napsal Tomáš Taybner, foto: Nikola Křížová
HC Energie Karlovy Vary

3:2

2:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Záhejský, 14. Steklý, 47. Cipko (Varvařovský, Anton) – 17. Malínek (T. Moravec, Hrouda), 35. Kučera (Hurt, A. Vlasák). Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Sýkora, Baxa. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 123. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Oršulák – Dorot (C), Anton, Beran, Vogel, Holejšovský, Cipko – Zolnaj (A), Galnor, Adámek – Zeman, Šlechta (A), Váňa M. – Varvařovský, Čihař, Záhejský – Pastor, Vojáček P., Váňa V. – Steklý

Hora – Vlasák A., Němec, Moravec (A), Hrouda (C), Sypecký, Průšek, Kubíček – Zvagulis, Malínek (A), Polák – Hurt, Kučera, Vítek – Teplý, Hruška, Šindelář – Vojáček M., Šachl

M l. B o l. – Junioři podruhé v sezoně navštívili lázeňské město - Karlovy Vary. V ráji oplatek a hřídel ještě v průběhu první periody prohrávali už o dvě branky, do zápasu se však dokázali vrátit. O body ale nakonec přišli, protože na zásah domácího Cipka z 47. minuty už nedokázali najít odpověď. Ačkoliv se našim mládežníkům v posledních týdnech nedaří, stále zůstávají druzí. Náročný program DHL extraligy juniorů pro ně bude pokračovat soubojem s šestým Motorem, v sobotu pak načnou závěrečnou čtvrtinu soutěže v duelu s posledním Litvínovem. Přijďte jim pomoci, aby svá zaváhání odčinili.

Bruslaři měli původně v Karlových Varech bojovat i s Lukášem Strnadem, host z pražské Slavie však na poslední chvíli vypadl ze sestavy a trenéři s ním tak nemohli počítat. I tak však doufali, že se jim na ledě KV Arény podaří znovu vyhrát jako při první návštěvě v lázeňském městě.

Svěřenci Marka Melenovského dostali hned po 33 vteřinách šanci pro vstřelení úvodní branky, když se proti pravidlům provinil domácí obránce Dorot. Početní převaha ale dopadla pro Středočechy špatně. Na Teplého před modrou zatlačil Vít Záhejský, který po zisku puku vyrazil do úniku a dokázal zakončit i přesto, že na něj zezadu důrazně dotíral Moravec - 1:0.

Další únik podnikl na konci 10. minuty Holejšovský, jehož ale od navýšení stavu dokázal odradit připravený Hora. O čtyři minutky později už ale kapituloval. A znovu to bylo po tlaku Bruslařů a následné ztrátě kotouče u modré čáry. V roli důrazného hráče byl tentokrát exboleslavský Vojtěch Steklý. Ten obral Vlasáka a vyrazil na cestu vstříc Horovi, kterého překonal po bekhendové kličce - 2:0.

V 17. minutě byli postupně vyloučeni karlovarský Varvařovský a boleslavský Zvagulis. Většího prostoru na ledě využili Bruslaři korekci skóre. Moravec našel na pravé straně rozjetého Vojtěcha Malínka, si od mantinelu navedl kotouč na osu a přestřelil. Moravec ale puk dokázal vrátit zpět před branku a mladoboleslavský útočník se prezentoval úspěšnou dorážkou. Do kabin se proto oba celky rozešly za stavu 2:1.

V prostředním dějství si obě družiny vyměnily přesilovky, úspěšná ale nebyla ta karlovarská a Bruslařům se také nevedlo. Na vyrovnání ale přesto dosáhli, když se ve 35. minutě prosadil Jan Kučera. Toho po průniku do útočného pásma našel z levé strany Hurt a Kučera dokázal z mezikruží procedil puk skrze Oršuláka - 2:2.

K rozuzlení došlo ve třetí periodě. Z modré se trefil Pavol Cipko, jemuž střela viditelně nesedla podle představ a možná právě proto Hora odklouzal od tyčky a kapituloval. Karlovarští díky této trefě vedli od 47. minuty 3:2 a tento náskok už nepustili. Bruslařům nepomohl ani timeout se závěrečným tlakem, Energii tak podlehli.

HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt: Jsme rádi za vítězství, protože soupeř byl velice dobrý. Bylo to velmi kvalitní utkání a dobrým týmovým výkonem s podporou brankáře jsem dotáhli zápas do vítězného konce.
Marek Malenovský: Nezačali jsme úplně šťastně, když jsme dostali gól v naší přesilové hře. Za stavu 2:0 se to nevyvíjelo úplně dobře, ale po první třetině jsme si k tomu něco řekli v šatně a od druhé třetiny to bylo lepší z naší strany. Bohužel na konci jsme ztratili zápas a neodvážíme ani bod.