napsal Karel Schamberger

3:2p

0:1, 0:0, 2:1 - 1:0

HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 53. Kadeřábek (Vondrlík), 58. Kadeřábek, 63. Tregl (Vondrlík) – 14. Kusý (Husák), 54. Karli (Švejda) . Rozhodčí: Čáp – Pokorný, Kašák . Vyloučení: 3:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 92 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2 .

Toman – Stehlik, Bílek, Zvolenský, Bartoš – Prokop, Kerda, Kadeřábek T. (A) – Hladík, Mareš, Vondrlík (C) – Ficek, Čermák, Tregl

Hradiský — Kulvejt, Haspeklo, Suk, Zejda, Kuna, Macura (C) — Vorel, Hejňák, Uřídil – Kusý, Horáček, Hošek (A) – Švejda, Donini, Peca – Karli, Najč, Husák

M l a d á B o l e s l a v - Excelentní otočku zvládl B tým v rámci 7. kola Krajské ligy proti rezervě Benátek nad Jizerou. Okresní derby se pro Mladoboleslavské dlouho nevyvíjelo ideálně, ale dvěma góly se o vyrovnání zasloužil Tomáš Kadeřábek a výhru v prodloužení týmu vystřelil Dominik Tregl. Bez výtečného výkonu domácího brankáře Daniela Tomana by B tým mohl pomýšlet na body jen ve snech.

První třetina začala opatrně z obou stran. První větší příležitost měli mladoboleslavští, ale Radim Hradecký je vychytal. Ani první dvě přesilovky nepřinesly góly. Až v čase 13:29 propasíroval puk za záda Daniela Tomana benátecký Jan Kusý. Od obdržení více branek držel své mužstvo mladoboleslavský gólman Daniel Toman, který vychytal úžasné utkání. Třetina byla hodně kouskovaná a k vidění bylo nespočet zakázaných uvolnění.

Druhé dějství vypadalo opravdu dobře pro oko nezaujatého diváka. Mnoho ofenzivních šancí na jedné, či druhé straně ledového kluziště. Podruhé v zápase byl vyloučen Zejda. Jen excelentní gólmani Hradiský a Toman nepřipustili skórování ani jedné branky.

Ve třetí periodě domácí Mladá Boleslav jednoznačně tlačila, ale Benátky v čele s Radimem Hradiským dlouho nedopouštěly úvodní branku domácích. V 46. minutě to vypadalo, že se domácí konečně dočkají vyrovnání, ale trestné střílení Jakub Hladík neproměnil. Až v čase 52:15 prolomil Tomáš Kadeřábek střelecké trápení Mladoboleslavských a zařídil vyrovnání na 1:1. Jenže domácí nestihli srovnání ani pořádně oslavit a už znovu prohrávali, protože se v čase 53:22 trefil Ondřej Karli. Sudí Čáp v pár minut před koncem zápasu vyloučil hokejisty na obou stranách a k vidění byla hra 4 na 4. Ta evidentně více svědčila domácím, protože necelou minutu před začátkem hry 4 na 4 přišlo dorovnání skóre po kombinaci kapitána a asistenta, tedy v čase 57:43 vyrovnal druhým gólem v zápase Tomáš Kadeřábek. Ve třetí třetině se nerozhodlo, proto se muselo jít do pětiminutového prodloužení 3 na 3.

Mnoho šancí v pětiminutovém prodloužení 3 na 3 k vidění nebylo. Týmy nechtěly ztratit puk a udělat zbytečnou chybu. Okresní derby ukončil dvě minuty před koncem prodloužení ránou od mantinelu Daniel Tregl.

Jiří Klikar: V této sestavě děkuji klukům za bojovný výkon. S první třetinou jsme spokojeni úplně nebyli, ale od druhé periody jsme hráli to, co jsme chtěli a byli jsme odměněni brankami. Díky klukům a gólmanovi.