BK MLADÁ BOLESLAV

Povedené první dvě třetiny přinesly juniorům vítězství

2. 11. 2023
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

6:3

3:0, 3:1, 0:2

Banes Motor České Budějovice

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Kučera (A. Čech, Gardoň), 16. Gardoň (Zvagulis, Strnad), 16. Půček, 27. Polák (Gardoň), 31. A. Čech (Ri. Kubíček), 32. Gardoň (Strnad, Sypecký) – 27. Bystřický (Putz, Kusak), 43. Placek (Kusak, Přibyl), 45. T. Tůma (Humeník, Aulický). Rozhodčí: Valda, Hacaperka – Jurak, Figer. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3.

BK Mladá Boleslav

D. Hora – T. Moravec (A), A. Čech, A. Vlasák, Hrouda (C), Sypecký, J. Průšek, Ri. Kubíček – Zvagulis, Gardoň, Strnad – Kučera, Půček, Polák (A) – Hurt, Hruška, Teplý – Šindelář, Šachl, M. Vojáček.

Banes Motor České Budějovice

Mařík (31. Maleček) – Bystřický, T. Tůma, Placek (C), Willmann (A), Gřegořek, Vachun – Aulický, Hoch, Humeník – Kotous, Petrásek, Kusak – Mojsejev, Pospíchal, Šimon – Přibyl, Putz.

M l. B o l. – 21. kolo DHL extraligy juniorů přivedlo do Boleslavi tým HC Motor České Budějovice. Oba celky se vylízávají z dlouhých sérií proher a nakonec to byla Boleslav, kdo ji ukončil. Bruslaři si díky šesti gólům připsali důležitou výhru, která zabraňuje hrozícímu propadu tabulkou, kde zaujímá druhé místo. V poslední třetině ale soupeř zabral a málem zápas ještě zdramatizoval povedenými přesilovými hrami. Vedení si Středočeši už ale vzít nenechali a zaslouženě vyhráli.

Utkání začalo ve vysokém tempu, přičemž hráči Budějovic vyzkoušeli, zda mladoboleslavský celek nezaspí nástup. Nezaspal, ubránil se a sám začal nepříjemně útočit, jakmile přečkal dvouminutové oslabení za obětavého bránění, kdy Kristers Zvagulis dal v sázku své zuby. Když však byli vyloučeni hosté, pohotový Jan Kučera umístil vyražený puk do sítě a otevřel skóre. Hosté sice chtěli oplatit vstřelenou branku, avšak Boleslavané se do nich později zakousli a dvěma slepenými góly z 16. minuty jejich snahu zlomili. Nejprve se trefil při uplatnění důrazu v předbrankovém prostoru Matěj Gardoň, jenž do brány natlačil puk i s gólmanem, aby pak o 40 sekund později skóroval Jan Půček. Opařeného soupeře Bruslaři zasypali dalšími střelami, ale to už se skóre neměnilo. Ani opačně, když se Přibyl s Willmannem pokusili vstřelit Boleslavi gól do šatny.

Počáteční tlak ve druhé třetině Jihočeši ustáli, i oslabení. Po srovnání počtu hráčů na ledě sami udeřili, když Jaroslav Bystřický snížil na 1:3 a dal hostům naději. Tu rázně utnul ještě v téže 27. minutě při přesilovce Vojtěch Polák. David Hora nepřipustil v dalších momentech změnu skóre a Aleš Čech dirigoval z pozice obránce následující útoky. Ten z 31. minuty byl úspěšný a Aleš Čech svou trefou vyhnal Matyáše Maříka z branky. Jeho nástupce Štěpán Maleček si ani nesáhl na puk a v 32. minutě už lovil puk ze sítě také. V rychlé akci domácích po vhazování ve středním pásmu jel zleva Matěj Gardoň a vsítil už šestou branku. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že tento gól bude ze strany Bruslařů poslední. Budějovice i za pro ně nepříznivého stavu 6:1 hrály s útočnou snahou, avšak individuální akce nepřinášely kýžený efekt.

Ve třetí třetině hosté přidali a v situaci, kdy neměli co ztratit, zkoušeli dál a dál útočit, provokovat Bruslaře k chybám a k faulům, což se jim nadmíru dařilo. Když pykal Gardoň za hru vysokou holí svými čtyřmi minutami, trefil se za záda Davida Hory Petr Placek. To vlilo hostům ještě více krve do žil a vynutili si další faul, takže Boleslav byla poslána do tří. Ačkoliv Jihočeši sami faulovali a upravili svou početní výhodu na čtyři proti třem, přesto se zaradovali, když v 45. minutě vsítil branku Vojtěch Aulický. V tu chvíli byla Boleslav opařená z takového vývoje a návratu Budějovic do hry. Hráči Motoru však museli stahovat ještě tříbrankové manko, ale nepovedlo se jim dát slepený gól. Bruslaři se vzpamatovali a až do konce utkání bránili své pásmo a nedovolili soupeři dále skórovat. Tím si dokráčeli k vítězství.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Pro nás to byl bodově důležitý zápas. Uhráli jsme tři body, dali jsme šest gólů, což je dobré. Samozřejmě na konci se to trošku zdramatizovalo, ale i tak jsme nevypadli z koncentrace a ten zápas jsme dohráli a zvládli jsme ho.
Banes Motor České Budějovice:
Radim Skuhrovec: Hodnocení dnešního utkání je rozporuplné, protože dvě třetiny si sem přišli někteří hráči jen zahrát. Neplnili to, co jsme po nich chtěli, a proto se samozřejmě tak silný tým jako Mladá Boleslav dostal do vedení. Zase na druhou stranu musím říct, že jsme ve třetí třetině přistoupili k naší jednoduché hře. A myslím si, že jsme s ní dělali Boleslavi problémy. Ale jak říkám. Dvacet minut ze šedesáti je strašně málo a jestli chceme hrát jen dvacet minut ze šedesáti, nemůžeme pomýšlet na úspěch.