napsal Zdena Bobková, foto: Ronald Hansel
HC VERVA Litvínov

3:4

0:1, 2:0, 1:3

Branky a nahrávky: 26. Maštalířský (Postl, Hora), 29. Maštalířský (Hora, Postl), 60. Vopat (Hora, Maštalířský) – 10. Kučera (Vlasák, Němec), 47. Polák (Němec), 48. Hruška (Půček, Vlasák), 60. Teplý (Strnad). Rozhodčí: Valda, Hacaperka – Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

Kubík – René Kubíček, Kladivo, Prokeš, Vyhlídal, M. Hora, Zachariáš – Ducháček, Postl, Tůma, Dohnal, Čech, Horský, Vopat, Dej, Maštalířský, Scafari, Bednařík, Vishneuski

D. Hora – Vlasák, Hrouda, Průšek, Němec, Moravec, Richard Kubíček, Sypecký – Půček, Strnad, Zvagulis, Vojáček, Teplý, Vítek, Hruška, Polák, Hurt, Gardoň, Malínek, Kučera

L i t v í n o v – Junioři ve čtvrtek zajížděli na led litvínovské Vervy. Zpočátku měli navrch domácí, ale jako první skórovali Bruslaři, kteří si jednobrankový náskok udrželi do první sirény. Verva v prostřední periodě díky dvěma přesilovkám otočila skóre zápasu a jazýčky vah se rázem obrátily. Bruslaři ale zabojovali a díky dvěma slepeným gólům, které od sebe dělila minuta, otočili zápas opět ve svůj prospěch. Vypadalo to ještě na pořádnou přetahovanou, ale defenziva zelenočerných fungovala dobře. Litvínov sáhl k závěrečnému odvolání gólmana, ale po fatální chybě domácího hráče, se ke kotouči dostal Josef Teplý, který pečetil do prázdné. Domácím se sice podařilo ještě přidat třetí branku, ale dotáhnout zápas k vyrovnání už ne. Bruslaři si tak z Litvínova po výhře 4:3 vezou plný bodový zisk.

Čtvrteční duel začala o trochu lépe domácí Verva, která si už ve čtvrté minutě vybojovala přesilovou hru, ale v ní toho mnoho nepředvedla, ba naopak se ve vlastním oslabení pokusil o výpad Gardoň, který proklouzl za domácí obránce. Pak se ale ke slovu dostali i Bruslaři. Vlasák poslal křižný pas na Jana Kučeru, který prostřelil Kubíka. Gólový účet této třetiny byl sice vyčerpán, ale litvínovští se tvrdě tlačili za vyrovnáním.

Druhá třetina Bruslařům vůbec nevyšla. Hned třikrát zelenočerní pykali za své fauly. A Verva hned dvě přesilovky využila ve svůj prospěch. O vyrovnání se zasloužil Matěj Maštalířský, který dostal přihrávku na pravý kruh a prostřelil Horu. Minutu a půl poté zvedali žlutočerní ruce nahoru znovu. Verva rozjela útok ze své třetiny a Ondřej Postl postrčil puk na rychlík Matěje Maštalířského, který se dostal až za obranu Bruslařů a propálil Horu podruhé. Zjevně zaskočená Boleslav se sice nevyvarovala i dalšího faulu, ale tentokrát to pro ni neskončilo fatálně. Po 40 minutách hry svítil tedy na tabuli stav 2:1 pro domácí.

Vypadalo to, že se Bruslaři ze druhé části příliš nepoučili. Hned na úvod třetí periody fauloval Zvagulis a Litvínov tak mohl opět tlačit. Jenže po vyrovnání sil hráčů v poli úřadovala na ledě Boleslav. Z vlastní třetiny zavezla puk do pásma a gólmanovi skvěle zaclonil výhled parťák Vojtěcha Poláka, který vyrovnal na 2:2. o minutu později Boleslav převrátila stav duelu ve svůj prospěch. Půček objel branku a poslal na Jakuba Hrušku, který propálil Kubíka. Bruslaři se po obratu trochu uklidnili a začali hrát zodpovědněji směrem dozadu. Vervě se dlouho nedařilo vyrovnat, a tak sáhla ke hře bez brankáře. Jenže domácí udělali fatální chybu. Lukáš Strnad dojel kotouč dříve jak domácí hráč a zpoza branky posunul na Josefa Teplého, který přidal čtvrtou branku. Verva ještě 21 vteřin před závěrečnou sirénou přidala svou třetí branku. O gól se postaral Jan Vopat, ale na více se už domácí nevzmohli, a tak tři body veze do města automobilů Mladá Boleslav.