Junioři po vstřelených brankách brzy inkasovali a na Hradec tak nestačili

napsal Tomáš Taybner, foto: Martin Voltr

2:3

0:0, 1:2, 1:1

Mountfield HK

Branky a nahrávky: 26. Vlasák A. (Hurt, Hruška), 45. Zvagulis (Půček, Hruška) – 27. Mach (Vencl, Aschenbrenner A.), 39. Vencl (Prášek), 46. Beneš Mi. (Pavelka). Rozhodčí: Zavřel, Svobodová – Frodl, Klouček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Forst – Vlasák A., Němec, Hrouda (C), Průšek, Moravec (A), Sypecký, Kubíček – Hurt, Malínek (A), Teplý – Půček, Polák, Kučera – Zvagulis, Hruška, Vojáček – Vítek, Šachl

Tuček – Černý, Havlíček, Aschenbrenner J., Pavelka, Pavič, Bezpalec, Hrbek – Dommers, Beneš Mi., Beneš Ma. – Hrdlička, Matašovský (C), Jón – Novotný M. (A), Zámečník, Aschenbrenner V. – Vencl (A), Mach, Prášek

M l. B o l. – Bruslaři se potřetí v základní části postavili Hradci Králové a po dvou vítězstvích si na Mountfield znovu brousili své zuby. Východočeši ale bleskově odpověděli na gól domácích a před třetí periodou dokonce vedli. Vyrovnání přinesla 45. minuta a střela Zvagulise, jenže hosté už za minutu opět odskočili a hubený náskok uhájili.

První dějství příliš hokejové krásy nepobralo. Bruslaři se mohli nakopnout při přesilovce, kterou hned po 10 vteřinách zápasu způsobil hostující útočník Dommers, jenže se jim v kombinaci nedařilo. Královéhradečtí měli v prvním dějství k dispozici hned dvě početní převahy a sehrávali je o poznání lépe než domácí borci, chyběla tomu už jen přesnější střela.

Ve 26. minutě fauloval Jón a Bruslaři druhou nabídnutou přesilovku zužitkovali. Hurt dostal kotouč na hokejku Adama Vlasáka a ten po přesné střele zápěstím postrčil domácí družinu do vedení - 1:0. Z něj se však zelenobílí radovali jen 51 sekund, než vyrovnal Marek Mach. Ten se prosadil přesnou ranou z pravého kruhu, která mířila na vzdálenější tyč.

Bruslaři svému soupeři darovali dvě přesilovky a při jedné z nich byl blízko k obratu Michal Beneš, jenž dostal krosovou přihrávku od bratra Matěje a z pravého kruhu okamžitě pálil, naštěstí pro domácí ale trefil jen bližší tyč. V čase 38:37 už ale Mountfield slavil. Způsobil to Jan Vencl, který přijel před branku a ze vzduchu sklepl do sítě vyražený Práškův pokus - 1:2.

Na startu třetího dějství k jíž vyloučenému Černému přisedl ještě Pavelka a Bruslařům se naskytla takřka 90 sekundová početní převaha pěti proti třem. V ní byl střelecky aktivní Polák, ale dokázal všechny tři projektily z hole mladoboleslavského kanonýra pokrýt.

Na konci 45. minuty už ale vyrovnáno bylo. Postaral se o to Kristers Zvagulis, který dokázal vytáhnout kotouč z nepřehledné situace na levém kruhu a poté jej poslal přímo do pravé šibenice. Lotyšský forvard tak oslavil svůj návrat na domácí led po zranění gólem. Přesně za 60 sekund ale nabuzenou střídačku domácích zchladil Michal Beneš, který od levé tyčky dopravil za Forstova záda kotouč poté, co boleslavský brankář vyrazil Pavelkovu střelu.

Bruslaři se pak před Tučkovu klec dostávali jen sporadicky, hosté totiž zkušeně bránili a většinu akcí zachytávali hned na modré čáře. Domácí to nakonec zkusili i bez brankáře, vytouženého vyrovnání se však nedočkali a s Hradcem Králové prohráli 2:3. V tuto chvíli jim ještě stále patří první příčka skupiny Západ, odpolední střetnutí druhých Českých Budějovic se třetím Libercem to ale s největší pravděpodobnostní změní.

BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Neprožíváme úplně nejlepší období. Samozřejmě jsme po tom začátku očekávali, že nějaké výkyvy přijdou. Pracujeme na tom. Mrzí nás ale, že nejsme za toho stavu 2:2 ten zápas alespoň zremizovat. Vedli jsme dneska 1:0, hned jsme dostali gól a pak nám odskočili. I tak jsme se ale dokázali dotáhnout a hned za minutu zase inkasujeme. To by se nám nemělo stávat. Na tom musíme zapracovat.
Mountfield HK:
Lukáš Král: Po dvou prohrách s Mladou Boleslaví jsme tu sérii chtěli konečně zlomit. Soupeř samozřejmě velmi kvalitní, v tabulce mu patří první místo. My jsme se dobře připravili, na tým i na hráče a věděli jsme, jakým způsobem hrají. Kluci to po celý zápas plnili připravený herní plán. Myslím si, že bereme tři body po dobré obětavosti a týmovém výkonu.