Junioři doma poprvé ztratili body, s Karlovými Vary prohráli po nájezdech

napsal Tomáš Taybner, foto: Nikola Křížová

2:3sn

0:0, 2:1, 0:1 - 0:0

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 27. Hurt (Malínek, Gardoň), 33. Teplý (Kučera) – 27. Dorot (Šmajda, Šlechta), 49. Galnor (Dorot, Adámek), rozh. náj. Adámek. Rozhodčí: Svobodová, Kostourek – Dědek, Hlinka. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Hora – Němec, Vlasák A., Moravec (C), Hrouda (A), Sypecký, Průšek – Hurt, Malínek (A), Gardoň – Teplý, Kučera, Šachl – Vojáček M., Hruška, Vítek – Dobner

Ebenstreit – Dorot (C), Holejšovský, Anton, Beran , Kubíček, Bulka, Cipko – Šlechta (A), Váňa M., Šmajda – Šilhan, Adámek, Zeman – Galnor, Záhejský, Steklý – Vojáček P., Pastor, Váňa V.

M l. B o l. – Bruslaři v zápase 13. kola DHL extraligy hostili karlovarskou Energii a nad svým sokem po gólech Hurta a Teplého hned dvakrát vedli. Za stavu 2:1 ale hosté poslali zápas do prodloužení, kde domácí junioři nevyužili dvouminutovou přesilovku 5 na 3. V nájezdech je tak stihl trest, utkání ve 3. sérii dovednostní soutěže rozhodl Adámek. Bruslaři tak doma poprvé ztratili a jejich náskok na čele tabulky ve skupině Západ nyní činí 4 body.

Mladoboleslavští měli v první periodě několikrát blíž k tomu, aby otevřeli skóre zápasu. V 5. minutě totiž dravý Hruška prošel z levé strany až před branku a snažil se společně s Vítkem dorážet, ani jeden z domácích útočníků však ne Ebenstreita nevyzrál. A to ani Teplý, na kterého dvě sekundy před první sirénou zela poloprázdná karlovarská branka.

První střelecký zápis tak přišel až ve 27. minutě. Po tlaku hostující pětice vyrazili do útoku Malínek s Janem Hurtem, přičemž druhý jmenovaný dokázal u levé tyčky procpat puk do sítě. Z vedení se ale Bruslaři radovali jen 53 sekund, než na druhé straně udeřil karlovarský kapitán Ondřej Dorot. Jeho střele z pravé strany možná na cestě do levé šibenice pomohla hůl bránícího hráče domácích.

Ve 33. minutě se o slovo opět přihlásili zelenobílí. Tentokrát se po dobré práci Kučery dostal k puku Josef Teplý, jenž střelou z pravé strany dal zapomenout na neproměněnou tutovku z první periody. Domácí útočník vypálil na bližší tyč a kotouč se mezi tyčkou a Ebenstreitovým bokem svezl do branky - 2:1. Vyrovnání měl na holi Matyáš Váňa, který se ve 40. minutě ujal exekuce trestného střílení, na Horu si však nepřišel.

Po návratu ze šaten na tyč zazvonil také Vítek a při následné skrumáži před Ebenstreitem dopravil kotouč za čáru Hruška, rozhodčí ale branku neuznali, protože hostujícímu brankáři bylo v tu chvíli znemožněno chytat. Ve třetí části se pak dlouho nehrálo v plném počtu, k vidění byly krátké přesilovky i několik minut hry ve čtyřech. Při početní převaze měl vyrovnání na holi Steklý, jenž ale u levé tyčky natřikrát nedokázal překonat Horu.

Na druhé straně si Gardoň po úniku položil brankáře Energie, následně byl ale faulován Dorotem, a tak neměl šanci kotouč do prázdné klece dopravit. Ještě v téže minutě hostující obraně ujel Malínek, ani on se však neprosadil. Brankáře dlouho držel v domnění, že bude zakončovat blafákem a nakonec zvolil střelu - ta se však mezi tři tyče nevešla. A tak se skóre měnilo na druhé straně při přesilovce hostů, když střelou z levé strany uspěl Jakub Galnor.

Rozhodovat mělo prodloužení. V něm nejprve hosté promarnili obrovskou šanci, když Matyáš Váňa podruhé při úniku ztroskotal na Horovi. Energetici poté špatně střídali a obdrželi dvouminutový trest, při přerušení navíc brankář Ebenstreit neudržel nervy na uzdě a vyfasoval další dvouminutový trest. Vylepšenou přesilovku 5 na 3 ale domácí nedokázali zužitkovat, i když to několikrát před karlovarskou klecí hořelo.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich se nejprve prosadil hostující Šilhan a v další sérii pak Matyáš Adámek střelou do pravé šibenice. Za Bruslaře ještě odpověděl Hurt, který si položil Ebenstreita a puk poslal do levého vinglu, jenže to bylo od domácích hráčů všechno.

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Kolner, asistent trenéra: Vyrovnaný zápas. V určitých činnostech, které nám v posledních dvou zápasech nešli, jsme se dnes zvedli. Nepomohli jsme si odskočením na dvoubrankové vedení a hloupou individuální chybou jsme soupeři nabídli přesilovku. Víme, že ji mají dobrou a využili ji. My jsme si naopak přesilovkami nepomohli, kdy jsme v prodloužení měli obrovskou šanci při hře pět na tři. To si myslím rozhodlo, protože nájezdy už pak jsou jen loterie. Šťastnější byl soupeř a odváží si dva body, my máme jeden. Jsme ale pokorní a bereme ho.
HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt, hlavní trenér: Velmi kvalitní utkání z obou stran, bylo to rychlé a důrazné. Pro nás velká zkušenost. Trpělivou hrou jsme si řekli o prodloužení, kde měl soupeř navrch a měl přesilovou hru. My jsme to ale dokázali dotáhnout do konce a v nájezdech jsme pak byli o malinko šťastnější.