napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

3:5

1:3, 1:2, 1:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 6. Teplý (Moravec, Kučera), 28. Zvagulis (Hrouda, Hruška), 57. Šachl (Kubíček) – 8. Pérez (TS), 20. Pérez (Janata, Jenčovský), 20. Pérez (Janata, Jenčovský), 26. Prokůpek (Pérez, Pekař), 38. Jenčovský (Jansa, Průšek P.). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Hradil, Teršíp. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

Forst – Vlasák A., Němec, Moravec (A), Sypecký, Hrouda (C), Průšek J., Kubíček – Hurt, Malínek (A), Polák – Šindelář, Zvagulis, Hruška – Dobner, Kučera, Vítek – Vojáček, Šachl, Teplý

Hambálek – Hladík, Král, Průšek P., Pilíšek, Meisel, Jarabko – Jenčovský (C), Pérez, Janata (A) – Pekař, Hois (A), Jansa – Prokůpek, Křížek, Vološín – Hrabčák, Kofroň, Lachkovič

M l. B o l. – Juniorka ve třetím kole nadstavby hostila Tygry z Liberce a měla jasný cíl - vybojovat první body. Ze začátku šlo vše podle plánu, od 6. minuty Bruslaři vedli zásluhou Teplého. Ještě do přestávky ale třikrát skóroval Pérez a hosté si své vedení až do konce utkání hlídali. Bruslaři sice ještě dvakrát snížili na první body ale ani při třetím domácím klání nedosáhli. Další pokusy budou mít v pátek na ledě Vítkovic, respektive v sobotu v Třinci.

V prvních minutách zápasu měli ze hry více domácí Bruslaři a proto nebylo překvapením, když se v 6. minutě dostali do vedení. Stalo se tak po vyražené střele Moravce z levého kruhu a dorážce Josefa Teplého z prostoru mezi kruhy. Z vedení se ale domácí radovali ani ne dvě minuty. V čase 7:26 se za boleslavskou obranu protáhl Jaromír Pérez a byl faulován Němcem. Nařízené trestné střílení pak liberecký útočník proměnil po krásné forhendové fintě - 1:1.

Nadále se hrálo ve vysokém tempu a nahoru dolů, gólových šancí ale ubylo. Až v 18. minutě Polák předvedl hezký průnik mezi Hladíkem a Králem, přímo před Hambálkem už ale neměl prostor pro zakončení. Když už se zdálo, že se za vyrovnaného stavu půjde do šaten, uštědřili Tygři domácím dvě rány. Nejprve Jenčovský vyslal do úniku Jaromíra Péreze a ten se podruhé předvedl stejné zakončení. Už za 18 sekund navíc Jaromír Pérez prošel přes modrou a ranou do levé šibenice zkompletoval hattrick - 1:3.

Po přestávce navíc Tygři navýšili skóre, když se v přesilovce po dorážce Pérezovy střely radoval Tomáš Prokůpek. Bruslaři ale okamžitě přidali a Polák se dostal až před Hambálka, jenže neuspěl. Krátce na to se podobně vedlo Hurtovi při střele od pravé tyčky. Do třetice z toho ale byla branka. Hruška s Hroudou ve středním pásmu u hrazení vybojovali kotouč pro Kristerse Zvagulise, ten projel do útočné třetiny, navedl si puk na osu a překonal Hambálka - 2:4.

Nadějný stav ale Bruslařům do přestávky nevydržel. Přestože si přesilovky střídavě zahrály oba celky, zužitkovat ji dokázali jen Severočeši. Stalo se tak ve 38. minutě a opět to bylo po důrazu a dorážce. Volný kotouč tentokrát z předbrankového prostoru napálil do sítě hostující kapitán Mikuláš Jenčovský. Krátce před odchodem do šaten měl na triku gólovku Zvagulis, od levé tyče ale přestřelil.

Ve třetí části mohl navýšit Pérez, tentokrát ho ale Forst dokázal připravit o gól betonem. Na druhé straně Šindelář chytře vystřelil na Hambálkův beton, aby se k dorážce dostal Zvagulis. V 53. minutě předvedla třetí domácí lajna krásný ťukes po ose Kučera - Vítek - Dobner, jenže poslední jmenovaný pak ze slotu minul libereckou klec. Nakonec ještě Bruslaři dokázali snížit, když v 57. minutě tečoval Kubíčkovo nahození Petr Šachl. Na víc už ale mladoboleslavským hráčům nezbyl čas a s Libercem tak padli 3:5.

Ladislav Kolner: Soupeř byl efektivnější, lepší v detailech a zaslouženě vítězí. Jestli chceme nějaké body, musíme se zlepšit.
Bílí Tygři Liberec:
Valdemar Jiruš: Boleslav na nás vlétla. Měli dobrý pohyb a forčekem nás dostali pod tlak. Něco jsme si k tomu pak řekli a poradili jsme si s tím. To utkání jsme zvládli za tři body, za to jsme rádi. Byl to týmový výkon, kdy jsme byli velmi obětavý. Kabině za to patří dík. Rozdílovým hráčem zápasu pro nás byl Jaromír Pérez.