BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři doma neuspěli ani v zápase s Jihlavou

9. 12. 2023
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

1:4

1:1, 0:1, 0:2

HC Dukla Jihlava

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Hruška (T. Moravec, A. Čech) – 19. Coufal (Vildomec), 22. Vandas (Modl, Číhal), 60. Katolický (Rauš, Báťa), 60. Modl (Vandas). Rozhodčí: Hlinka, Trnka – Frodl, Goltsch. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

BK Mladá Boleslav

Sklenička – A. Čech, J. Průšek, Sypecký, T. Moravec (A), Š. Němec, A. Vlasák, Ri. Kubíček – Hurt, Zvagulis, Hruška (A) – Vítek, Kučera, Šindelář – Hrouda (C), Dobner, Teplý – Šachl, M. Vojáček.

HC Dukla Jihlava

Cinka – Vovsík (C), Löffler, Číhal (A), Vandas, Jeletz, Topol, Vildomec – Báťa (A), Rauš, Katolický – Nosek, Modl, R. Váňa – Kudrna, Peš, Chlubna – Coufal, Niederhafner, Já. Jungwirth.

M l. B o l. – Ve 2. kole nadstavby nastoupili Bruslaři doma proti jihlavské Dukle. I když otevřeli utkání, nedokázali pak zabránit vyrovnání a otočení vývoje. V závěru pak dvakrát inkasovali do prázdné brány. V pondělí 11. září od 18:00 naše juniory čeká ještě jeden domácí zápas, a to proti Liberci.

Vyrovnaný souboj předváděly oba celky už od první minuty a na ledě nebylo nic zadarmo. Ani puk ani střely ani góly. Nejprve zvonila tyč Cinkovy brány a pak dlouho nepřišlo nic nebezpečného. Dobré střely měli Hurt se Zvagulisem, ale úvodní branku to nepřineslo. Zprvu se nedařilo ani v přesilovkách. Za hosty byl blízko Matěj Vovsík, jenž zprudka zamířil těsně vedle. V 15. minutě David Cinka zachránil svůj tým při nebezpečném závaru, v němž byli domácí ke gólu velmi blízko, ale pak šla Dukla podruhé do čtyř za faul u trestných lavic. Ujala se totiž přízemní střela Davida Hrušky z dálky, která proplula až do sítě. Z využité přesilovky Boleslavi si Jihlavští nic nedělali a minutu a pár sekund před koncem se po vhazování rychle nahnali do útoku, kde u pravé tyče prošel do brány puk vstřelený zblízka Kevinem Coufalem.

Ve druhé třetině ovlivnilo hru brzké vyloučení na straně Boleslavi, které již po osmi sekundách potrestal Tomáš Vandas. Soupeř tím otočil vývoj utkání a Boleslav se hnala za vyrovnáním. Jenže v cestě stál nejen hostující gólman Cinka, který svá vrata neprodyšně uzavřel, ale také nepřízeň štěstěny. Například nebyla trefena napůl uprázdněná brána při závaru, nebo byl bránícím hráčem Jihlavy kotouč vyškrábnut od brankové čáry. Pak ve 28. minutě došlo k sérii vyloučení v neprospěch Boleslavi po zákrocích, které probudily vášně nejen na ledě a střídačkách, ale také ve zhruba stočlenném publiku na tribunách. To domácí značně zbrzdilo.

Tyto vášně se uklidnily s třetím dějstvím, v nichž už nedocházelo k žádným faulům. Zato byly k vidění pěkné útočné akce na obou stranách, jen tedy na gól čekali diváci i sami hráči marně. To se změnilo až v samém závěru poté, kdy si Mladá Boleslav vybrala oddechový čas a na poslední minutu odvolala brankáře. S šestým hráčem v poli však nenaplnili domácí očekávání, přišli o pásmo a Šimon Katolický zamířil z velké dálky do prázdné brány. Hru bez gólmana zkusili Bruslaři znova, jenže krátce po rozehrání trefil prázdnou bránu ještě Jakub Modl. Jihlava tímto potvrdila své vítězství.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Dnes jsme se soustředili sami na sebe a na naši hru. Bohužel jsme nebyli dostatečně efektivní a dali jsme pouze jeden gól. V tomhle nemůžeme být spokojení.
HC Dukla Jihlava:
Michal Broš: Bylo to těžké utkání, stejně jako všechny v této skupině. Ale ani v naší základní lehké zápasy nebývají. Byli jsme připraveni a na jednu stranu i natěšení na soupeře, s kterým jsme letos ještě nehráli a s kterým jsou zápasy každý rok ostré a každý rok zajímavé. Vloni jsme s nimi hráli o třetí místo, jsou tam emoce a má to všechno. Myslím si, že i dneska se hrál dobrý hokej. Mělo to všechno, co to má mít, a byli jsme prostě o ten gól ve směsi mezi lepším a šťastnějším. Byli jsme disciplinovanější. Pak nám tam napadaly dva góly do prázdné brány, ale kluci si zaslouží obrovskou pochvalu za tu obětavost a za touhu dovést utkání do vítězného konce, převtělené do toho výkonu.