BK MLADÁ BOLESLAV

Třikrát prohrávali, třikrát vyrovnali a rozhodli v nájezdech. Junioři z utkání s Energií berou dva body

30. 11. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Nikola Křížová
BK Mladá Boleslav

4:3sn

0:1, 2:1, 1:1 - 0:0

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 21. Hurt (Gardoň, Moravec), 38. Křepelka (Půček), 57. Gardoň (Malínek, Moravec), rozh. náj. Hurt – 2. Steklý (Čihař), 26. Galnor (Dorot, Varvařovský), 42. Adámek (Vogel, Bulka). Rozhodčí: Battěk, Červenka – Jurak, Hlinka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 47:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

BK Mladá Boleslav

Hora (55. Forst) – Moravec (A), Křepelka, A. Vlasák, Němec, Hrouda (C), Průšek, Kubíček – Hurt, Malínek (A), Gardoň – Kučera, Zvagulis, Polák – Strnad, Půček, Hruška – Vítek, Šachl, Teplý

HC Energie Karlovy Vary

Psohlavec – Bulka, Beran, Postl, Dorot (C), Zolnaj (A), Vogel – Šlechta, M. Váňa, Varvařovský (A) – Pastor, Adámek, Galnor – Čihař, Záhejský, Steklý – Zeman, Novotný, V. Váňa – Šilhan

M l. B o l. – Juniorka musela v domácím zápase s Energií zvítězit, aby si před sobotním posledním kolem zlepšila výchozí pozici. Ačkoliv Bruslaři hned třikrát prohrávali, dokázali se vždy dotáhnout a za stavu 3:3 tak ve ŠKOENERGO Aréně došlo na nájezdy. V dovednostní soutěži uspěli tři hráči, dva z nich byli Boleslavští. Rozhodující trefu zaznamenal Jan Hurt. Zisk dvou bodů znamená, že pro jistotu postupu musejí Bruslaři v utkání s Motorem získat alespoň bod nebo doufat v zaváhání Hradce Králové.

Bruslaři potřebovali nutně zvítězit, aby se přiblížili k postupu. Vstup do utkání ale lépe zvládli hostující borci. Ti skórovali hned ze své první akce poté, co Čihař po zisku kotouče vyslal do útoku Vojtěcha Steklého. Exboleslavský forvard se protáhl kolem obránce a následně uspěl i v souboji s Horou - 0:1. Bruslaři sice byli v první periodě střelecky aktivnější, ani jedna z patnácti střel za Psohlavcovými zády neskončila.

Po změně stran už to ale vyšlo. Gardoň přihrávkou do mezikruží uvolnil Jana Hurta a ten takřka okamžitě napálil puk do sítě. Hostující brankář byl pouze divákem, protože se celá situace sehrála velmi rychle, takže Psohlavec jen těžko mohl něco dělat - 1:1. V podobné situaci se karlovarský strážce ocitl i o pár minut později, jenže tentokrát ho po ráně Strnada zastoupila branková konstrukce. Svůj um proto Psohlavec předvedl ve 24. minutě, kdy betonem zneškodnil Polákovu dorážku do poloprázdné klece.

Dramatický průběh druhé části nebral konců. Vítek byl hned krátce nato vyloučen za vyhození kotouče z ledové plochy a Energetici trestali. Celá domácí čtveřice se stáhla k levému hrazení a osamocený Jakub Galnor tak po pasu Dorota z pravé strany vrátil vedení na stranu Karlovarských. Také hosté ale nabídli Bruslařům přesilovku a ani tentokrát vyloučený hráč na trestné lavici nestrávil plných 120 sekund. Kapitán Dorot už byl připraven k návratu na led, když rána Karla Křepelky po odrazu od tyčky zapadla za Psohlavce.

Karlovarští si vedení vzali zpět i potřetí, když při další početní převaze na startu třetí periody skóroval Matyáš Adámek. Ten v krátkém časovém sledu pálil z pravého kruhu a zatímco první střela skončila na břevně, druhý puk z jeho hole se ocitl za Horou. V 55. minutě mladoboleslavský brankář dokázal pokrýt zakončení Matyáše Váni, vzápětí do něj ale narazil Moravec a puk s oběma hráči nejspíš skončil v brance, rozhodčí ale karlovarskou trefu neposvětili. Bruslaři sice neprohrávali, zraněný Hora ale musel střídat a do branky se pro závěr zápasu musel postavit Forst. Možná i díky novému impulzu se stalo to, čeho se Energie nejvíce obávala. V 57. minutě se ujal nenápadný výstřel Matěje Gardoně a body se dělily.

V prodloužení mohl na jedné straně rozhodnout Šlechta, jehož bekhendové zakončení kryl Forst. Na druhé straně mohl v samotném závěru ukončit zápas Moravec, také v tomto případě vzájemný souboj patřil maskovanému muži. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Polák se Záhejským na obou stranách vlnili sítě po bekhendových blafácích, z Bruslařů ale uspěl ještě jeden nájezdník. Druhý bod jim totiž vystřelil Jan Hurt.

Karlovarští po zisku bodu slaví již jistý postup. Bruslařům na dálku pomohla Plzeň, která doma předčila Hradec, takže jsou Mladoboleslavští v tuto chvíli čtvrtí. K jistotě postupu jim chybí pouhý bod, o který se budou muset utkat v sobotu v Českých Budějovicích. I v případě porážky mohou myslet na postup, stačí jen, aby Sparta dokázala alespoň jeden bod sebrat Hradci Králové. Rozuzlení boje o první čtyřku tak padne v sobotu.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Byli jsme pod tíhou toho, že musíme uhrát nějaké body. Byla tam z naší strany cítit křeč, ale kluci se s ní postupem času dokázali poprat. Ta vůle po vítězství u nich byla velká, nakonec se to na naší stranu přiklonilo. Jsme rádi za to, že ten boj o čtyřku máme i nadále ve svých rukách. Teď pojedeme do Budějovic a uvidíme, jaký zápas nás tam čeká. My k tomu přistoupíme zodpovědně. Když budeme plnit to, co si řekneme, tak to tam, doufám, dobře dopadne.
HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt: Myslím si, že to bylo velmi kvalitní utkání. Náš tým ho odpracoval velice dobře i přes problémy se sestavou. V průběhu utkání se nám totiž zranili dva obránci a dohrávali jsme to na čtyři beky. Ceníme si i bodu, ale myslím si, že zápas jsme ztratili neuznaným gólem ze závěru. Pak jsme se dostatečně nekoncentrovali a dostali vyrovnávací gól. Nájezdy se nám pak nepovedly. Přesto si myslím, že to bylo kvalitní utkání.