BK MLADÁ BOLESLAV

Častá vyloučení rozhodla o prohře juniorky na Spartě

28. 9. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Sparta Praha

2:1

1:0, 1:0, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Pavlák (Novák, Odehnal), 39. Poláček (Hamršmíd, Bareš) – 48. Hruška (Gardoň, Vlasák A.). Rozhodčí: Valda, Domský – Beneš, Maňák. Vyloučení: 3:10, navíc Moravec (MBL) osobní trest za napadení rozhodčího. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Sparta Praha

Kalista (Vedral) – Tůma, Červenka (C), Samson, David (A), T. Bartoň, Culek – Krupička, Žmola, Daníček – Bareš, Hamršmíd (A), Poláček – Pavlák, Novák, Odehnal.

BK Mladá Boleslav

Hora (Kovář) – Vlasák A., Němec, Kubíček, Moravec (C), Průšek, Sypecký – Hurt, Kučera, Gardoň – Hrouda (A), Malínek (A), Teplý – Vítek, Hruška, Polák – Dobner, Šachl, Vojáček.

M l. B o l. – Juniorka na ledě Sparty před třetí části prohrávala 0:2 a v posledním dějství si brousila zuby na to, aby průběh utkání zdramatizovala. Na jedinou branku Hrušky ale nikdo z jeho spoluhráčů nenavázal, Bruslaři se navíc sami připravili o šance po faulech. Bezbodový zápas tak junioři zažili poprvé od prvního kola, chytit se budou moci opět v sobotu, kdy se představí v Liberci.

Mladoboleslavští junioři v Holešovicích nezachytili nástup domácích, navíc ještě v první minutě museli čelit přesilovce domácích. Při ní se sice ubránili, po návratu vyloučeného Gardoně už ale nikoliv. Po přihrávce Odehnala totiž před brankou zakončoval Novák, puk se pak od Hory odrazil do mezikruží, kam si pro první gól utkání přijel Sebastian Pavlák. Odpovědět mohl první hříšník na straně Bruslařů, Matěj Gardoň. Jeho střele z 8. minuty ale chyběly centimetry - orazítkovala pravou tyč domácí svatyně.

Na startu druhé části se branková konstrukce rozezněla také za mladoboleslavským strážcem Horou, o což se při přesilovce Sparty postaral Daníček. Na druhé straně pak po návratu z trestné ujížděl Kučera, jehož únik na poslední chvíli hasil čistě jeden z domácích beků. I nadále měli ze hry více hráči v bílých dresech, protože Bruslaři s železnou pravidelností navštěvovali lavici vyloučených. I díky tomu se Sparta dostala ještě před druhou sirénou do dvoubrankového trháku. V čase 38:49 si Petr Poláček našel vznášející se puk a po zpracování se z pravého kruhu prosadil bekhendovou stranou hole - 2:0.

Bruslaři dokázali snížit ve 48. minutě při přesilovce. Po přistrčení Vlasáka pálil z pozice nad pravým kruhem Gardoň a před brankou se úspěšnou tečí prezentoval Jakub Hruška. Poté se ale Středočeši po několika faulech připravili o momentum ze snížení a museli se bránit, zvládli to však úspěšně. Asi nejblíže k vyrovnání byl v 58. minutě Polák, jehož bombu z levé strany lapil Kalista do lapačky. Následovat měl mohutný závěrečný tlak, který po oddechovém času Bruslaři umocnili odvoláním Hory na střídačku. V šesti hráčích se však dopustili jednoho a hned vzápětí také druhého faulu a bylo po zápase.

Mladoboleslavští tak poprvé od prvního kola zůstali bez bodů. Na oklepání se má parta trenéra Melenovského jen pátek, hned v sobotu totiž vyráží na derby do nedalekého Liberce.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík: Velmi cenné vítězství. Jsem velmi rád, že jsme dokázali vyhrát dva zápasy za sebou. Věděl jsem, že dokážeme vyhrávat, ale teď hrajeme lépe a více týmově. Mám radost že jsme to dneska vybojovali. Byl to velice těžký zápas, Mladá Boleslav je samozřejmě výborný soupeř, ale mám radost, jak jsme se poslední dva zápasy prezentovali. Abychom byli do budoucna úspěšní, tak nám to musí vydržet.