Vypjatý zápas s Plzní zvládli lépe boleslavští junioři, čtyřmi body zazářil Hurt

23. 9. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

5:2

0:0, 3:2, 2:0

HC ŠKODA PLZEŇ

Branky a nahrávky: 24. Kučera (A. Vlasák, Hurt), 27. Hurt (Gardoň, A. Vlasák), 39. Hurt (Vojáček, Gardoň), 42. Hurt (Kučera), 50. Kučera (Teplý, Vojáček) – 21. Hála (Čančura, Pešek), 34. Čančura (Hála, Pešek). Rozhodčí: Micka, Zeliska – Hradil, Tuháček. Vyloučení: 5:3, navíc Malínek, Hruška, Hrouda, Vítek (všichni MBL) – Hodinář, Dolhý, Dvořák, Hromádka (všichni PLZ) 5+OK za bitku, Sabionok (PLZ) 5+OK za faul kolenem, Dvořák (PLZ) 5+OK za vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Hora (Kovář F.) – Vlasák A., Němec, Moravec (C), Kubíček, Sypecký, Průšek – Teplý, Malínek (A), Hrouda (A) – Hurt, Kučera, Gardoň – Vojáček, Hruška, Vítek – Šachl, Dobner.

Lokajíček (Jansa) – M. Houdek (A), Dolhý (C), Skok, Hodinář, Hromádka, Cícha, Čančura – Dvořák, Soukup, Šiler – Pešek, Hála, Matějka – Řehoř, Mazanec (A), Hořejší – Sabiniok, Tchaliov, Makovec

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka doma přivítala hráče plzeňské Škodovky. Ti v posledních třech zápasech zvítězili a zuby si tak brousili i na body ze ŠKOENERGO Arény. Bruslaři v zápase těžili z úspěšných přesilovek, lepšího zvládnutí emocí a hattricku Jana Hurta. Dvě trefy ještě přidal Jan Kučera a domácí si tak po vítězství 5:2 udrželi stoprocentní domácí bilanci. Další zápas naši junioři odehrají na Spartě, kde se představí ve svátek 28. září.

Bruslaři byli v prvním dějství aktivnějším celkem. Už ve druhé minutě prověřila Lokajíčka Hurtova střela ze slotu po nápaditém pasu Kučery zpoza plzeňské klece. Hostující strážce se vytáhl i ve 13. minutě, kdy lapil Malínkovu střelu z hranice levého kruhu, která mířila do jeho protipohybu. Tři sekundy před odchodem do kabin vznikla před domácí střídačkou šarvátka, po níž následovaly tresty do konce utkání pro Hrušku s Hodinářem. Právě konec první dvacetiminutovky předznamenal směr, kam se utkání ubíralo.

Po návratu ze šaten Plzeň otevřela skóre, když Čančurovu střelu před brankou tečoval Daniel Hála - 0:1. Poté ale Sabionok kolenem fauloval domácího Malínka a Bruslaři pětiminutovou početní převahu zužitkovali. Už po dvaceti sekundách se z dorážky Vlasákovy střely prosadil Jan Kučera. Aby za další dvě minuty pověsil puk do víka Jan Hurt. Ten těžil jednak z hezkého krosového pasu Gardoně i razance své střely ze zápěstí - 2:1.

Hosté srovnali krok ve 34. minutě, když Horovi zaclonilo výhled klubko hráčů tvořené z obou barevných kombinací. Mladoboleslavský gólman tak mohl s přesnou ranou Marka Čančury dělat pramálo. Chvíli na to dohráli také Malínek s Dolhým, kteří se utkali v dalším pěstním souboji po čistém stromu od domácího forvarda. Ten navíc při odchodu do kabin vyfasoval dvojku navíc za přílišnou agresi. Bruslaře ale nezastavilo ani vyloučení a při hře v rovnovážném počtu udeřili potřetí. Znovu to byl Jan Hurt, jenž i pro tentokrát razantní střelou mířil těsně pod horní tyčku - 3:2.

Jan Hurt byl nadále při chuti i na startu třetí periody, když po přihrávce Kučery ujel hostujícímu bekovi a po forhendovém blafáku navýšil už na 4:2. Na několik minut se pak znovu nehrálo poté, co do potyčky dvou hráčů zcela nesmyslně přiletěl Dvořák, který domácího hráče vrazil do mantinelu. Společně s bitkaři Hroudou, Vítkem a Hromádkou tak obdržel trest do konce utkání za bitku, ale i druhé "okáčko" za vražení na hrazení.

V 50. minutě dodal zápasu tečku Jan Kučera svým druhým gólem večera. Tentokrát se prosadil z mezikruží, kde dostal od hostujících hráčů přílišný prostor a ten využil výborně. V závěru se pak ještě několikrát vylučovalo, vůbec poslední trest obdržel hostující útočník Hořejší, který po konci utkání roztřískal svou hůl o dveře střídačky. To ale na výsledku nic nezměnilo, doma stále stoprocentní Bruslaři brali tři body.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Věděli jsme, že to bude těžký zápas, Plzeň teď třikrát po sobě vyhrála. Dobře jsme se na to připravili, ikdyž jsme tam měli nějaké problémy se sestavou. Kluci si s tím poradili a já před naším mančaftem smekám. Byly tam vyhrocené momenty a hodně emocí, myslím si, že by tomu slušel lepší výkon rozhodčích. Ale ještě jednou bych rád zdůraznil, že před týmem smekám a to od prvního po posledního hráče.