BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři si porážkou v Liberci zkomplikovali situaci

25. 11. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Jan Běhounek
Bílí Tygři Liberec

3:1

2:0, 1:1, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Jenčovský (A. Král, Plos), 18. Handl (Plos), 36. J. Dvořák (Janata) – 23. Hruška (Teplý). Rozhodčí: Micka, Trnka – Maňák, Motl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 139. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Bílí Tygři Liberec

Schnattinger – Koštoval, Král, Galvas, Dvořák, Ehrenberger (A), Průšek P., Meisel – Jenčovský (C), Plos, Handl – Pekař, Hois (A), Janata – Jansa, Křížek, Vološín – Prokůpek, Kofroň, Lachkovič

BK Mladá Boleslav

Forst – Vlasák A., Němec, Moravec (A), Sypecký, Hrouda (C), Kubíček – Kučera, Malínek (A), Polák – Strnad, Zvagulis, Gardoň – Hurt, Hruška, Teplý – Vítek, Šachl, Vojáček – Šindelář

M l. B o l. – Junioři v sobotu 25. listopadu vyrazili pod Ještěd ke čtvrtému derby sezony, utkali se zde také o první příčku tabulky. Liberečtí ale šli brzy do vedení, když ve druhé části Jakub Hruška snížil na 1:2 z pohledu Mladoboleslavských, šance byla na světě. Tygři ale opět odskočili a vedení si zkušeně pohlídali. Mladoboleslavská juniorka tak spadla na 4. místo a dva zápasy před koncem základní částí tak nemá vůbec nic jisté. Klíčový duel s Energií sehrají Bruslaři ve čtvrtek 30. listopadu od 18:00 na ledě ŠKOENERGO Arény, přijďte je podpořit.

Juniorům v Liberci nevyšel vstup do utkání, protože v malé Svijanské aréně prohrávali už po třech minutách. Obránce Král se postaral o zavezení kotouče za modrou čáru i o následnou střelu, kotouč se po odrazu od tyčky a Forsta objevil před brankovou čarou a Mikuláš Jenčovský jej dopravil do sítě. Ve 12. minutě mohl srovnat Strnad, jenž při oslabení vyrazil do nebezpečného úniku. Vinou důrazně bránícího Koštovala a připraveného brankáře Schnattingera se ale Bruslaři z vyrovnání neradovali. A tak se stal přesný opak, když v 18. minutě Bílí Tygři využili přesilovku. Plos z vrcholku kruhů nabil doleva Radimu Handlovi a ten z jedničky zamířil přesně k levé tyči - 2:0.

Už úvodní sekundy druhé části ale ukázaly, že se Bruslaři nevzdají. V čase 40:15 měl na holi snížení Zvagulis, jenže jeho rána skončila příliš vysoko. Uběhly necelé dvě minuty a hráči v zeleném mohli konečně slavit. Dravost a hlad po gólu předvedl Jakub Hruška, jemuž se od pravého rohu podařilo protlačit se až před Schnattingera a procedit přes něj kotouč až do sítě.

V dalším průběhu druhé části o sobě znovu dal vědět Lotyš Zvagulis, který přímo před Schnattingerem tečoval nahození Sypeckého. Jeho akce však gólový efekt pro mladoboleslavskou družinu nepřinesla. Stejně jako v první části hrozili Bruslaři i v té druhé při vlastním oslabení. Tentokrát Liberečtí neuhlídali Malínka, naštěstí pro domácí fanoušky celou situaci vzadu jistil pohotový Schnattinger.

Na sklonku 35. minuty se Tygři dostali do tlaku a v čase 35:22 přidali třetí trefu. Obránce Jakub Dvořák si narazil s Janatou a z hranice levého kruhu vyslal ze zápěstí přesnou ránu do pravého rohu - 3:1. Na startu třetí části nebyl daleko od snížení Gardoň, ani jemu se však nezadařilo. Liberečtí, kteří si pro derby z áčka vytáhli třeba právě Jakuba Dvořáka či Tomáše Galvase, nadále s přehledem bránili svůj náskok a Bruslařům vyjma jedné přesilovky nedali ve třetí části šanci na jakoukoliv dramatizaci zápasu. Tři body proto zůstaly bod Ještědem.

Dvě kola před koncem tak vede Liberec, Tygři jako první mají jistotu postupu. Na druhé místo se po vítězství nad Plzní vyšvihly Karlovy Vary, další soupeř Bruslařů. Západočeské derby mimo jiné rozhodlo o tom, že Plzeňští už se do první čtyřky nedostanou. Třetí je momentálně Hradec Králové, který z nájezdového dramatu s Motorem vytěžil jeden bod. Nulový bodový zisk v souhře s ostatními sobotními výsledky ve skupině Západ znamená pro Bruslaře pád na čtvrtou pozici. Jen pro připomenutí, boleslavská juniorka v dosavadním průběhu soutěže nebyla na horším místě než druhém. Pátá je Sparta, která vyhrála na ledě posledního Litvínova. Hradec, Boleslav a Sparta však mají na kontě stejný počet 42 bodů. O pouhý jeden bod zpět jsou České Budějovice.

Ohlasy trenérů

Bílí Tygři Liberec:
Valdemar Jiruš: Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Uvědomovali jsme si důležitost utkání, protože se hrálo o elitní čtyřku a tím postup do nadstavby a samozřejmě i o první místo ve skupině. Povedla se nám první třetina, kde jsme hráli velice slušně, ve druhém dějství jsme měli trošku špatnou pasáž, kde jsme dostali lacinou branku, když jsme neuhráli opěrný bod. V závěrečné dvacetiminutovce jsme už ale utkání opět kontrolovali a zaslouženě jsme si došli pro tři body. Do kabiny patří velké díky.
BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Nemůžu hodnotit moc kladně, protože se prohrálo. U nás to bylo o neproměněných šancích. Bohužel jsme za stavu 1:2 nevyužili pasáže, kdy jsme se mohli dostat zpět do zápasu a pak přišly dvě chyby v obranném pásmu, po kterých soupeř odskočil na 1:3. Tím se utkání zlomilo.