Junioři na úvod těsně prohráli, Kometa o vítězství rozhodla v samotném závěru

napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

1:2

0:1, 0:0, 1:1

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 47. Dobner (Hruška) – 16. Chludil (Bůžek, Nesvadba), 58. Boltvan (Ekrt, Svoboda). Rozhodčí: Svobodová, Sýkora – Šimánek, Hájková. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Forst – Moravec T. (A), Sypecký, Vlasák A., Němec, Průšek, Hrouda (C), Kubíček – Hurt, Zvagulis, Hruška (A) – Vítek, Kučera, Šindelář – Vojáček, Šachl, Teplý – Dobner

Ondráček – Svoboda (A), Jurný, Zubíček, Pospíšil, Bůžek, Čaňo, Antony – Boltvan (A), Otava (C), Bárta – Zembol, Ekrt, Rakus – Nesvadba, Moravec D., Chludil – Habermann, Halačka, Pavlík

M l. B o l. – Krátce po pátečním poledni mladoboleslavská juniorka odstartovala své nadstavbové zápolení. Hostující Kometa byla v prvním dějství aktivnější a zaslouženě se dostala do vedení. Bruslaři hru postupně vyrovnali a ve 47. minutě se dočkali gólu na 1:1 z hole Miroslava Dobnera. Kometa však v samotném závěru dokázala rozhodnout ve svůj prospěch. O první nadstavbové body se proto Bruslaři utkají zítra od 12:30 s jihlavskou Duklou.

Na Kometě dlouhá dopolední cesta do Mladé Boleslavi nebyla vůbec znát. Hosté byli od úvodních minut velmi aktivní, Bruslaře v zahajovací třetině předčili v bruslení i co do počtu střeleckých pokusů. První vážnější šance se ale zrodila na druhé straně. Stalo se tak na sklonku 16. minuty, když brněnské obraně ujel Vítek. Domácí útočník však bekhendovou kličkou nedokázal Ondráčka překonat, na zádech měl navíc hostujícího beka.

Za zhruba patnáct vteřin toho musel litovat ještě víc, protože Kometa následné z následné protiakce udeřila. Nahození Bůžka z vrcholku levého kruhu tečoval před Forstem Danny Chludil a puk zamířil do protipohybu domácího brankáře - 0:1. Bruslaři mohli krátce před odchodem do šaten srovnat krok, jenže Vojáčkovi se po dobrém napadání a zisku kotouče nepodařilo najít mezírku mezi Ondráčkovými betony.

Druhá perioda už byla vyrovnaná. Bruslaři oproti třetině výrazně přidali a vybojovali si dvě přesilovky, jenže ani jednu využít nedokázali. V početní převaze neskórovala ani Kometa, která si výhodu jednoho hráče v poli také užila dvakrát. Urputný boj o každý kousek ledu nepřinášel příliš mnoho šancí a když už nějaká přišla, oba brankáři dokazovali svou připravenost. Kometa nakonec mohla odskočit, po icingu Bruslařů se ale za Forstem rozezněla jen tyč.

Na startu třetí části byli lepší domácí Bruslaři a ve 47. minutě byli za svou trpělivost odměněni. Dlouhé čekání na gól utnul Miroslav Dobner střelou z mezikruží. Domácího útočníka s číslem 13 oslovil Hruška, jenž za brankou skvěle napadal a získal pro svůj tým puk - 1:1. Právě Dobner o pár okamžiků později rovněž obral hosty o kotouč a nabil Moravcovi, jehož bombu Ondráček jen vyrazil a měl štěstí, že se od pravé tyčky k puku nedostal Šindelář.

Utkání pomalu směřovalo do prodloužení, když v čase 57:14 časomíru zastavil Adam Boltvan. Ten dorážel puk z levé strany po střele Ekrta. Nejproduktivnější duo základní části tak Kometě zařídilo vítězství. Bruslaři sice následně dokázali před Ondráčkem vytvořit velký tlak, šance Hurta a Hrušky ale bohužel neskončily gólem. Mladoboleslavská juniorka tak do nadstavby vstoupila těsnou porážkou 1:2.

Ladislav Kolner: Těžký zápas. Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř v plné sestavě. My jsme hráli především hráče, kteří v základní části třeba tolik nehráli. Nakonec jsme měli dost šancí na to, aby to utkání skončilo opačným výsledkem. Bylo to vyrovnané, soupeř dal nakonec o jeden gól víc a zvítězil. Kluci chtěli a bojovali. Zítra máme další šanci, abychom to zvrátili a brali body.
HC Kometa Brno:
Karel Beran: Vyrovnaný zápas až do konce. Myslím si, že jsme možná mohli odskočit o více než jednu branku. Pak se to celé srovnalo. Řekl bych, že domácí měli v prvních deseti minutách třetí třetiny dvě tři dobré šance. Podařilo se nám dobře ubránit jejich přesilovku a v závěru jsme byli šťastnější.