napsal Tomáš Taybner, foto: Jan Běhounek

3:4

2:2, 1:1, 0:1

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 7. T. Moravec (Malínek, Kučera), 15. Teplý (T. Moravec, A. Vlasák), 25. T. Moravec (Gardoň) – 12. Pilíšek (Pekař, Janata), 18. S. Jansa (Vološín, Meisel), 40. Jenčovský (Pilíšek, Meisel), 49. Gajda (Jenčovský). Rozhodčí: Horák, Svobodová – Dědek, Brož. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Hora – Vlasák A., Němec, Moravec (A), Hrouda (C), Sypecký, Průšek, Kubíček – Zvagulis, Malínek (A), Kučera – Vítek, Polák, Gardoň – Hurt, Hruška, Teplý – Šindelář, Šachl, Vojáček

Hambálek – Koštoval, A. Král, Ehrenberger (A), Pilíšek, Meisel, Ehrenberger – Gajda, Jenčovský (C), Handl – Pekař, Janata, Hois (A) – Prokůpek, Křížek, Vološín – Hrabčák, Kofroň, Jansa – Lachkovič

M l. B o l. – Bruslaři v pořadí třetím derby sezony na vlastním ledě hned během úvodní periody dvakrát vedli, jenže hosté dokázali odpovědět na trefu Moravce i Teplého. Také v prostřední třetině šli domácí junioři do vedení, krátce před odchodem do šaten bylo ale opět srovnáno. A tak rozhodli Tygři a jejich gól z 49. minuty, na který už Mladoboleslavští nenašli odpověď. Z utkání, ve kterém hned třikrát vedli, tak odešli s nulou.

Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně chtěli napodobit první domácí derby sezony, při kterém Tygry porazili i díky brzké brance ze startu utkání. V 5. minutě mohl tento scénář naplnit Vojtěch Polák, ten však z pozice na pravém kruhu orazítkoval tyčku. O minutu a půl později už ale za Vojtěchem Hambálkem svítilo zelené světlo. To když Tomáš Moravec otřel svou ránu z modré o pravou tyčku a posunul tak svůj tým do vedení.

Odskok na dvoubrankový náskok mohli Bruslaři provést při přesilovce, tu však nevyužili. Krátce po jejím skončení ale byli blízko, když David Šindelář z čárek zazvonil na břevno liberecké klece. Hosté se po tomto šťastném momentu vzchopili a v čase 11:31 srovnali. Obránce Vojtěch Pilíšek z modré nahodil puk do ohně a ten se u levé tyčky od jednoho z domácích odrazil do branky - 1:1.

V 15. minutě ale Tomáš Moravec krásnou přihrávkou z hloubi vlastního pásma vyslal do samostatné akce Josefa Teplého a ten propálil Vojtěcha Hambálka na stranu vyrážečky. Domácí útočník tak mohl oslavit nejen nominaci do reprezentace U18 ale i vstřelenou branku. Jenže Tygři i napodruhé přispěchali s odpovědí. Na modré čáře vypálil Lukáš Meisel a přímo před Davidem Horou doráželo hned několik hráčů a jedna z dorážek se stala gólovou, byla to ta z hole Samuela Jansy - 2:2.

Ve druhém dějství byl vyloučen hostující kapitán Mikuláš Jenčovský a Bruslaři v početní převaze znovu dosáhli na vedení. Tomáš Moravec hrál v derby klíčovou roli a svůj skvělý výkon pečetil druhou brankou. Pravdou je, že domácí bek pálil hned po zavezení puku za modrou čáru a Vojtěch Hambálek na kotouč celou dobu viděl, takže bylo s podivem, že ji za svá záda vůbec pustil.

Aktivita domácích borců v zelenobílém ve zbytku druhé části nedovolovala Tygrům, aby se dostávali k tlaku. Ve 39. minutě se po ráně Jakuba Hroudy puk objevil na hranici brankoviště a Matěj Vojáček se jej hned snažil dorážet, bekhendem však puk ideálně netrefil a navíc byl zezadu v klinči s libereckým hráčem. A tak na druhé straně udeřil Mikuláš Jenčovský, kterému se před brankou podařilo z otočky nasměrovat kotouč k pravé tyči, kde se opět po odrazu od domácího hráče dostal do sítě. Také potřetí v zápase Bruslaři nedokázali svůj náskok udržet - 3:3.

Bruslaři se ve třetím dějství při oslabení dostali do velké šance poté, co se ve středním pásmu u modré čáry srazila hned trojice Libereckých. Než se hostující hokejisté rozpletli a postavili zpět na brusle, už byl před Vojtěchem Hambálkem samotný Vojtěch Malínek, jenž ale při pokusu uklidit forhendem puk do levé šibenice trefil nastavenou lapačku.

A tak šli hosté z Podještědí v 49. minutě do vedení. Kapitán Mikuláš Jenčovský dokázal protáhnout puk do pásma i přesto, že ho u modré dokázal přibrzdit Kristers Zvagulis, puk poté předal Petru Gajdovi a ten z levého kruhu trefil vzdálenou šibenici - 3:4. Bruslaři potom strávili více než minutu a půl v přesilovce pět na tři, prohřešky Radka Janaty, Radima Handla a Lukáše Meisela ale nepotrestali.

Při přesilovce hostí zase nebyl daleko Michal Koštoval, který z levé strany trefil brankovou konstrukci. To byla poslední akce Liberce. Severočeši už se poté soustředili jen na defenzivu a v tom se jim dařilo, Bruslaři už se v závěru utkání nedostali k žádné větší šanci a svému rivalovi podlehli těsně 3:4.

Marek Melenovský: Dnešní zápas měl kvalitu z obou stran. Bohužel dnes rozhodla o něco větší obětavost ze strany Liberce.
Bílí Tygři Liberec:
Valdemar Jiruš Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Kluci se drželi našeho plánu pro tento zápas. Víme, že Boleslav hraje takový brejkový hokej a hodně vyhazují puky, odrážejí je o mantinely. Pohlídali jsme si to, i když tam pár zaváhání bylo. Kluci taky zahráli dobře a organizovaně do obrany. Trochu nás ke konci srazila nedisciplinovanost, ale díky obětavosti a výbornému gólmanovi jsme to zvládli.