napsal Tomáš Taybner, foto: Karel Švec

5:2

1:0, 2:2, 2:0

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 5. Hruška (Malínek, Polák), 32. Polák (Půček, Vítek), 39. Malínek (Půček, Polák), 57. Hurt (Teplý, Hruška), 60. Polák – 26. Žmola (Samson, Hamršmíd), 32. Krupička (Samson, Žmola). Rozhodčí: Zavřel, Battěk – Klouček, Teršíp. Vyloučení: 7:2. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 119. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

Hora – Vlasák A., Němec, Moravec (A), Hrouda (C), Sypecký, Průšek, Kubíček – Zvagulis, Malínek (A), Kučera – Vítek, Půček, Polák – Hurt, Hruška, Teplý – Šindelář, Šachl, Vojáček

Vedral – David (C), Culek, Bartoň, Samson, Mack, Tůma – Krupička, Žmola, Daníček – Holeček, Senčák, Hrabík – Bareš (A), Hamršmíd (A), Vašíček – Odehnal, Novák, Pavlák

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka si v 18. kole DHL extraligy spravila chuť po předchozím neúspěchu na ledě Plzně. Bruslaři velmi brzy vedli a Sparta musela skóre otáčet, což se ji povedlo. Ještě v rámci druhé třetiny ale obrat předvedli Boleslavští, kteří poté dvěma góly ve třetí periodě dokráčeli pro tři body po výhře 5:2. Další utkání svěřenci Marka Melenovského odehrají ve čtvrtek 26. října, kdy doma hostí derby s Libercem.

Bruslařům vyšel start do utkání i díky brzkému faulu hostujícího útočníka Daníčka, který zbytečně fauloval při napadání a Spartu to muselo mrzet. Bruslaři totiž nabídnutou početní převahu po 48 sekundách využili a v 5. minutě se ujali vedení. Střelu Malínka z pravého kruhu Vedral nedokázal udržet ve své výstroji a na brankovišti stojící Jakub Hruška se tak prezentoval úspěšnou dorážkou - 1:0. Pražané měli dokonce první části k dispozici hned tři přesilovky, jenže ani jednu z nich nedokázali využít, a tak tento stav platil i po první siréně.

Domácí borci si špatnou disciplínu přenesli i druhé třetiny, vyloučení za příliš mnoho hráčů ještě Sparta nepotrestala, ne však Vlasákovu hrubost. Dvouminutový trest pro boleslavského beka vyvolal v publiku nechápavý ohlas, nic se na něm však nezměnilo. V pořadí pátou přesilovku hosté využili díky střele Jakuba Žmoly, jenž dokázal z levé strany propálit Horu skrze jeho betony.

Ve 30. minutě byl vyloučen Němec a Sparta trestala i šestý prohřešek domácích. Na modré čáře se napřáhl Samson a jeho pokus v mezikruží změnil směr o hůl Jana Krupičky - 1:2. Odpověď domácích ale přišla ještě v téže minutě. Za 46 sekund při signalizovaném trestu vypálil z pravého kruhu Vojtěch Polák a domácí byli zpět ve hře.

Druhý obrat v zápase pak patřil Bruslařům. Ti po brzkém vyrovnání z hole Poláka využili svou druhou přesilovku v utkání, čímž se svému soupeři vyrovnali. Z modré čáry tentokrát přesně pálil Vojtěch Malínek a domácí si do kabin odnesli jednobrankový náskok.

Ten si bez větších potíží strážili i ve třetím dějství, klíčem k úspěchu byla i čistá hra. Bruslaři zůstávali mimo trestnou lavici a celá třetí dvacetiminutovka se hrála v plném počtu na obou stranách. Snažení Sparty o vyrovnání otupil v 57. minutě Jan Hurt. Ten těžil z důrazného napadání Teplého, který spěchal za Hruškovým nahozením, vybojoval kotouč a předložil jej Hurtovi. Domácí střelec si poté položil Vedrala a bekhendem zakončil.

Konečný výsledek pak určil Vojtěch Polák, který ve středním pásmu využil nedůrazu hostujícího Samsona, sebral volný kotouč a dovezl jej do prázdné klece - 5:2.

Marek Melenovský: Hráli jsme hodně v oslabení, takže to pro nás bylo těžké. Kluci ale ukázali charakter, zvládli ta oslabení a odbojovali to. Ten zápas se pak přiklonil na naši stranu a já doufám, že nám to do dalších zápasů pomůže.
HC Sparta Praha:
Tomáš Netík: Dneska se mi to hodnotí těžko, protože si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Bohužel nás Boleslav za všechno ztrestala. My jsme měli samozřejmě dát více gólů. Jak říkám, v mých očích jsme opticky hráli, ale nedávali jsme góly.