BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka zvládla další nájezdový rozstřel, dva body z ledu Motoru znamenají postup

2. 12. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
Banes Motor České Budějovice

1:2sn

0:0, 1:1, 0:0 - 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Kříž (Bystřický) – 26. Hurt (Polák, Malínek), rozh. náj. Hurt. Rozhodčí: Hucl, Květoň – Tvrdík, Malý. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Banes Motor České Budějovice

Mařík – Lukáš, Placek (A), Vachun, Buzek, Tůma, Bystřický – Humeník, Pitel (C), Petrásek – Kotous, Hoch, Kříž (A) – Putz, Sochor, Remeš – Šimon, Kusak, Aulický

BK Mladá Boleslav

Forst – Moravec (A), Sypecký, Vlasák A., Němec, Hrouda (C), Průšek, Kubíček – Hurt, Malínek (A), Polák – Kučera, Zvagulis, Šindelář – Vítek, Hruška, Teplý – Dobner, Šachl, Vojáček

M l. B o l. – Vydatné sněžení přispělo ke zhoršení dopravní situace na českých silnicích, Bruslaři se tak do Českých Budějovic dostali později, než plánovali. Naši junioři se tím ale nenechali rozhodit a bod, který k postupu potřebovali, dokázali z vyrovnaného duelu s Motorem vyválčit. V nájezdech navíc stejně jako ve čtvrtek rozhodl Jan Hurt a právě jeden bonusový bod Bruslaře posunul na druhé místo tabulky. Mladoboleslavští tak postupují do lepší nadstavbové skupiny. O jejím rozlosování a formátu vás budeme informovat v následujících dnech.

Bruslaři vinou nepříznivého počasí dorazili do Českých Budějovic necelou hodinku před plánovaným startem utkání, úvodní buly proto v Budvar Aréně padlo zhruba o deset minutek později. Středočeši se proto museli rozehřívat v průběhu zápasu. Ve 12. minutě se podařilo zahrozit Polákovi nebezpečnou ranou z pravého kruhu, v témže střídání ještě z předbrankového prostoru pálil Malínek. Vzápětí Bruslaři hráli dvojnásobnou přesilovku, i přes několik nebezpečných zakončení se jim Maříka překonat nepodařilo.

Ve 24. minutě to hořelo před mladoboleslavskou brankou. To když Forstovi vypadl kotouč po zákroku proti střele jednoho z domácích hráčů a Hrouda byl nucen zatáhnout za záchranou brzdu, aby zamezil dorážce do odkryté klece. Motor svou druhou přesilovku dokázal využít, ujala se zacloněná střela Marcela Kříže z pravé strany. Následně se podrážením provinil Putz a Bruslaři rovněž trestali. Polák uvolnil Jana Hurta, jenž z levého kruhu srovnal přesnou střelou na bližší tyčku - 1:1.

Zbytek druhé části byl velmi nervózní, důraz byl kladen především na defenzivu. Českobudějovičtí se ale nevyhýbali častým vyloučením. Při jednom z nich Hurt zpoza branky oslovil u pravé tyčky stojícího Hrušku, vytáhlý útočník však ani na dva pokusy neprocpal puk skrze Maříka. Vyrovnaný stav proto vydržel až do přestávky. Během ní se hráči Motoru v šatně dozvěděli, že jejich naděje na postup do čtyřky vyhasla, ostatní výsledky způsobily, že Bruslaři museli nutně dojít alespoň k bodu. Karlovarští totiž v Liberci vyválčili bod, Sparta se porážkou v Hradci srovnala se svým sokem na 45 bodech.

Bruslaři věděli, že si nesmějí dovolit žádné škobrtnutí a spoléhali se na hru ze zabezpečené obrany. Když ale byla šance, snažili se cpát do zakončení. Třeba při dravém průniku Kučery od zadního hrazení až před branku. Problémy mohly přijít po vyloučení Poláka, který smolně vyhodil kotouč mimo hřiště, krátce na to se ale provinil také domácí Bystřický a nebezpečí bylo zažehnáno. Polák si potom 158 sekund před koncem třetího dějství vykoledoval faul na svou osobu a Motor takřka do posledních vteřin musel bojovat jen ve čtyřech a Středočeši bod uhájili.

V prodloužení se nerozhodlo, na řadu tak přišly nájezdy. I tentokrát uspěli dva Bruslaři, nejprve po forhendové kličce skóroval Polák, aby poté stejně jako ve čtvrtek rozhodl Jan Hurt. Mladoboleslavský útočník skóroval po identickém manévru jako v posledním zápase. Druhý vybojovaný bod navíc Bruslaře posunul na konečné druhé místo.

Ohlasy trenérů

Banes Motor České Budějovice:
Radim Skuhrovec: Musím říct, že jsme dneska odehráli velmi dobré utkání, protože od tohoto utkání se bude odvíjet náš výkon do začátku té druhé části soutěže. Bohužel se nám nedařily přesilovky, i když jsme z jedné vstřelili branku. Podařilo se nám ale ubránit hodně přesilovek soupeře, takže za mě velmi dobrý výkon celého mužstva. Teď si odpočineme a začneme se připravovat na druhou část sezony, do které v pátek a sobotu chceme vlétnout na plné pecky.
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.