napsal Mario Lazo

5:2

3:0, 2:1, 0:0

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 4. Kurka (Zhdanov, Kovář D.), 14. Vasiak (Kristek), 20. Kristek (Kurka, Čermák), 22. Kristek (Vasiak), 39. Kurka (Václavík) – 22. Zmrhal (Koníř, Kytka) 33. Fink (Zmrhal). Rozhodčí: Macháč - Karli. Vyloučení: 1:2, navíc Holas (JIH) 5+OK za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Kovář F. (od 28. Balák) – Kovář D., Kříž, Čermák, Doležel, Caenazzo, Postl – Kurka, Beran, Zhdanov, Vasiak, Kristek (C), Hájek, Trefil, Novotný, Václavík

Zdimera (Bican) – Zmrhal, Podroužek, Verbeshcuk, Holas, Tramba, Tomica (C) – Koníř, Adamec, Kytka, Hospodka, Fink, Chvátal, Grabowski, Nejedlý, Kouba

M l. B o l. – Dorostenci se pomalu chystají na začátek dlouhodobé soutěže a zatím se jim velmi daří. V přípravném zápase s Jihlavou vedli ve 22. minutě už 4:0, Dukle se však podařilo snížit dvěma rychlými góly. Svěřenci trenéra Škalouda ale soupeři víc nepovolili a ve třetí části si poměrně s klidem dokráčeli pro vítězství. Poslední přípravné utkání odehrají

První třetina se mladoboleslavskému dorostu vydařila na výbornou. Hned ve 3. minutě zápasu se kapitán Mladé Boleslavi, Jakub Kristek, dostal do samostatné akce přes dva jihlavské obránce, nakonec se mu však nepodařilo zakončit. Ve 4.minutě poté střelou z levého kruhu skóroval Adam Kurka po krosové přihrávce od Oleksandra Zhdanova. V 7. minutě nebezpečně pálil od modré Oleksandr Zhdanov, trefil se ale jen do gólmanovy rukavice. Další gól Boleslav přidala ve 14. minutě, když se Sviatoslav Vasiak po přihravce Jakuba Kristka vzduchem z pravého kruhu opřel do puku a z prvního doteku zakončil přesně. V poslední sekundě první třetiny ještě zvýšil mladoboleslavský Jakub Kristek gól po pasu Kurky. Oba Bruslaři si mezi sebou vyměnili dvě přihrávky a Kristek celou akci do prázdné branky zakončil.

Ve druhé třetině Jihlavským dařilo o něco lépe než v té první. Na jejím začátku hráli domácí hráči v oslabení, přesto se ve 22. minutě dokázali prosadit. O to se postaral Jakub Kristek. Jihlavská odpověď ale byla blesková, když ještě v téže minutě snížil David Zmrhal. Ten se dostal za domácí obranu a dokázal zkorigovat stav na 1:4 z pohledu svého týmu. Ve 28. minutě se puk znovu dostal za brankovou čáru Dukly, gól však nebyl pro postavení domácího hráče v brankovišti uznán. O pár okamžiků později se do dobré šance opět dostal aktivní Kurka, trefil ale jen střed branky. Ve 33. minutě dostal jihlavský Oliver Fink přihrávku od Davida Zmrhala do mezikruží a kotouč z jedničky poslal za záda brankáře Kováře. Ve 39. minutě padl další gól. Boleslavští opět odskočili trefou Adama Kurky, který převzal puk, obkroužil pravý kruh, dojel přímo před bránu a skóroval.

Třetí třetina byla vyrovnaná. Ve 45. minutě od modré nebezpečně pálil jihlavský Viktor Tomica. Puk ale mířil přímo do gólmanových betonů. O tři minuty později byl hostující Dominik Holas vyloučen do konce zápasu za nesportovní chování, kterého se dopustil při potyčce u branky Bruslařů. Boleslavský Kryštof Hájek v 58. minutě převzal puk u domácí brány, přebruslil s ním celé hřiště a po přechodu modré vypálil. Jeho akci už chybělo, jen aby kotouč mířil na branku. A tak utkání skončilo výsledkem 5:2 pro domácí borce.