se ale zaskvěl domácí brankář Tuček. O chvíli později ho překonal Kučera, kotouč ale naštěstí pro domácí skončil na tyčce. Ve 29. minutě už ale Bruslaře nic nezastavilo. Svůj premiérový start za Mladou Boleslav okořenil brankou host ze Slavie, Lukáš Strnad. Ten dostal průnikovou přihrávku od Vítka a po úniku ze strany navýšil na 3:0. Navíc z branky vyhnal Tučka, jenž své místo přepustil Mrázkovi.

Ve 31. minutě znovu odvážně hrozil Hrdlička, když se probil skrz mladoboleslavskou obranu až před Davida Horu, kde však podruhé ztroskotal. Hned vzápětí byl ale vyloučen Šachl a domácí hokejisté nabídnutou přesilovku využili. Trefil se královéhradecký fantom Adam Novotný, jenž dostal nabito na kruh a mířil naprosto přesně pod horní tyčku - 1:3. Patnáctiletý útočník se v devíti zápasech juniorské extraligy prosadil již osmkrát. Další pokusy domácích o změnu skóre už ale byly neúspěšné, uvedený stav tak svítil na tabuli i na startu třetí části.

Přílišná snaha domácích o dramatizaci utkání vedla k vyloučením, která pomohla Bruslařům k tomu, aby se znovu rozehráli a nakonec i udeřili. V čase 47:13 se krátce po návratu vyloučeného hráče Mountfieldu prosadil Jakub Hruška. Ten využil předchozího tlaku svého celku a navýšil. Konečný výsledek určil půl minutu před koncem Matěj Vojáček. Ten při přečíslení nic nevymýšlel, vypálil a trefil se přesně k tyčce domácí branky - 1:5.

Mountfield HK:
Lukáš Král: Výsledek jsme si bohužel zasloužili, takový byl i obraz na ledě. Po třech výhrách v řadě nás v rukavicích tlačily prsteny za vítězství ve Stanley Cupu. Mysleli jsme si, že přijela vedoucí Mladá Boleslav, kterou porazíme bez nasazení, forčeku, bekčeku… Že je zkrátka přehrajeme hokejem, rozdáme spoustu radosti, naše akce se budou promítat v sestřizích. Bohužel takto se hrát nedá a byli jsme za to po zásluze potrestáni.
BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Měli jsme ze soupeře obrovský respekt. Zápas jsme zvládli dobře po taktické stránce. Byl odbojovaný. Plnili jsme, co jsme chtěli, což jsme přetavili pěti góly, což nás těší a pokračujeme dál.